escape room

Jak spędzić wieczór ze znajomymi? Tak robi się to w 2020 roku!

Opublikowano: 16 lipca 2020

Kiedyś wieczór ze znajomymi był synonimem wyjścia na miasto i zabawy do białego rana. Dziś spotkania z dalszymi lub bliższymi przyjaciółmi są znacznie bardziej urozmaicone. Jakie trzy pomysły na spędzenie czasu w gronie znajomych lub rodziny są obecnie na topie?

Waszą przyjaźń najlepiej scementuje escape room

Od kilku lat zawrotną karierę robią w Polsce escape roomy, nazywane także pokojami ucieczki lub pokojami zagadek. To rodzaj gry terenowej w stylu podchodów, w której obszar rozgrywki zawężony zostaje do jednego pokoju, z którego drużyna musi się wydostać. Aby tego dokonać, rozwiązać trzeba pozostawione przez twórców zagadki logiczne, ostatecznie ujawniające sposób na wyjście z pomieszczenia. Ich rozwiązanie wymaga pracy zespołowej, a wspólne rozwiązywanie problemów umocni każdą znajomość.

Popularność tego sposobu rozrywki oraz łatwość w założeniu escape roomu sprawiły, że w praktycznie każdym większym mieście będziemy mieli do dyspozycji mnóstwo pokojów zagadek. Ich stylistyka może być naprawdę różna, bo choć z początku urządzano je głównie w atmosferze grozy i horroru, dziś do wyboru jest znacznie więcej opcji. Od motywów z popularnych bajek Disneya, poprzez klimaty z superbohaterskich filmów i komiksów, aż po klasyczne motywy detektywistyczne – jest tego naprawdę sporo i nawet najbardziej wybredna grupka znajomych znajdzie w ofercie escape roomów coś dla siebie.

Wieczór z grami towarzyskimi nigdy nie wyjdzie z mody

Nie zawsze mamy ochotę na wyjście z domu. Czasami wypad na miasto odpada ze względu na niski budżet, czasami po prostu wolelibyśmy spędzić czas na spokojnym wypoczynku w domowym zaciszu. Na całe szczęście nigdy nie wyjdą z mody tradycyjne spotkania przy grach towarzyskich – karcianych lub planszowych. Od kilku lat ich producenci sygnalizują, że branża rozkwita i z roku na rok coraz więcej użytkowników interesuje się nowymi karciankami czy planszówkami. I to nie tylko tymi najpopularniejszymi!

Posiadówki z grami towarzyskimi nie wymagają od nas również długich przygotowań. Wystarczy zamówić zestaw do wybranej gry w sklepie HoldemShop, po czym cieszyć się z rozgrywki ze znajomymi. To doskonała opcja ze względu na fakt, że raz kupiony zestaw starczyć może na długie lata, a wraz ze zdobywaniem doświadczenia możemy inwestować w bardziej złożone gry. Zasady pokera czy Monopoly znane są powszechnie, więc będzie to dobry wybór na początek, ale potem warto zainteresować się nieco bardziej skomplikowanymi tytułami. Tych zaś mamy dziś do wyboru nieograniczoną ilość.

Fani rozrywki cyfrowej z chęcią odwiedzą salon VR

O ile escape roomy są już Polakom znane bardzo dobrze, a gry planszowe i karciane towarzyszą nam praktycznie od zawsze, w ciągu ostatnich miesięcy prawdziwą furorę zaczął robić zupełnie nowy rodzaj rozrywki. Mowa tu o salonach VR, czyli miejscach, gdzie doświadczyć możemy kontaktu z wirtualną rzeczywistością. W przypadku wypraw pojedynczych osób czy par korzysta się tam przede wszystkim z gier, które w tym trybie są nowinką oraz niesamowitym doświadczeniem nawet dla tych graczy, którzy zjedli zęby na różnych formach cyfrowej rozrywki. Na tym jednak możliwości salonów VR się nie kończą.

Wirtualna rzeczywistość pozwala użytkowników na zatopienie się w otaczającym go cyfrowym świecie. Dzięki odpowiednim okularom VR stajemy się częścią doświadczenia, w którym niemal dosłownie przenosimy się do zupełnie innego wymiaru. Odwiedziny takiego salonu mogą być owocne nawet wówczas, gdy nie wszyscy nasi znajomi lubią gry. Dla zorganizowanych grup oferowane są specjalne pokazy, które przeniosą uczestników w najdalsze zakątki galaktyki albo tysiące metrów pod poziomem morza. Wrażenia znacznie bardziej urozmaicone niż podczas sztampowego wypadu do kina!

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *