Angażujące zabawki

Jak sprawić dziecku radość? Angażujące zabawki dla najmłodszych

Opublikowano: 13 grudnia 2021

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka na święta Bożego Narodzenia jest bardzo ważny, szczególnie jeśli mówimy o młodszym dziecku. Każdy rodzic chce, żeby prezent był wyjątkowy, sprawił wiele radości i nie został szybko rzucony w kąt. Istotną kwestią jest przy tym, aby upewnić się, że produkt jest dla dziecka bezpieczny i wykonany z odpowiednich materiałów, a zabawa nim ma odpowiednią wartość edukacyjną

Decyzja jest tym trudniejsza, że w sklepach znajdziemy wiele zabawek, które przyciągają wzrok. Aby ułatwić wybór, przedstawiamy dwa wyjątkowe pomysły na podarunek dla najmłodszych, które zapewnią wiele rozrywki.

Przeziębiona interaktywna lalka Bua

To wspaniała lalka funkcyjna, która ma 46 cm i dzięki dołączonym do zestawu akcesoriom zapewnia wspaniałą zabawę. Bua się przeziębił i trzeba zrobić wszystko, by go wyleczyć. Chłopiec płacze, a gdy czuje się wyjątkowo źle, ma zaczerwienione policzki.

Angażujące zabawki

Dziecko podczas zabawy może używać dołączonych do zestawu lekarstw, stetoskopu, a nawet strzykawki, by wykonać zastrzyk, kiedy wszystkie inne lekarstwa nie pomogą. Taka forma zabawy pozwala zaznajomić dziecko z tematem choroby – lalka staje się wsparciem i niezwykłym przyjacielem, który pozwala przebrnąć przez trudny moment.

Interaktywny robot Emiglio

Emiglio to wyjątkowy robot funkcyjny o wysokości aż 40 cm. Ze względu na jego wielkość to niezwykle atrakcyjna propozycja dla najmłodszych. Zabawka jest rekomendowana dla maluchów od 3. roku życia, które będą w stanie korzystać ze wszystkich funkcji zabawki.

Angażujące zabawki

Zabawa z Emiglio rozpoczyna się od momentu uruchomienia. Robot reaguje na ruch i obecność człowieka różnymi rodzajami ruchu oczu i głowy. Przy zabawie Emiglio może prezentować aż 8 różnych form mimiki – od bycia szczęśliwym, przez ciekawość, aż po zaspanie, kiedy przez chwilę nie jest używany. Dzięki temu zabawka wzbudza u dziecka ciekawość i angażuje je emocjonalnie. Podczas poruszania się (sterowanie odbywa się dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi) robot wydaje z siebie dźwięki i świeci. Dodatkową funkcją jest modulator głosu. Dziecko może mówić do pilota, a Emiglio będzie powtarzał jego słowa swoim robotycznym głosem.

Zabawki interaktywne pomagają rozwijać u dzieci empatię i wyrażać uczucia. Zabawki tego typu, które pozwalają dziecku na odgrywanie różnego rodzaju scenek, stanowią katalizator nawet tych trudnych emocji, z którymi maluchy nie zawsze potrafią sobie radzić. Wspólna rozmowa i zabawa sprawią, że dzięki tym produktom spędzicie wyjątkowe święta.

Zdjęcia lalki: Ewa Nowak-Banach/materiały reklamowe Dante

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konto bankowe dla dziecka
Ekonomiści ubolewają nad brakiem przedsiębiorczości...
Trampoliny na placu zabaw
...
przerost migdałków
Przerost migdałków u dzieci jest powszechną dolegliwością, k...
wózek Anex
Anex stara się zrobić wszystko, aby rodzicielstwo było tak k...
skok ze spadochronem
Wyjątkowość skoków ze spadochronem sprawia, że jest na nie c...