Beijing 5

Jak powinien wyglądać nowoczesny i praktyczny SUV?

Opublikowano: 28 grudnia 2023

Inżynierowie i designerzy marki BAIC wiedzą jak to robić. To atrakcyjne wizualnie i jednocześnie wszechstronne samochody.

Dobrym przykładem jest kompaktowy SUV Beijing 5. Sylwetka tego samochodu w sposób harmonijny łączy sportową elegancję linii nadwozia z funkcjonalnością na co dzień. Szczególnie efektownie samochód ten prezentuje się w kolorze żółtym. W kolorze szarym metalicznym nabiera dodatkowej, biznesowej elegancji.

Dużym wyróżnikiem modelu Beijing 5 jest dwukolorowe malowanie nadwozia. Każda wersja kolorystyczna łączona jest z czarnym dachem i słupkami w tym kolorze. Uzyskanie takiego zestawienia kolorystycznego jest trudniejsze w produkcji i zajmuje więcej czasu niż klasyczne malowanie pojazdu jednym kolorem. Z tego względu wielu producentów nie stosuje tego rozwiązania lub wprowadza je na listę, zwykle nietanich, opcji. W modelu Beijing 5 mamy je w standardzie.

Kolejnym rozwiązaniem uatrakcyjniającym wizualnie tego SUV-a jest obfite wykorzystanie czarnych tworzyw na progach, nadkolach i zderzakach, dzięki czemu samochód wydaje się optycznie lżejszy i bardziej dynamiczny. Charakterystycznym wyróżnikiem modelu jest nietuzinkowy wzór przedniego zderzaka, na którym niewielkie romby w kolorze nadwozia mieszają się z czarną powierzchnią dolnej części zderzaka. Projektanci starannie ukryli reflektory w zderzakach, w miejscu, w którym inne marki montują lampy przeciwmgielne. Kolejnym zabiegiem dodającym efektowności nadwoziu jest seryjny montaż dużych 19-calowych felg aluminiowych.

Uważne oko dostrzeże szybko kolejne smaczki stylistyczne, dzięki którym ten kompaktowy SUV prezentuje się oryginalnie. Konstrukcja spojlera tylnego, w którym ramiona nie łączą się finalnie ze sobą, zaskakuje wyglądem i pomysłowością. Takiego rozwiązania nie znajdziemy chyba w żadnym modelu SUV oferowanym w Polsce.

Standardem w modelu Beijing 5 są dynamiczne kierunkowskazy i gustowne klamki chowające się w powierzchni drzwi. Rozwiązania te były do niedawna atrybutami głównie modeli wyższych segmentów. Dzięki zgrabnemu nadwoziu Beijing 5 ma niski, jak na segment SUV, współczynnik oporu powietrza Cd 0,32. To naturalnie przekłada się na obniżenie poziomu szumów powietrza opływającego nadwozie oraz obniżenie zużycia paliwa. Komfort akustyczny, wynikający z dobrego wyciszenia kabiny, docenimy zwłaszcza podczas długich podróży autostradami.

Jeśli dodać do tego wyjątkowo atrakcyjną – w tej klasie samochodów – cenę 127 900 zł, to Beijing 5 jest naprawdę interesującą ofertą.

W topowym dla marki BAIC auto modelu Beijing 7 postawiono na klasyczne, pełne elegancji wzornictwo, które może przyciągać spojrzenia innych kierowców i przechodniów. Wyrazistości  i prestiżowego stylu nadają m.in. dynamiczne kierunkowskazy czy atrapy podwójnych wydechów w tylnym zderzaku. Nie zabrakło też klamek wysuwających się z powierzchni drzwi w momencie, gdy podejdziemy do nich z kluczykami. W czasie jazdy będą on schowane. Dzięki czemu samochód prezentuje się bardziej szykownie, poprawia się jego aerodynamika oraz wyciszenie. W szczególności po zmroku dystyngowanego stylu dodaje święcąca na biało, pozioma listwa LED łącząca przednie reflektory oraz LED-owa listwa łącząca tylne lampy. Umieszczono na niej podświetlane logo Beijing.

Na niski współczynnik oporu aerodynamicznego (Cd 0,34) ma wpływ nie tylko ogólny kształt opływowej bryły nadwozia, ale również inteligentnie pomyślane detale. Przykładem są deflektory w przednim zderzaku, z kanałami usprawniającymi przepływ powietrza wokół kół. Elegancki styl, praktyczność i obszerność tego samochodu zjedna sympatię nie tylko rodzin, ale i świata biznesu.

Nowe SUV-y BAIC są jednymi z pierwszych pojazdów zaprojektowanych i zbudowanych od podstaw w Chinach, które przyciągają uwagę nie tylko pragmatycznych użytkowników samochodów, ale też pasjonatów motoryzacji, dla których mogą być one pewną wizytówką i sposobem wyrażenia siebie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...