szkoła języka angielskiego dla dzieci

Jak wybrać dobrą szkołę języka angielskiego dla dzieci?

Opublikowano: 27 marca 2023

Wybór odpowiedniej szkoły języka obcego to pierwszy krok ku osiągnięciu celu, czyli poprawie swoich umiejętności językowych. Jednak podjęcie decyzji nie zawsze jest proste, co może być związane z dużą konkurencyjnością na tym rynku. Dlatego, aby Twój wybór był sprawdzony i słuszny, musisz poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej szkoły języka angielskiego dla dzieci. Skorzystaj z naszych rad, a z pewnością zdecydujesz się na placówkę, która gwarantuje sukces.

5 zasad wyboru szkoły języka angielskiego

Wysokie kwalifikacje nauczycieli

Jakość kursu w bezpośredni sposób zależy od kwalifikacji, jakie posiadają lektorzy, dlatego koniecznie zwróć uwagę na ten aspekt już podczas wybierania szkoły języka angielskiego. Najlepiej, żeby nauczyciele mieli kierunkowe wykształcenie np. dyplom ukończenia filologii angielskiej, lingwistyki stosowanej bądź kolegium nauczycielskiego. Kluczowe znaczenie ma też doświadczenie pedagogiczne, to ono w dużej mierze wpływa  na umiejętność przekazywania wiedzy. Szczególnie gdy chcesz zapisać do szkoły językowej dzieci bądź młodzież. Wtedy wykształcenie pedagogiczne, charyzma i pozytywne nastawienie lektora mogą skutecznie zachęcić do nauki.

Jeśli w wybranej przez Ciebie szkole językowej pracują native speakerzy, to niezbędne jest to, by mieli następujące certyfikaty: CELTA, DELTA, TEFL oraz FTBE.

Bezpośredni kontakt z lektorem

Ważne jest to, żeby regularnie kontrolować postępy w nauce dzieci, abyś wiedział, że wykorzystywane metody nauczania przynoszą oczekiwane korzyści. Poza tym najmłodsi będą mieli problem z oceną własnych postępów, dlatego ważny jest bezpośredni kontakt z lektorem. Dowiedz się wcześniej, czy nauczyciele będą Cię regularnie informowali o skuteczności nauczania, czy w placówce przeprowadzane są testy sprawdzające zdobyte umiejętności lub, czy prowadzony jest e-dziennik osiągnięć itp.

Cena zajęć z języka angielskiego

Oczywiście przy wyborze placówki językowej powinieneś zwrócić uwagę na cenę kursu. Jednak to nie może być kluczowy aspekt, ponieważ niekiedy najtańsze szkoły nie oferują tak wielu materiałów, częstotliwość zajęć jest mniejsza, a do tego metody nauczania są mało atrakcyjne dla młodych uczestników.

Jeśli cena kursu w danej placówce wydaje Ci się zbyt wysoka, to zapytaj o możliwość otrzymania upustów dla stałych klientów lub rodzin z kilkorgiem dzieci, które chcesz zapisać na zajęcia.

Metody nauczania

Skuteczność szkoły języka angielskiego można najlepiej ocenić wtedy, gdy zwrócisz uwagę na sposób nauczania. Chodzi o to, by kurs był prowadzony w ciekawy i angażujący sposób, co ma ogromne znaczenie w przypadku najmłodszych uczestników. Wtedy tradycyjne metody nie są wystarczające, a efekty takich zajęć mogą nie być zbyt trwałe. Poza tym dzieci szybko zniechęcą się do dalszej nauki. W takim razie, jakie metody przekazywania wiedzy powinny oferować profesjonalne szkoły języka obcego? Kluczowe znaczenie ma kreatywność i humor, bo bardzo często uprzyjemnia to naukę i przyspiesza przyswajanie wiedzy. Dzieci chętnie uczestniczą też w zajęciach opartych na muzyce, ruchu i rymach. Dobrze sprawdzają się również szkoły, gdzie ważna jest współpraca, komunikacja oraz budowanie relacji w grupie.

Tryb nauki

Jeszcze przed zakupem zajęć w szkole języka angielskiego dowiedz się, jaki tryb zajęć oferuje dana firma. Coraz częściej możesz skorzystać z internetowych kursów, ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie dla dzieci i młodzieży. Wśród najmłodszych dużo skuteczniejsze są stacjonarne kursy, ponieważ przyspiesza to efekty nauki i pozwala na ciągłe monitorowanie postępów w nauce. Poza tym najmłodsi mogą w bezpośredni sposób korzystać ze wsparcia nauczycieli.


Egzamin ósmoklasisty – jak przygotować się do niego?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
W piątek, 12 lipca 2024 roku, w sercu Warszawy, odbyła się u...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...