biuro w domu

Jak urządzić biuro w domu

Opublikowano: 16 września 2021

Dla wielu osób praca zdalna stała się codziennością. Pomimo tego że pandemia wydaje się już być pod kontrolą, sporo firm nie rezygnuje z umożliwiania pracownikom pracy zdalnej. Im również jest to na rękę, ponieważ oszczędzają czas i pieniądze na dojazdach. Równocześnie praca w domu nie zawsze jest tak samo wygodna jak w biurze. Głównym powodem może być brak odpowiedniego miejsca do takiej pracy. Komfortowe biuro, fotel, miejsce na sprzęty biurowe. Jeśli nadal tego nie masz, warto przystosować jakiś kącik do home office.

Biurko do pracy w domu

Jakie biurko powinniśmy wybrać, jeśli chcemy pracować w domu? Jego minimalne wymiary to 120 x 60 cm. Na biurku tej wielkości bez problemu zmieścimy laptop, monitor, klawiaturę oraz kilka teczek z dokumentami. Wystarczy również jeszcze miejsca na kubek gorącej kawy. Wygodnym rozwiązaniem jest biurko z wysuwaną z dołu półką na klawiaturę. Zapewnia ona bardzo dobrą ergonomię pracy, a przy tym oszczędza cenne miejsce na blacie. Jeśli biurko nie dysponuje taką półką, zawsze można ją dorobić we własnym zakresie, dokupując zestaw prowadnic i zamawiając półkę na wymiar – np. w markecie budowlanym. Dobrze jeśli biurko będzie posiadało kilka szuflad lub półek, w których bezpiecznie przechowamy dokumenty, na których aktualnie pracujemy.

Jaki fotel do pracy biurowej

Do tej pory pracowałeś siedząc na niewygodnym taborecie lub krześle z salonu? Na pewno ból pleców dał ci się odczuć. Jak tego uniknąć w przyszłości? Najlepszy sposób to zakup dedykowanego fotela biurowego. Jest to fotel obrotowy, osadzony na podstawie 5-cio ramiennej z kółkami. Posiada regulowaną wysokość siedziska, oparcia, podłokietników oraz zagłówków. Tak szeroki zakres regulacji pozwala dopasować optymalne dla siebie ustawienie, aby pracować wygodnie i bez zmęczenia. Dobrej jakości fotele do pracy biurowej wykonane są z oddychających tkanin i materiałów. Unikać należy natomiast foteli z imitacji skóry. Są to niskiej jakości tworzywa sztuczne, które po czasie mogą pękać, a siedząc na nich w czasie upałów, na pewno będziemy odczuwać dyskomfort.

Pozostałe wyposażenie domowego biura

Oświetlenie biurka w postaci regulowanej lampki, drukarka, skaner, przedłużacze, niszczarka do dokumentów czy kamera internetowa, głośniki i mikrofon. To niezbędne elementy i sprzęty, które muszą się znaleźć w każdym home office. Ile zakup całego wyposażenia będzie nas kosztować? Jeśli pozostajemy przy wyborze produktów ze średnich półek, powinniśmy się zmieścić w kwocie około 1000 złotych. Jeśli jednak stawiamy na wysoką jakość, kwota 2000 złotych lub więcej jest bardziej realna.

W wielu przypadkach pracodawcy mogą oferować dofinansowanie do wyposażenia domowego biura. Na pozostałą część zakupów pieniądze zapewnić może kredyt gotówkowy. Warto także pamiętać że taki kącik biurowy może się w domu przydać również po powrocie do pracy w siedzibie firmy. Można go wykorzystać do nauki, zabawy, gier, jak również do innej działalności twórczej – pisania artykułów, komponowania muzyki, obrabiania filmów czy redagowania pism do urzędów.

Huśtawka Boho – modny dodatek dla Ciebie

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kinkiety zewnętrzne
Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aran...
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...
Chemeko-System
To jedna z największych polskich firm przetwarzający...
panele ścienne 3D
Lamele to najmodniejszy dodatek aranżacyjny, z pomocą któreg...
tłumaczeniach techniczn
Tłumaczenie techniczne obejmuje różnorodne rodzaje dokumentó...