Menu
czytanie

Jak można spędzać czas w trakcie trwania kwarantanny?

Jeszcze do niedawna prawie cała Polska była zajęta nieustannym biegiem, który można opisać frazą „nowoczesny tryb życia”. Koronawirus zawitał do naszego kraju i wszystko wywróciło się do góry nogami. Dzisiaj ludzie nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Zastanawiają się, czy spędzać czas na oglądaniu telewizji; sprawdzić, czy nowe automaty do gier online mają coś atrakcyjnego do zaproponowania; czy może wyszukać jakiejś interesującej powieści. Oto kilka ciekawych propozycji skierowanych dla osób o różnych zainteresowaniach.

Oglądanie seriali i filmów na popularnych platformach streamingowych

Pomimo tego, że już od kilku miesięcy nie wolno chodzić do kina, nie można narzekać na brak możliwości sięgania po największe światowe hity kina i telewizji. Najpopularniejsze na świecie platformy streamingowe jak Netflix, HBO, czy Amazon Prime zapewniają praktycznie niekończące się pokłady seriali i filmów. Z pewnością każdy ma jakieś zaległości serialowe. Najnowszy sezon Domu z papieru, Stranger Things, Westworld oraz dziesiątki innych seriali to doskonała okazja na zostanie w domu i spędzenie z najbliższymi bardzo przyjemnych wieczorów. Jeśli ktoś nie ma ochoty na oglądanie nowości, zawsze może ponownie obejrzeć wszystkie odcinki największego telewizyjnego hitu ostatniej dekady – Gry o Tron. Okazja na „bezkarne” obejrzenie około 80 godzin doskonałego serialu może się już więcej nie powtórzyć.

Gry wideo

Największymi pochłaniaczami czasu wśród osób o różnych zainteresowaniach są gry wideo. Ten sektor rozrywki nieustannie się rozwija i obecna sytuacja w żaden sposób nie odcisnęła na nim piętna. Mało tego – od czasu do czasu dochodzą do nas głosy, że wiele produkcji pobiło własne rekordy sprzedaży lub aktywności użytkowników, właśnie w czasie kwarantanny. Nie ma się co dziwić. Sektor gier wideo wyrósł na prawdziwego giganta gospodarki światowej, czego doskonałym przykładem może być nasz rodzimy CD Projekt RED, którego aktualna wartość rynkowa jest wyższa, niż największego polskiego banku. Oto kilka pozycji, które powinny znaleźć się w bibliotece każdego fana gier. Jeśli ktoś nie ograł przynajmniej jednej z nich, powinien się nad tym solidnie zastanowić.

  • God of War
  • Wiedźmin 3
  • Half-Life: Alyx
  • Spider-Man
  • Seria Uncharted
  • Final Fantasy VII Remake
  • Red Dead Redemption 2
  • Grand Theft Auto V

Czytanie książek

Jeśli ktoś uwielbia przenosić się do świata wyobraźni, zatracając się na długie godziny w rzeczywistości wykreowanej przez największych pisarzy świata, kwarantanna jest doskonałą okazją do nadrobienia zaległości i zapoznania się z nowościami na rynku. Co roku zostaje wydane więcej książek, niż przeciętny człowiek mógłby przeczytać. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest wybranie książek, które wpisują się w zainteresowania danej osoby.

Jeśli ktoś lubuje się w odkrywaniu nowych światów fantastycznych, z pewnością zachwyci się twórczością Brandona Sandersona i jego kilkunastoma książkami, których akcja toczy się w wykreowanym przez autora uniwersum Cosmere. Fan polskiej fantastyki powinien sprawdzić, co ma do zaoferowania Pan Lodowego Ogrodu, seria Wiedźmin lub książki o burzliwych losach Achai.

Fani kryminałów powinni nadrobić zaległości u Jo Nesbo, Camilli Läckberg lub naszych rodzimych pisarzy – Katarzyny Pużyńskiej lub gwiazdy ostatnich lat – Remigiusza Mroza. Kryminały to ogromny dział literatury i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Osoby, które rzadko sięgają po książki i preferują raczej literaturę lekką, mogą sięgnąć po twórczość Blanki Lipińskiej, czy E.L. James. To książki, w których fabuła odgrywa drugorzędną rolę, a na pierwszy plan wysuwają się pierwotne żądze ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020