Jak poprawnie nakładać cienie

Jak poprawnie nakładać cienie? 6 wskazówek

Opublikowano: 23 grudnia 2022

Wiele kobiet zastanawia się, jak wykonać perfekcyjny makijaż oka. Wcale nie musi to być wyjątkowo trudne. Warto zapoznać się z kilkoma sposobami, które ułatwią aplikacje cieni na powieki. Informacje znajdziesz poniżej.

Wybierz dobry pędzel

Narzędzia, jakimi posługujemy się podczas nakładania cieni, mają naprawdę duże znaczenie. Przede wszystkim warto zadbać o pędzle, które są dobrej jakości, do takich należą te z włosia syntetycznego czy naturalnego. Jeśli chodzi o cenę, to ta waha się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Jednak nie trzeba wydawać fortuny. Czasem można znaleźć dobre produkty w niskiej cenie.

Na samym początku naszej przygody z makijażem, warto wyposażyć się w kilka pędzli o różnych kształtach oraz rozmiarach. Na początku warto mieć przynajmniej trzy sztuki. Z upływem czasu oraz wraz ze wzrostem umiejętności można postawić na kolejne pędzle.

Najpierw przypudruj bazę, a potem nakładaj cienie

Odpowiednią bazą pod cienie może być korektor. Warto pamiętać, że nie można nakładać cieni na tak zwaną “gołą” powiekę. Jest to związane z małą przyczepnością. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie palcem korektora i dokładne wklepanie w powiekę. Kolejno należy przypudrować to miejsce małą ilością pudru. Ta metoda jest odpowiednia dla osób początkujących.

Cienie nakładaj małym pędzlem

Na przygotowaną wcześniej powiekę można nałożyć cień. Dobrym rozwiązaniem, będzie użycie niewielkiego pędzla. Należy też pamiętać o usunięciu nadmiaru cienia przy pomocy dłoni. Delikatnym, wklepującym ruchem można nałożyć cień powyżej załamania górnej powieki. Może się wydawać, że efekt jest dość mocny, lecz bez problemu można go skorygować.

Kolejnym krokiem jest roztarcie powstałej plamy. Do tej czynności można użyć nowego pędzla bądź wyczyścić ten wcześniej używany. Najlepiej zacząć od rozcierania krawędzi cienia. W tym celu należy wykonać niewielkie ruchy rozcierające, blisko siebie jeden przy drugim. Bardzo ważne jest, by ruchy były spokojne i z wyczuciem. Ten krok trzeba powtórzyć parę razy, dopóki z plamy koloru nie zrobi się chmurka. Narzędzia do wykonania tego makijażu można zakupić na palety cieni w sklepie Puder i Krem.

Przyciemnianie kącika zewnętrznego

O tym elemencie nie można zapomnieć, gdy chcemy mieć pięknie wyglądający makijaż oka. Jest on ważny, ponieważ pogłębia spojrzenie, a w dodatku nadaje trójwymiarowy efekt oka. Warto zdecydować się na ciemniejszy cień i położyć go jedynie w zewnętrznym kąciku. Jednak należy uważać, by kolory nie połączyły się ze sobą. Pomiędzy cieniami powinno pojawić się przejście. W przypadku, gdy będzie widać granicę, oznacza to, że coś nam nie wyszło i nie osiągnęliśmy pożądanego efektu.

Rozświetlenie wewnątrz kącika

Kiedy odpowiednio wykonaliśmy poprzedni krok i mamy idealnie przyciemnione kąciki zewnętrzne, należy przejść do rozświetlania. Jest to działanie przeciwstawne. W wewnętrznym kąciku oka najlepiej jest zaaplikować połyskujący oraz jasny cień. Odpowiednim wyborem będzie cień złoty. W momencie, gdy nie posiadamy takiego, możemy posłużyć się rozświetlaczem. Do tej czynności możemy używać małego pędzelka albo po prostu palca.

Dolna powieka

Nie można też zapomnieć o naszej dolnej powiece, o której wiele kobiet nie pamięta. Nie tylko makijaż górnej powieki jest istotny, a często zdarza się, że dolna powieka jest pomijana. Do tych czynności trzeba użyć małego pędzla, następnie należy wykonać wszystkie ruchy, które zostały opisane powyżej. W makijażu dolnej powieki należy być uważnym. Kiedy wyjdziemy za daleko, możemy stworzyć efekt smutnego oka.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
bronzer do twarzy
Jeśli chcesz nadać swojej twarzy ekstra blasku i wymodelować...
Kosmetyki dla mężczyzn
Skład kosmetyków do ciała dla mężczyzn jest specjalnie dobie...
Agata Farfan-Trojanowska
Jak powinien wyglądać modny makijaż na dzień i na wi...
Robi się coraz cieplej. Wiosnę trzeba powitać świeżym i zdro...
Agata Farfan-Trojanowska
O najnowszych trendach w makijażu czyli  Make up...