Jak oszczędzać na kupowaniu soczewek

Jak oszczędzać na kupowaniu soczewek?

Opublikowano: 24 sierpnia 2021

Noszenie soczewek kontaktowych to jeden z najpopularniejszych sposobów niwelowania niedoskonałości widzenia. Na stosowanie szkieł wkładanych bezpośrednio do oczu decyduje się obecnie coraz więcej osób, w tym również seniorów. Soczewki to bardzo skuteczne narzędzie korekcji miopii, hyperopii, astygmatyzmu i prezbiopii. Osoby zmagające się z problemami wzroku bardzo chętnie stosują je zamiast tradycyjnych, mniej wygodnych okularów. Niewątpliwą zaletą soczewek jest doskonałe odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, a także swoboda ruchu i możliwość dostosowania korekcji do trybu życia. W przeciwieństwie do okularów, których zakup to jednorazowy wydatek, szkła kontaktowe po jakimś czasie należy wyrzucić i wymienić na nowe. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób zastanawia się, czy na zakupie soczewek można zaoszczędzić.

Wybierz tańsze marki

Na rynku jest obecnie mnóstwo rodzajów i odmian szkieł kontaktowych. Ich ceny znacznie się od siebie różnią w zależności m.in. od materiału wykonania, długości użytkowania, przeznaczenia oraz oczywiście marki. Najdroższe są zazwyczaj soczewki wiodących, światowych producentów. Czasami najdroższy wcale nie oznacza jednak najlepszy, a przynajmniej nie najbardziej przyjazny dla naszego portfela. Warto wiedzieć, że w branży optycznej cenione są również produkty tańszych brandów. W ich przypadku niższa cena wcale nie oznacza gorszego standardu wykonania czy mniejszego komfortu użytkowania. To, że soczewki wyprodukowane przez mniejsze firmy są tańsze, nie zawsze wpływa na jakość produktu. Wręcz przeciwnie: zakup soczewek tańszej marki to czasami najbardziej rozsądny wybór, ponieważ oferują one zwykle najlepszy stosunek ceny do jakości. Jeśli jednak mamy co do tego wątpliwości, zawsze możemy poradzić się naszego optometrysty i poprosić o polecenie najlepszej dla nas opcji. Jeśli chcemy zaoszczędzić – i to nie tylko pieniądze, lecz także i czas – warto zamawiać soczewki przez Internet. Do niedawna szkła kontaktowe można było kupić wyłącznie u stacjonarnego optyka; dziś możemy kupować je również online, np. w e-sklepie aleSoczewki.com. Znajdziemy tam produkty dosłownie na każdą kieszeń – nie tylko zresztą same szkła, lecz także duży wybór akcesoriów i preparatów pielęgnacyjnych do czyszczenia i przechowywania soczewek. Co ważne, większość zamówień realizowana jest od razu, a wiele wysyłek odbywa się w ciągu 24h.

Używaj soczewek miesięcznych

Jak oszczędzać na kupowaniu soczewek

Ceny szkieł kontaktowych różnią się w zależności od czasu i trybu noszenia. Zasadniczo wyróżniamy dwa typy soczewek: jednodniowe oraz wielokrotnego użytku. Warianty jednodniowe są przeznaczone do założenia tylko raz – rano wyjmujemy z opakowana nową, sterylną parę, którą wieczorem, po ściągnięciu z oczu, po prostu wyrzucamy do kosza. Inaczej jest w przypadku tych wielokrotnego użytku, z których najpopularniejsze są miesięczne soczewki kontaktowe. Takie szkła możemy nosić przez określony czas, w trybie dziennym lub całodobowym.

Bardzo dobrą opcją dla osób oszczędnych są soczewki miesięczne, które od momentu otwarcia opakowania można nosić aż przez 30 dni. Takie szkła są przeznaczone do noszenia dziennego, co oznacza, że na czas snu musisz je wyjąć aby oczy mogły odpocząć. Ponieważ warianty miesięczne są przystosowane do używania przez dłuższy czas, należy szczególnie zadbać o ich codzienną pielęgnację, czyszczenie i dezynfekcję. Jeśli będziemy ściśle przestrzegać zasad higieny, uchronimy nasze oczy przed podrażnieniami i będziemy mogli cieszyć się naszymi soczewkami przez długi czas. Jeśli szukasz miesięcznych szkieł kontaktowych oferujących doskonałą relację ceny do jakości, zajrzyj na stronę: https://www.alesoczewki.com/soczewki-miesieczne.

Szukaj promocji i rabatów

Chcąc zaoszczędzić na zakupie soczewek pamiętajmy, by nie odbywało się to kosztem zdrowia naszych oczu. Kupowanie szkieł w drogerii czy supermarkecie, gdzie nie możemy sprawdzić ich jakości, z pewnością nie jest rozsądne. Jeśli podczas zakupu soczewek chcemy wydać mniej, poszukajmy po prostu promocji sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców. W większości e-sklepów z soczewkami pojawiają się one regularnie, dzięki czemu zawsze możemy „złapać” jakąś atrakcyjną ofertę. Aby móc korzystać ze zniżek w internetowych salonach optycznych, np. wspomnianym wcześniej aleSoczewki.com, warto zapisać się też do newslettera. Będziemy wtedy na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych promocjach i rabatach.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...
Krzysztof Jarząbek
Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim rozbudowa...