karuzele do łóżeczka

Jak wybrać karuzelę do łóżeczka?

Opublikowano: 29 września 2021

Młodzi rodzice mogą dzisiaj odetchnąć z ulgą – producenci zadbali o dostęp do artykułów, które będą każdego dnia wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci. To m.in. karuzela do łóżeczka, która jednocześnie pięknie się prezentuje, pobudza zmysły i aktywizuje dziecko do wykonywania pierwszych świadomych ruchów. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Przedstawiamy najważniejsze korzyści i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model dla twojego dziecka.

Nowoczesne karuzele do łóżeczka mogą się bardzo między sobą różnić. Producenci starają się bowiem o szeroki wybór produktów, który pozwoli dopasować odpowiedni model do indywidualnych wymagań i potrzeb danej rodziny. Gdy wybierasz się na zakupy, warto jednak wiedzieć, co ma największe znaczenie, dlatego podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę, aby produkt wpisywał się w nasze wymagania i był wsparciem dla rozwoju maluszka.

karuzele do łóżeczka

Karuzela nad łóżeczko – dlaczego warto?

Jako przyszły lub obecny rodzic, musisz pamiętać, że twoje dziecko w najbliższych miesiącach spędzi bardzo dużo czasu w pozycji leżącej. To najzdrowsze dla jego małego ciała, jednak warto zadbać, by w tym czasie mogło się sprawnie rozwijać – zwłaszcza jego wzrok czy motoryka. Właśnie w tym celu doskonale sprawdzi się karuzela do łóżeczka, która zastąpi dziecku patrzenie się w nudny sufit i będzie stymulowała jego wzrok.

W pierwszych miesiącach życia wzrok człowieka nie jest zbyt dokładny – obraz jest rozmyty i niewyraźny. Dlatego ważne jest zapewnienie dziecku elementów, na których może skupić ten bardzo ważny zmysł. W tym celu z powodzeniem wykorzystywane są duże zabawki na pałąku przyczepionym do łóżeczka. Wraz z upływem czasu dziecko zacznie wyciągać w ich kierunku rączki, co pozwoli na ćwiczenie ruchów precyzyjnych i umiejętności chwytania. Nowoczesne karuzele do łóżeczka zapewniają także stymulację słuchu, są bowiem wyposażone w praktyczne pozytywki wygrywające kojące melodie.

karuzela do łóżeczka

Jaką karuzelę do łóżeczka wybrać?

Najlepsza karuzela nad łóżeczko powinna być przede wszystkim wygodna w obsłudze. Choć wciąż można kupić modele napędzane wiatrem, my rekomendujemy rozwiązania bardziej praktyczne – wyposażone w specjalne silniki zasilane bateriami. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by kolorowe zwierzątka zaczęły tańczyć nad głową maluszka.

Nowoczesne karuzele do łóżeczka to już nie tylko modele, w których zabawki się obracają. Producenci oferują również rozwiązania, które unoszą się i opadają lub pozwalają na zmiany kierunku obrotów. Zawsze warto upewnić się, czy takie rozwiązanie nie sprawdzi się akurat w waszym domu. W takich przypadkach jednak zwróć szczególną uwagę na jakość wykonania i sposób montażu, każda oś ruchu musi bowiem pozostawać poza zasięgiem małych rączek.

Niezależnie od tego, która karuzela do łóżeczka ci się podoba, zawsze upewnij się, że wybrałeś odpowiednie kolory. Oczywiście, elementy muszą przyciągać wzrok maluszka, ale nie mogą go straszyć. Dlatego tak ważne jest, by nie były przesadnie stonowane ani za bardzo krzykliwe. Najlepiej jest zdecydować się na rozwiązania z podstawowej palety barw (niebieski, czerwony, żółty) – nie będą zbyt nudne i nie zmęczą małych oczu.

Naszym zdaniem bardzo praktyczna jest karuzela nad łóżeczko z wbudowaną pozytywką. Zdecydowana większość modeli dostępnych obecnie w sklepach oferuje spokojną muzykę, która pozwala dziecku uspokoić się i zapaść w głęboki sen. Zwróć jednak uwagę, jaki rodzaj melodii wygrywa wybrany przez ciebie sprzęt i jak głośno działa. Najlepszym rozwiązaniem okazują się modele posiadające regulację natężenia oraz karuzele do łóżeczka z funkcją automatycznego stopniowego wyciszania się muzyki po upływie kilkudziesięciu minut.

Niezwykle ważna jest także mobilność wybranego rozwiązania. Jeśli zależy ci na wygodzie, twoją uwagę powinna przykuć np. karuzela Tiny Love z serii Zabawa na łące. Daje możliwość odpięcia pałąka i przypięcia go na wózku czy brzegu łóżeczka turystycznego. Dzięki temu może być wykorzystywana w czasie spacerów i – co znacznie ważniejsze – podczas wspólnych podróży, gdzie będzie przedmiotem znanym dziecku, co pomoże mu ukoić stres związany z pobytem w nowym miejscu.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jak zachęcić dziecko do picia wody
Bez wody nie bylibyśmy w stanie długo funkcjonować,...
Laptop Dla Dziecka
W dzisiejszej erze cyfrowej dostęp do komputera staje się co...
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
smoczek do butelki
Smoczek do butelki to nieodłączny element w...
Foteliki samochodowe dla dzieci to niezbędny element wyposaż...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...