soundbar

Jak wybrać soundbar do domu?

Opublikowano: 12 kwietnia 2021

Czy wiesz, jak wybrać soundbar? Przeczytaj nasz poradnik, by poznać odpowiedź na pytanie, jaki soundbar zakupić do domu!

Najlepsze soundbary – czym są?

Soundbary to znakomite urządzenia, które w wielu sytuacjach zastępują zestawy kina domowego. Ich funkcja jest bardzo podobna, choć oczywiście występują pewne różnice. Największe z nich to wykorzystane technologie oraz cena. Soundbary zapewniają doskonały dźwięk podczas oglądania, choć nieco ustępuje on zestawom kina domowego. Należy jednak pamiętać, że cena zakupu soundbara jest znacznie niższa, najtańszy model nabędziesz już za kilkaset złotych.

Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń, wybór soundbara może więc zająć nieco czasu. Zasadniczo sprzęt dzieli się na dwie grupy – soundbary jednoelementowe i dwuelementowe. Pierwsze składają się tylko z jednego urządzenia z wbudowanymi głośnikami, drugie natomiast mają dodatkowy subwoofer. Zanim zdecydujesz, jaki soundbar kupić, przyjrzyj się co najmniej kilku modelom.

Jak wybrać soundbar?

Zastanawiasz się, jaki soundbar kupić? Najlepiej przyjrzeć się kilku podstawowym parametrom, które decydują o faktycznych walorach użytkowych tego sprzętu, do czego przejdziemy za chwilę. Z pewnością dobrze zastanowić się także nad tym, w jakim celu będziesz korzystał z urządzenia. Jeśli główną funkcją ma być odtwarzanie muzyki, może okazać się, że lepszy będzie dedykowany model. Zatem jaki soundbar sprawdzi się w Twoim przypadku?

W pierwszej kolejności sprawdź kompatybilność soundbara. Pod tym pojęciem należy rozumieć współpracę z dekoderami dźwięku w telewizorze. Dzięki temu po połączeniu urządzeń będą one ze sobą działać prawidłowo. Bardzo istotna jest też liczba kanałów soundbara – to po prostu ilość zamontowanych głośników. Najtańsze modele mają zaledwie 2 głośniki, podczas gdy najlepsze soundbary dysponują nawet kilkunastoma. To istotna wskazówka odnośnie do tego, jak wybrać soundbar.

Najlepsze soundbary mają też wysoką moc. Pamiętaj jednak, że moc sama w sobie nie wpływa na jakość dźwięku, a jedynie (lub aż) na głośność odtwarzania. Jeżeli zatem szukasz sprzętu do głośnego słuchania muzyki, koniecznie zwróć uwagę na ten parametr. Dobrze też zwrócić uwagę, w jaki sposób została opisana moc, gdyż zazwyczaj wartość liczbowa odnosi się nie do pojedynczego lub najmocniejszego głośnika, a do całego zestawu.

To wciąż nie wszystkie wskazówki dotyczącego tego, jaki soundbar kupić. Duży wpływ na końcową jakość obsługi oraz rzeczywistą jakość odtwarzanego dźwięku mają zainstalowane systemy i technologie odpowiadające za czystość dźwięku oraz inne dodatki. Warto zapoznać się dokładniej ze specyfikacją określonego modelu, aby wiedzieć, jaki soundbar wybrać. Najlepsze soundbary są bardzo rozbudowane pod tym względem i sprawią, że każdy seans będzie przeżyciem pełnym głębokich wrażeń i emocji.

Wybór soundbara z pewnością nie powinien być uzależniony od jego designu. To urządzenie zostało stworzone do tego, aby poprawić jakość dźwięku w Twoim domu, a nie do tego, aby stanowić cenny element aranżacji. Nie znaczy to oczywiście, że sprzęt tego typu prezentuje się źle – wręcz przeciwnie, soundbary wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko, doskonale komponują się też z telewizorem.

Odpowiadając na pytanie, jaki soundbar wybrać, należy wspomnieć o jeszcze jednej kwestii – cenie. Jak już wiesz, urządzenie tego typu nie kosztuje wiele, choć najlepsze soundbary to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wybór soundbara ze średniej półki, chyba że dysponujesz większym budżetem. Już wiesz, jak wybrać soundbar, zatem do dzieła!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Laptop Dla Dziecka
W dzisiejszej erze cyfrowej dostęp do komputera staje się co...
Drukarka termotransferowa
Niezastąpionymi narzędziami w produkcji etykiet o wysokiej j...