Menu
tłumaczenie dokumentów online

Jak szybko przetłumaczyć dokumenty przed wyjazdem?

Planujesz wyjazd za granicę i musisz przetłumaczyć dokumenty? Dziś to nie stanowi żadnego problemu. Jeśli w Twojej okolicy nie ma biura tłumaczeń, które jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom, bądź też po prostu zależy Ci na szybkiej i sprawnej realizacji zadania bez wychodzenia z domu, warto skorzystać z oferty biur tłumaczeniowych online. Ich oferta często jest bardzo konkurencyjna, a jakość realizacji zadań na najwyższym poziomie.

Jakie dokumenty należy zabrać za granicę?

Wyjeżdżając za granicę, dobrze jest w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie dokumenty będą nam potrzebne, i które z nich będziemy musieli przetłumaczyć. Podstawowym dokumentem, którego będziemy potrzebować jest paszport lub dowód osobisty. Należy pamiętać, że za pomocą dowodu osobistego przekroczymy granicę przede wszystkim krajów należących do strefy Schengen oraz Albanii i Czarnogóry. Pozostałe kraje należące do strefy Schengen to:

Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy.

Paszport będzie niezbędny we wszystkich innych krajach. Paszport jest dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość i obywatelstwo. Wyjazd za granicę i przyjazd do Polski w czasie epidemii Sars-CoV-2 jest utrudniony. Wymagania i środki ostrożności zmieniają się bardzo często w zależności od czasu oraz sytuacji panującej w danym kraju. W zależności od celu, w którym wyjeżdżamy, potrzebne nam będą oryginalne dokumenty oraz tłumaczenia poświadczone takich dokumentów, jak:

 • test na COVID-19;
 • świadectwa szkolne;
 • akt małżeństwa;
 • dokumentacja związana z wyznawaną wiarą: akty chrztu czy bierzmowania;
 • karta dotychczasowego leczenia, lista odbytych szczepień i inna dokumentacja medyczna;
 • zaświadczenie o niekaralności;
 • prawo jazdy;
 • akty notarialne;
 • aktu urodzenia;
 • zaświadczenia z banku;
 • inne dokumenty.

Biorąc pod uwagę, że przed każdym wyjazdem towarzyszy nam stres związany z organizacją wielu spraw, warto tłumaczenia tego typu zlecić do biura tłumaczeń online. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu. Wszystko zrobimy za pomocą kilku kliknięć w klawiaturę komputera.

Jak zlecić tłumaczenie dokumentów online?

To nic trudnego, a w sieci funkcjonuje bardzo dużo firm oferujących usługi tłumaczenia dokumentów. Zlecając tłumaczenie online, otrzymujemy jakość tłumaczenia zapewnioną przez specjalistę. Tego typu biura tłumaczeń zatrudniają profesjonalnych tłumaczy, native speakerów specjalizujących się w dowolnej branży lub obszarze, wykazujących się dużą wrażliwością językową. Biura tłumaczeń online współpracują również z tłumaczami przysięgłymi i oferują tłumaczenia uwierzytelnione różnego rodzaju dokumentów. Tego typu biura zapewniają terminową i często bardzo szybką realizację, a także bezpieczeństwo danych i płatności, wykorzystując najnowsze technologie i zabezpieczając w najwyższym stopniu przepływ danych i płatności.

Jakiego rodzaju tłumaczenie?

W przypadku tłumaczenia dokumentów, odpowiednim rodzajem tłumaczenia będzie tłumaczenie przysięgłe. Z usług tłumacza przysięgłego również można skorzystać online. Wybierając język, na który będziemy tłumaczyć dokumenty, najlepiej zdecydować się na urzędowy język kraju, do którego się wybieramy. Mamy wówczas pewność, że tłumaczenie naszych dokumentów zostanie bez zastrzeżeń przyjęte w każdej instytucji – począwszy od państwowych urzędów, przez szkoły, po miejsca pracy.

Zlecenie tłumaczenia online to oszczędność czasu. Nie trzeba stać w korkach, korzystać z komunikacji miejskiej lub szukać parkingu. Biura tłumaczeń online realizują tłumaczenia drogą internetową i to zarówno tłumaczenia zwykłe pisemne, jak i również przysięgłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021