zapach do samochodu

Jak wybrać dobry zapach do samochodu?

Opublikowano: 11 kwietnia 2022

Gdy rosną temperatury, częściej niż zwykle myślimy o przejażdżkach samochodowych. Niestety, w aucie intensywnie wykorzystywanym zapach nie należy do najprzyjemniejszych. Jeśli wiosenne porządki w aucie okazały się niewystarczające, aby go wyeliminować, warto zastanowić się nad dodatkowym wsparciem. Na takie miano z pewnością zasługują specjalne zapachy przeznaczone do samochodu. Jak wybrać najlepszy odświeżacz powietrza do auta?

Blaski i cienie dużego wyboru

Na rynku nie brakuje odświeżaczy powietrza tworzonych z myślą o wnętrzu aut. Ich wybór potrafi wprawić w osłupienie nawet te osoby, które korzystały już z takich rozwiązań. Oferta najbardziej znanych producentów jest niczym kalendarz adwentowy z kosmetykami – niezwykła i zaskakująca. Trudno nie cieszyć się z tego powodu, choć niejednokrotnie bogactwo ofert sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji wymaga czasu.

Najtańsze są tak zwane choinki, choć jednak pachną dość intensywnie, czas ich działania jest zdecydowanie krótszy niż moglibyśmy tego oczekiwać. Podobnie nietrwałe są zapachy w sprayu, a także te, które mają postać żelowych kuleczek. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zapach do samochodu sprawdzał się naprawdę dobrze, najlepiej postawić na produkt w płynie. Przeważnie ma on formę zamkniętej buteleczki przypominającej nieco tę, w której znajdują się klasyczne perfumy. Wewnątrz znajduje się jednak drewniany korek. Zapach w płynie nie tylko skutecznie odświeża wnętrze samochodu, ale również jest uwalniany stopniowo. Nie jest na tyle intensywny, aby przeszkadzać dzieciom i alergikom. Długo zachowuje przy tym swoją trwałość. Jest rozwiązaniem praktycznym, podkreśla się jednak, że może pełnić również funkcję ozdobną.

Czego unikać wybierając zapach samochodowy?

Często można usłyszeć, że wybierając zapach samochodowy dobrze jest kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Są jednak kompozycje zapachowe, które na dłuższą metę mogą okazać się uciążliwe nawet, jeśli początkowo bardzo się nam podobają. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku kompozycji orientalnych. Stosując je można sprawić, że w pojeździe zapanuje wyjątkowa atmosfera. Kompozycje takie są jednak dość ciężkie, co może nie tylko irytować, ale i działać przesadnie uspakajająco. Z tego samego powodu dobrze jest wystrzegać się zbyt słodkich aromatów zwłaszcza, jeśli ich bazą jest lawenda lub jaśmin. To piękne zapachy, które jednak są znane ze swojego relaksującego działania. Na zakorkowanym skrzyżowaniu nadmierne wyciszenie może być sporym problemem.

Po jakie zapachy do samochodu najlepiej sięgać?

Lista zapachów samochodowych, które nas nie rozczarują, jest dłuższa niż lista tych, których lepiej unikać. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o zapachach cytrusowych znanych z tego, że pobudzają koncentrację. Strzałem w dziesiątkę mogą być jednak również aromaty na bazie kawy i goździków, a także te, których woń kojarzy się z wnętrzem nowego auta.

Przed zakupem dobrze jest też upewnić się, że intensywność zapachu może być regulowana. Z tego rodzaju opcją mamy do czynienia coraz częściej. Jest ona w stanie rozwiązać szereg problemów kierowców. Często okazuje się przecież, że problemem jest nie tyle sam zapach, ile jego natężenie. Już samo jego zmniejszenie może więc przyczynić się do tego, że aromat będzie uważany za bez porównania mniej uciążliwy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Męskie perfumy
Atrakcyjny zapach to jeden z kluczowych przymiotów elegancki...
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...
perfumy
Każda kobieta pragnie czuć się wyjątkowo, a każdy mężczyzna...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...