jak otworzyć myjnię bezdotykową

Jak otworzyć myjnie bezdotykową? Porady krok po kroku

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

Własny biznes, jakim jest prowadzenie myjni bezdotykowej, z pozoru może się wydawać bardzo wdzięcznym i dochodowym interesem. Tak jest w istocie, aczkolwiek tylko wtedy, jeśli plan działania zostanie odpowiednio przygotowany. Spora konkurencja oraz rosnące wymagania klientów sprawiają, że o sukcesie decyduje przede wszystkim solidne przemyślenie inwestycji i skorzystanie z wypracowanych przez ekspertów dobrych praktyk. Jak otworzyć myjnię bezdotykową? Podpowiadamy.

Szczegółowa odpowiedź na pytanie, jak otworzyć myjnię bezdotykową, uzależniona jest od oferty producenta. Ogólne warunki jednak pozostają te same.

Lokalizacja myjni

Zastanawiając się nad tym, jak otworzyć myjnię bezdotykową, rozpocząć należy od ustalenia jej lokalizacji. Działka, na której znajdować się będzie przedsięwzięcie, powinna być atrakcyjnie usytuowana, podłączona do mediów i odpowiednio duża. Najlepiej sprawdzają się miejsca, w których z powodzeniem prowadzona jest już działalność taka jak: market lub sklep, stacja benzynowa czy warsztat. Ideałem, jeśli te biznesy się wspierają. Szczególnie polecane do założenia myjni bezdotykowej są tereny ruchliwe, widoczne, z łatwym dojazdem.

Lokalizacja powiązana jest z konkretnymi decyzjami odnoszącymi się do samej myjni, jak na przykład określeniem, ile stanowisk przewidujemy. Mogą być to tylko dwa miejsca, szczególnie, jeśli działka nie jest duża, lub znacznie większa myjnia. Rozważyć trzeba także bonusy: stanowiska odkurzaczowe, system płatności bezgotówkowych czy stanowisko zewnętrzne umożliwiającego mycie wyższych pojazdów, nawet ciągników i aut ciężarowych.

Formalności

Kolejnym krokiem jest wybór producenta myjni. Takich firm jest na rynku kilka: różnią się one posiadanym doświadczeniem i zakresem udzielanego wsparcia. Warto zastanowić się, czy interesuje nas tylko umowa na projekt stanowisk, czy kompleksowe działanie od pomysłu aż po wykonanie inwestycji. Projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu będą niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę, czyli podstawę tego, jak otworzyć własną myjnię. W zależności od polityki gminy mogą pojawić się dodatkowe uwarunkowania, na przykład raport oddziaływania na środowisko.

Budowa, montaż oraz odbiór

Na prace przygotowawcze potrzebne jest zwykle od 1 do 2 miesięcy. Gdy płyta i podłączenie mediów zostanie przeprowadzone, pozostaje tylko instalacja stanowisk wraz ze wszystkimi urządzeniami. W praktyce to kwestia tygodnia.

Udostępnij ten post:



  • Władek pisze:

    Ja otworzyłem biznes, fajna sprawa. koszty wracają się w 25% w ciągu roku. Nic nie robię siedzę , dzwonie raz na jakiś czas na serwis. Nic się nie psuje. Klienci zadowoleni, ale chemie mam z firmy Euro-Ekol, zdziera aż lakier z maski. Super myje auto. Jeśli ktoś czyta artykuł to możecie sami się przekonać telefony na ich stronie euro-ekol.pl/kontakt.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
windykacja
Sztuczna Inteligencja (AI) rewolucjonizuje procesy w...