Jak urządzić stylową jadalnię, która nigdy nie wyjdzie z mody

Opublikowano: 12 listopada 2022

Jak urządzić ponadczasową jadalnię? Używaj drewnianych mebli i klasycznych kształtów. Postaw na neutralne kolory – bezpieczne będzie połączenie bieli i drewna. Dodaj elementy dekoracyjne, które będą pasowały do całości, na przykład klasyczne obrazy na ścianach czy ozdobne świeczniki. Zobacz więcej wskazówek, jak urządzić jadalnię w uniwersalnym stylu.

Kolory ścian w ponadczasowej jadalni

Jadalnia, która nigdy nie wyjdzie z mody, powinna być utrzymana w prostym i eleganckim stylu. Można wybrać jeden lub dwa kolory na ścianach i używać ich do dekoracji mebli i dodatków. Uniwersalnymi barwami ścian są beże oraz ponadczasowa złamana biel. Stylowe wnętrze powinno być jasne, a meble ustawione tak, aby goście mogli swobodnie się poruszać.

Drewniany stół do jadalni, który nie wyjdzie z trendów

Meble w jadalni o ponadczasowym charakterze powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Kluczowym elementem wyposażenia jest stół – jasny  drewniany stół to uniwersalna propozycja, która wpasuje się w niezliczone style wnętrzarskie. Na przykład dębowe lub sosnowe stoły są od dekad uważane za bardzo eleganckie. Inną propozycją jest biały lub czarny stół, do którego równie łatwo dobrać krzesła – zobacz wybór: https://restilo.pl/krzesla. Zwłaszcza biały stół pasuje i do stylistyki skandynawskiej, i do modern classic – wiele zależy od dobieranych dekoracji.

Krzesła do jadalni o ponadczasowym stylu

Do stołu należy oczywiście skompletować pasujące krzesła do jadalni. Te też mogą być z drewna – najważniejsze, aby były wygodne i harmonizowały z zawsze aktualnym stylem wnętrza. Do drewnianego stołu można dobrać krzesła w tym samym kolorze. Jeśli wolisz urozmaicenie, wybierz krzesła w uniwersalnej kolorystyce, na przykład szare: https://restilo.pl/krzesla/szary. Dodatkowe elementy, takie jak poduszki czy siedziska w dowolnej barwie, mogą im nadać dodatkowego uroku i w razie potrzeby łatwo odmienić charakter jadalni.

Dodatki do jadalni w uniwersalnym tonie

Dodatkowe elementy, takie jak poduszki, zasłony, obrusy, świeże kwiaty i świece, mogą nadać wnętrzu przytulny i romantyczny charakter. Łatwo je zmienić, jeśli najdzie Cię ochota na szybką metamorfozę wnętrza – poprzez operowanie dodatkami łatwo odmienisz charakter wnętrza, w którym znajduje się uniwersalna baza złożona z klasycznego drewnianego stołu i prostych w formie krzeseł. Pamiętaj o oświetleniu – dobre światło sprawi, że jadalnia będzie wyglądała przytulnie i będzie się dobrze prezentowała.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
Pasta z orzechów laskowych
Pasta z orzechów laskowych ma ogromny potencjał zdro...
wyposażenie restauracji
Wyposażenie restauracji odgrywa niebagatelną rolę w...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...