łuszczyca pachwiny

Jak sobie radzić z łuszczycą pachwiny?

Opublikowano: 24 stycznia 2023

Łuszczyca pachwiny to wyjątkowo uciążliwe schorzenie. Jego objawy potrafią skutecznie uprzykrzyć nam codzienne funkcjonowanie. Na szczęście, możliwa jest skuteczna walka z objawami łuszczycy pachwiny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że efekty nie pojawią się natychmiast. Ważne jest kompleksowe podejście do problemu. Przydać może nam się również cierpliwość.

Łuszczyca pachwiny – czym się objawia?

Łuszczyca pachwiny może pojawić się zarówno u przedstawicielek płci pięknej, jak i u mężczyzn. Niestety, jest to schorzenie które nie przebiega w sposób bezobjawowy. Schorzenie to manifestuje się najczęściej pod postacią zaróżowionych plam na skórze. Pojawiają się one w okolicy pachwin bądź bezpośrednio na narządach płciowych. Z czasem, plamy zaczynają się złuszczać, powodując uciążliwy świąd oraz pieczenie naskórka. Niestety, wiele szkodliwych nawyków sprzyja zaostrzeniu choroby. Przede wszystkim mowa tu o noszeniu obcisłych ubrań, nieprzewiewnej, syntetycznej bielizny. Jedną z przyczyn łuszczycy pachwiny może być również nietrzymanie moczu. Problem ten dotyczy najczęściej przedstawicielek płci pięknej.

Jakie kroki podjąć w przypadku podejrzenia łuszczycy?

W przypadku podejrzenia łuszczycy, należy bezwzględnie udać się do lekarza dermatologa. Wydaje się, że jest to najrozsądniejsza decyzja jaką możemy podjąć. Znalezienie dobrego lekarza może jednak nastręczać pewnych trudności. Warto zatem poczytać opinie o poszczególnych specjalistach, zanim udamy się na wizytę. Lekarz obejrzy skórę oraz przeprowadzi wywiad. Niekiedy, może on zalecić konsultację z innymi specjalistami. W przypadku nietrzymania moczu bądź infekcji intymnych, niezbędne będzie również leczenie urologiczne oraz ginekologiczne. Przygotujmy się zatem na to, że walka z łuszczycą pachwiny będzie wielotorowa i wymagająca. Najprawdopodobniej otrzymamy specjalistyczne leki dermatologiczne, ale być może konieczne będzie także używanie leków doustnych. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania problemu, z którym się zmagamy.

Dobra pielęgnacja kluczem do sukcesu

Leczenie dermatologiczne łuszczycy jest bardzo ważne. Niestety, może ono nie rozwiązać problemu w całości. Musimy zatroszczyć się również o odpowiednią pielęgnację. Wydaje się, że powinna być ona przede wszystkim delikatna. Używanie silnie intensywnych środków myjących jest bardzo częstym błędem. Niestety, naruszają one barierę hydrolipidową naszego naskórka. Mogą zatem doprowadzać do podrażnień i zaostrzać problem, z jakim się zmagamy. Wydaje się zatem, że najlepiej zainwestować w delikatne płyny myjące, o pH neutralnym dla skóry. Pomocne mogą okazać się również kremy łagodzące. Powinny one nawilżać skórę, ale w żadnym razie nie mogą one jej obciążać. Skóra nie może nadmiernie się przetłuszczać, bo problem ulegnie zaostrzeniu. Efekty zrównoważonej pielęgnacji oraz leczenia dermatologicznego nie będą zauważalne od razu, ale dopiero po jakimś czasie. Jeśli będziemy działać wielotorowo i systematycznie, powinny być widoczne już po dwóch, trzech tygodniach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca_Lokalizacja-zmian-_Miejsca-intymne-i-pachwiny-359.html

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
choroby stóp
Ból stóp może wskazywać na wiele deformacji i schorzeń. Najc...
Łuszczyca (psoriasis) jest chorobą przewlek...