Menu
cera

Jak skutecznie oczyścić wrażliwą cerę?

Twoja cera jest wrażliwa i często ulega podrażnieniom? Jeśli tak, musisz bardzo uważnie podejść do jej oczyszczania. Choć jest konieczne, powinno zostać przeprowadzone bardzo łagodnie – zbyt inwazyjne zabiegi mogą doprowadzić do powstania kolejnych niedoskonałości i poważnego dyskomfortu. Jakie więc produkty stosować? Podpowiadamy!

Dlaczego oczyszczanie cery jest tak ważne?

Zdarzyło Ci się kiedykolwiek pójść spać bez dokładnego zmycia makijażu? Takie „grzeszki” od czasu do czasu popełnia każdy. Jednak tak naprawdę nigdy nie powinno się omijać tego elementu rytuału pielęgnacyjnego – zwłaszcza przy wrażliwej skórze. Pozostawione na cerze resztki makijażu, zanieczyszczenia czy martwy naskórek z czasem przyczyniają się do rozwinięcia się podrażnień, a nawet stanów zapalnych. Dlatego, aby uniknąć „zapchania” skóry, musisz ją oczyszczać dwa razy dziennie.

Jak bezpiecznie i skutecznie oczyszczać cerę wrażliwą?

Cerę oczyszczaj dwa razy dziennie. O poranku będzie wymagała odświeżenia i przygotowania do makijażu, a wieczorem – dokładnego pozbycia się make-upu. Dlatego wieczorem warto pomyśleć o kilkuetapowym oczyszczaniu. Jak dokładnie powinno przebiegać?

Delikatnie zmyj makijaż

Pozbycie się make-upu powinno poprzedzać właściwe mycie zawsze, gdy masz na sobie choć odrobinę podkładu czy innych kosmetyków kolorowych. Jak je wykonać? W przypadku cery wrażliwej wybierz produkty, które nie naruszają naturalnej równowagi pH skóry – najlepiej o właściwościach nawilżających lub ochronnych.

Dobrze sprawdzą się albo łagodne płyny micelarne, albo – coraz popularniejsze – olejki do oczyszczania cery. Możesz sięgnąć albo po odpowiednio dobrany produkt kosmetyczny, albo po czysty, lekki olejek, np. ze słodkich migdałów czy arganowy. Nałóż odrobinę na dłonie i wmasowuj w skórę całej twarzy, a także w powieki przez ok. pół minuty. Następnie lekko zwilż twarz, aby olejek zamienił się w mleczną emulsję i masuj jeszcze przez chwilę. Po spłukaniu olejku twarz będzie gotowa na dalsze oczyszczanie.

Oczyść skórę delikatnym żelem lub pianką

Samo zmycie resztek makijażu nie kończy oczyszczania! Jest właściwie dopiero przygotowaniem skóry na właściwy rytuał pielęgnacyjny. Kiedy make-upu już nie ma na skóry, sięgnij po odrobinę delikatnego żelu lub pianki – produktu przeznaczonego do wrażliwej cery. Uwaga! Zapomnij o myciu buzi mydłem! Jego pH jest nieodpowiednie dla skóry twarzy, przez co jego użycie może się skończyć podrażnieniem i „ściągnięciem” skóry.

1-2 razy w tygodniu sięgnij po peeling do twarzy

Peeling do twarzy to kosmetyk, który pomoże Ci się pozbyć martwego naskórka. W efekcie jego zastosowania skóra stanie się gładsza i bardziej promienna. Ale uwaga! W przypadku skóry wrażliwej nie sprawdzą się raczej peelingi mechaniczne, a więc zawierające drobinki. Zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć po delikatniejszy peeling enzymatyczny, np. wzbogacony o kwasy AHA, wspierające naturalne złuszczanie naskórka. Alternatywą dla stosowania peelingu może być sięgnięcie po tonik złuszczający.

Ostatnim elementem oczyszczania cery powinno być jej stonizowanie – albo przy pomocy toniku do skóry wrażliwej, albo naturalnego hydrolatu, np. różanego lub lawendowego. Tak przygotowana cera będzie gotowa na nałożenie serum czy kremu, bez ryzyka pojawienia się podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021