Menu
koreańskie kosmetyki

Jak otworzyć sklep z koreańskimi kosmetykami od podstaw

Popularność koreańskich kosmetyków w oczywisty sposób budzi zainteresowanie przedsiębiorców, jednak mimo obiecującego charakteru, nie wszystkie sklepy z koreańskimi kosmetykami osiągają sukces i zyski. Podobnie jak w innych dziedzinach, przed uruchomieniem biznesu należy zagłębić się w zagadnienie, zrozumieć specyfikę procesów i poznać wszystkie pułapki.

Czy handel kosmetykami z Korei jest rentowny czy nie?

To obiecujący i rozwijający się rynek, który jest stale podsycany przez ogólne globalne trendy w branży beauty. W dzisiejszym cyfrowym świecie doświadczeniami związanymi z produktami można dzielić się super szybko, a konsumenci mają dostęp do „wewnętrznych” informacji.

Przywiązanie do naturalnych składników, efektowne opakowania, niekończący się strumień nowych produktów, szybkie efekty – obok tych cech koreańskich kosmetyków po prostu nie można było przejść obojętnie, a dzięki mediom społecznościowym i blogerom, konsumenci daleko poza Azją szybko poznali te zalety.

Możliwe wyzwania związane z handlem kosmetykami w Korei

  • Na rynku panuje duża konkurencja. Nie jest on jednak przesycony, a przy odpowiedniej koncepcji i odpowiednim miksie produktów nadal można zaoferować klientom unikalną kombinację zysków.
  • To nie jest biznes, który można rozpocząć bez inwestycji. Potrzebujesz budżetu na wynajem lokalu, remont, zatrudnienie pracowników, zakup towarów, promocję itp. Jeśli jest to sklep internetowy, to zamiast wynajmu i remontu będziesz miał koszty stworzenia i wypełnienia strony internetowej oraz zorganizowania magazynu.
  • Wybór dostawcy. Mogą tu być dwa główne podejścia: sprzedawca może próbować samodzielnie kontaktować się z producentami lub współpracować z hurtowniami (możliwe jest też połączenie obu tych strategii).

Jak wybrać dystrybutora koreańskich kosmetyków

Jeśli chcesz kupić koreańskie produkty bezpośrednio, to na starcie jest to obciążone dodatkowymi kosztami finansowymi i czasowymi. Będziesz musiał podróżować do Korei Południowej, odwiedzać fabryki, badać procesy, komunikować się z producentami i negocjować kontrakty. Mogą też wystąpić trudności w komunikacji. Jeśli jednak jesteś gotowy kupować produkty w dużych ilościach hurtowych i planujesz rozpocząć działalność o dużych obrotach, ta decyzja ma sens.

Znalezienie lokalnych dostawców również może nie być najłatwiejszym zadaniem. Tutaj trzeba będzie przeprowadzić dokładną analizę asortymentu i warunków oferowanych przez różnych dystrybutorów. Należy również zwrócić uwagę na historię firmy na rynku, aby nie natrafić na firmy typu firma-krzak lub jednodniowa.

Dowiedz się więcej o asortymencie i warunkach https://lotana.pl/product-category/kosmetyki-koreanskie/, hurtowni kosmetyków koreańskich od 2014 roku!

Co jest lepsze: sklep tradycyjny czy handel internetowy?

Są to dwa różne modele biznesowe, z których każdy ma zarówno wady, jak i zalety. W ramach naszego artykułu nie jesteśmy w stanie rozważyć ich wszystkich szczegółowo, ale wydarzenia ostatnich lat (w szczególności pandemia Covid, trend pracy zdalnej, wzrost popularności dostawy) pokazują, że sklepy internetowe są bardziej elastycznym i adaptacyjnym modelem biznesowym.

Dlaczego koreańskie kosmetyki są popularne na rynku

  • Stosunek jakości do ceny. To właśnie koreańskie kosmetyki udowodniły, że nawet skomplikowane problemy estetyczne można rozwiązać w ramach dostępnego budżetu.
  • Dokładna kontrola jakości produkcji kosmetyków na poziomie państwowym.
  • Jasny, ciekawy wygląd. Koreańskie podejście zmienia opiekę z „rutyny” w przygodę, wypełnia ją emocjami.
  • Dynamizm. Aktualizacja produktów i ciągłe pojawianie się nowości niezmiennie wzbudza zainteresowanie konsumentów i stymuluje sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023