Menu
Biżuteria

Jak wybrać biżuterię na prezent?

Odnalezienie niezwykłego prezentu, którym obdarujemy ukochaną osobę jest niezwykle trudne. Z wielu wyborów pomiędzy modnymi ubraniami, nowym autem lub gustowną biżuterią większość z nas wybierze tą ostatnią opcję. W ubraniach trudno dobrać odpowiedni rozmiar, a zakup samochodu wiąże się z dużym wydatkiem na który mało kogo stać. To nie oznacza, że wybór odpowiedniej biżuterii jest łatwy. Tu też mamy kilka wariantów, aby obdarowany cieszył się z giftu. Jaką biżuterię wybrać na prezent ? Należy odpowiedzieć na kilka pytań i przeczytać wskazówki, które poniżej przygotowaliśmy.

Biżuteria z kruszcu, a może perły?

Wybór materiału z którego stworzona zostanie biżuteria prezentowa nie jest łatwy. Zależy to od dwóch głównych czynników:  preferencji osoby obdarowywanej oraz budżetu darczyńcy. Jeśli chodzi o gusta dewiza jest taka, że z nimi się nie dyskutuje. Jeśli ukochana osoba twierdzi, że uwielbia tylko złoto musimy to uwzględnić w swoich planach prezentowych. Inne osoby nie wyobrażają sobie wizyty w teatrze bez pięknej kolii z pereł. Warto też zwrócić uwagę, że istnieje pewna grupa ludzi uczulonych na srebrne bransoletki z kryształami Swarovskiego.  Po jej założeniu dostają wysypki lub innych niepokojących objawów alergii. Dla większości osób rozwiązaniem jest tu zakup biżuterii pozłacanej, która oprócz tego że wyglądem przypomina oryginał, to również jest dużo tańsza. Gdy przejdziemy do kwestii finansowych, w tym zakresie również istnieje bardzo duża rozbieżność.

Cena czyni cuda, czyli ile jestem dla Ciebie warta ?

Jeśli chodzi o cenę biżuterii z kruszcu, decydującą rolę odgrywa tu jego próba. Jest to nic innego jak zawartość metalu jakim jest srebro lub złoto w jego stopie. Ilość tę wyrażamy w promilach w systemie metrycznym lub w karatach w systemie karatowym. Oczywiście w związku z tym, że złoto jest stosunkowo miękkim materiałem, ale też cenowo droższym wyróżniamy tu następujące próby: 333, 585 oraz 750. Jeśli chodzi o wyroby z srebra najczęściej wybierana jest tu próba 925 i jest to podyktowane dość tanią ceną tego produktu.  Jest też pewna grupa osób, którym kruszce nie do końca się podobają i wolą coś bardziej oryginalnego. Alternatywą na to są perły, czyli wytwory małży, a ich głównymi składnikami są węglan wapnia i rogowata substancja białkowa. Ich cena zależy od wielkości, jakości oraz pochodzenia. Te pozyskiwane z dzikich gatunków zwierząt są horrendalnie drogie i nie do końca legalne.

biżuteria

Rodzajowy zawrót głowy

Bez różnicy czy zdecydowaliśmy się na biżuterię z kruszcu czy też wybraliśmy perły to nie jedyny wybór jaki musimy podjąć, aby  spróbować trafić w marzenia naszej ukochanej osoby. Jubilerzy jako rzemieślnicy tworzą różnego rodzaju śliczne ozdoby.  Wyróżnić możemy trzy podstawowe: naszyjniki, bransoletki oraz kolczyki. Gdy myślisz jednak, że pójdziesz do zakładu prosząc o naszyjniki i bransoletkę złotą lub srebrną to niestety musimy Cię rozczarować.  Żeby uniknąć tego dylematu warto zrobić mały research.  Zapytać osób, które może lepiej znają potencjalną obdarowywaną co lubi nosić, a może dyskretnie możesz zajrzeć do jej szkatułki z biżuterią. Niektóre z kobiet uwielbiają piękne zestawy biżuterii, w których znajdziemy bransoletki z kryształkami Swarovskiego, a inne gustują w wkręcanych kolczykach.  Wybór jest przeogromny zarówno kształtów, motywów i długości. Najlepiej polegać na własnej obserwacji  i opisać sprzedawcy ogólny wygląd biżuterii, a on jako specjalista na pewno będzie wiedział o co nam chodzi.

Sklep internetowy czy stacjonarny sklep jubilerski ?

Gdy uporamy się z problemami o której wspomniano powyżej pozostaje ważna kwestia jaką jest miejsce zakupu. W dobie epidemii koronawirusa coraz więcej osób przeniosło swoje zakupy do Internetu. Ma to swoje plusy i minusy. Do pierwszych z nich zaliczyć możemy na pewno szybkość transakcji, łatwą dostępność produktów.  Takie zakupy obarczone są również negatywnymi komentarzami.  Kontakt odbywa się w większości za pomocą formularza lub telefonicznie, dlatego niekiedy ciężko wyjaśnić rozmówcy bez gestykulacji lub pokazania przykładów ze sklepowej półki czego oczekujemy.  Dodatkowym problemem są kwestie zwrotów lub ewentualnych zmian rozmiarów. Biżuterię na prezent którą zakupimy w przypadku błędnego wyboru będziemy zmuszeni odesłać na własny koszt.  Poza tym w przypadku ewentualnej zmiany rozmiaru danej rzeczy lub drobnej modyfikacji stacjonarne zakłady jubilerskie wykonują to w ramach ceny zakupu i nie musimy ponosić dodatkowych kosztów. Niekiedy jednak warto mimo to zakupić towar w sklepie internetowym z biżuterią (np. https://bizuteriaszyk.pl/kategoria-produktu/bransoletki/z-krysztalkami-swarovskiego/), który oferuje niektóre produkty dużo taniej niż placówki stacjonarne.

Zakup biżuterii jako prezentu to bardzo dobry wybór. Nie należy tego zakupu dokonywać z marszu, ponieważ chcemy aby osoba obdarowywana poczuła, że jest dla nas wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. W związku z tym już teraz pomyślmy o przyszłorocznych okazjach dla których nie ma lepszego prezentu niż zakup pięknej biżuterii.


Jaki prezent na Chrzest Święty wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022