Menu
Samsung kino domowe

JAK PRZEMIENIĆ DOMOWE ZACISZE W NOWOCZESNE KINO?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak przemienić niewielkie wnętrze w prawdziwą salę kinową? Oczywiście, jest to możliwe za sprawą dobrze skompletowanego sprzętu, wygodnego fotela i zaciemnionych okien. Wkrocz z nami w świat nowoczesnego designu i technologii, które przemienią twój salon w miejsce jak z filmu akcji. Samsung kino domowe – krok do nowego świata

Pierwszym istotnym zadaniem, które czeka nas w chwili, gdy zdecydujemy się na zmianę wystroju wnętrza, jest przygotowanie pomieszczenia na zamontowanie dość licznego sprzętu. Urządzenia, które tworzą Samsung kino domowe, to odtwarzacz, głośniki, amplituner oraz ekran – niezbędny, by przenieść się w obrazowy świat akcji. Ilość urządzeń budujących kino domowe może przyprawić o zawrót głowy. Jednakże nie taki diabeł straszny jak go malują.

Samsung kino domowe otwiera się na nowe możliwości

Zacznijmy od ekranu telewizyjnego. Samsung kino domowe to dwa różne typy ekranów – ekrany rozwijane oraz ekrany stałe. Ekran rozwijany może być dobrym wyjściem w momencie, gdy chcemy urządzić kino domowe na niewielkiej powierzchni. Spośród nich mamy do wyboru m.in. ekrany rozwijane elektrycznie lub ręcznie. Istnieją warianty naścienne, sufitowe lub dedykowane do zabudowy sufitowej. Zwinięty ekran jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu przestrzeń w niedużym pomieszczeniu nie ulega redukcji. Innym typem ekranu są ekrany stałe.

Mogą być one dostępne w wybranym formacie obrazu lub wieloformatowe, a co za tym idzie, pozwalają na dopasowanie formatu ekranu do formatu wyświetlanego wideo. Ponadto gwarantują one prostotę instalacji bez konieczności doprowadzania zasilania. Znaczącą kwestią poprzedzającą wybór ekranu jest ta związana z analizą topografii pomieszczenia oraz uprzedniego przemyślenia przyszłych projekcji (np. poprzez zastosowanie białej powierzchni projekcyjnej przyczyni się do ulepszenia efektów 3D).

Samsung kino domowe to żywy obraz

Samsung kino domowe stawia również na taki element jak projektor. Nie należy on do typowych alternatyw dla telewizora, ale może spotęgować poczucie przebywania w sali kinowej. Instalacja projektora wymaga wcześniejszego przygotowania mieszkania. Dlatego sprawdzi się on lepiej w większych pomieszczeniach. Musimy zdecydować uprzednio, gdzie będzie rzucany obraz, a następnie gdzie umieścimy projektor. W tym celu wybieramy ścianę (odpowiednio wymalowaną), na której będziemy wyświetlać obraz. Projektor umieszczamy po przeciwnej stronie.

Samsung kino domowe otwiera się na nową jakość dźwięku

Kolejnym istotnym aspektem związanym z przemienianiem domowego zacisza w nowoczesne kino jest wybór głośników. Przy niedużych rozmiarach salonu warto zainwestować w system audio 5.1, czyli pięć głośników (centralny, dwa przednie i dwa tylne efektowe oraz subwoofer). Podczas rozmieszczania poszczególnych głośników pamiętajmy o funkcjach, które one pełnią. Głośnik centralny odpowiadający za odtwarzanie dialogów filmowych powinien być umieszczony pod lub nad telewizorem. Jeśli chodzi o głośniki przednie, najlepiej postawić na kolumny podłogowe, umieszczone po obu stronach głośnika centralnego. Głośniki tylne efektowe lokalizujemy po bokach słuchacza. Subwoofer może zostać usytuowany w dowolnym miejscu na podłodze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020