fotelik samochodowy

Jak wybrać fotelik samochodowy ISOfix do 36 kg?

Opublikowano: 29 września 2021

Fotelik samochodowy to konieczność do momentu, w którym dziecko osiągnie 150 cm wzrostu. Pasy bezpieczeństwa są zaprojektowane w taki sposób, że nie pasują do osób niższych i w czasie kolizji mogą spowodować poważne uszkodzenia w obrębie jamy brzusznej. Jedyną opcją skutecznej ochrony wszystkich podróżujących członków rodziny jest więc dobrej jakości fotelik samochodowy ISOfix. Przekonaj się, jak wybrać najlepszy model spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Fotelik ISOfix dla dzieci od 4. do 12. roku życia jest zaprojektowany z myślą o osobach o wadze do 36 kg. To bardzo ważne, by rodzice przedszkolaków nie traktowali jego wyboru po macoszemu, sięgając po niesprawdzone żadnym testem zderzeniowym rozwiązania dostępne w hipermarketach. Zobacz, co wyróżnia fotelik ISOfix proponowany przez markę BeSafe – lidera na rynku w zakresie bezpiecznego przewożenia dzieci.

fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy ISOfix BeSafe – najważniejsze informacje

Fotelik samochodowy do 36 kg dla starszego dziecka również służy przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującego. Właśnie dlatego nie możemy decydować się na rozwiązania dostępne w hipermarketach – większość z nich nie ma żadnych certyfikatów, które poświadczałyby ich skuteczność w czasie kolizji. Warto wiedzieć, co wyróżnia fotelik ISOfix BeSafe na tle innych rozwiązań, które znajdziesz w sklepach.

Zwróć uwagę, że najnowszy fotelik skandynawskiego producenta posiada ochronę boczną SIP+. To specjalne rozwiązanie, dzięki któremu siedzisko jest w stanie pochłonąć istotną część energii podczas często najgroźniejszego w skutkach zderzenia bocznego. Siła nie zdąży dotrzeć do dziecka, co znacząco podnosi jego szanse na wyjście cało z kolizji.

Co jeszcze warto wiedzieć? Opisywany przez nas fotelik samochodowy ISOfix zapewnia możliwość prawidłowego przeprowadzenia pasa biodrowego. Producent usunął z projektu zbędne podłokietniki i wyposażył oferowany model w prowadnicę, dla której wzorem był adapter dla ciężarnych. Zyskujemy więc pewność, że jama brzuszna dziecka jest pod szczególną ochroną. Co więcej, w foteliku znalazły się również prowadnice ramienne oraz magnes fidlock – wszystko to ułatwia prawidłowe i dokładne zapięcie pasów, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo podróży.

fotelik samochodowy

Oprócz bezpieczeństwa, w czasie jazdy samochodem liczy się również komfort. Fotelik ISOfix pozwala na dokładne dopasowanie wysokości oparcia do aktualnego wzrostu dziecka – to ważne, bo w okresie od 4. do 12. roku życia ten wyraźnie się zmienia. Rodzice doceniają możliwość regulacji, gdy maluch już w nim siedzi, pozwala to bowiem na precyzyjnie dostosowanie ustawień. Przez całe 8 lat podróżujecie naprawdę bezpiecznie i wygodnie.

Istotne są także sprzyjające warunki do drzemki. To bowiem zupełnie normalne, że dziecko w tym wieku zasypia w czasie podróży. Dlatego skandynawski producent postawił na specjalny projekt zagłówka w kształcie litery V. Umożliwia swobodne oglądanie widoków za szybą i jednocześnie zapewnia bezpieczne podparcie głowy podczas snu.

fotelik samochodowy

Foteliki z bazą ISOfix – najwyższy poziom bezpieczeństwa

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszymi aspektami w czasie podróży są bezpieczeństwo i komfort. Z tego względu to nie cena czy wygląd fotelika samochodowego powinny być czynnikami decydującymi podczas wyboru modelu dla waszego dziecka. Najważniejsze są dowody na skuteczność w czasie kolizji – właśnie dlatego bierz pod uwagę wyłącznie te rozwiązania, które przeszły najtrudniejsze testy zderzeniowe. Okazuje się, że to właśnie foteliki z bazą ISOfix wypadają w nich najlepiej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Hyundai KONA
Za 20 000 euro możemy sięgnąć dość daleko w świecie SUV-ów....
Opel Astra
Kompaktowe wymiary, ...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Kia EV9
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Foteliki samochodowe dla dzieci to niezbędny element wyposaż...