Medycyna estetyczna

Jak wybrać sprawdzone centrum medycyny estetycznej i naczyniowej?

Opublikowano: 26 kwietnia 2024

Medycyna estetyczna to sposób na odzyskanie lepszego samopoczucia i pewności siebie. Nierzadko zabiegi z tej dziedziny medycyny są kluczowym elementem rekonwalescencji po różnych zabiegach, operacjach czy wypadkach losowych. Wybór odpowiedniego zespołu specjalistów, który pomoże nam uzyskać upragniony efekt nie powinien być przypadkowy. Jak jednak w natłoku ofert znaleźć idealne centrum medycyny estetycznej?

Doświadczenie jest najważniejsze

Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda gałąź medycyny, która liczy sobie “dopiero” kilkadziesiąt lat. Na polskim rynku wybitni specjaliści z tej dziedziny zaczęli pojawiać się w latach 90-tych. Jak w każdym odłamie medycyny, także i tutaj jedną z najważniejszych cech dobrego specjalisty jest jego doświadczenie oraz pozyskiwanie wciąż aktualizującej się wiedzy.

Marcin Wilczyński, założyciel Centrum Medycyny Estetycznej w Zielonej Górze, tworząc swój zespół od samego początku stawiał na powyższe kompetencje. W efekcie jego funkcjonujące od ponad dekady Centrum zatrudnia jednych z najlepszych profesjonalistów oraz dysponuje najwyższej klasy sprzętem, unikalnym na skalę krajową.

Podejmując decyzję o oddaniu się w ręce konkretnych specjalistów zawsze warto sprawdzić ich uprawnienia i certyfikaty, zasięgnąć wiedzy na temat odbytych przez nich szkoleń oraz – co ważne – nie obawiać się zadawania pytań.

Od jakości sprzętu zależy efekt i bezpieczeństwo

Każde profesjonalne centrum medycyny estetycznej czy też centrum medycyny naczyniowej powinno dysponować wysokiej jakości, na bieżąco serwisowanym i odpowiednio konserwowanym sprzętem. O randze danej kliniki świadczy również to, czy posiada w swojej ofercie najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający przeprowadzanie zabiegów zgodnie z najnowszymi wytycznymi światowej klasy specjalistów.

Za sprzęt godny uwagi uważa się lasery pikosekundowe o największej dostępnej mocy, takie jak np. Foton PQX, laser EVLT czy VenaSeal. Odpowiednia technologia jest niezbędna do wykonywania większości znanych zabiegów nieinwazyjnej medycyny estetycznej, jak np. termolifting (Thermolifting Zaffiro), lipoliza (BTL Emsculpt Neo) czy lifting ultradźwiękowy (HIFU Hipro-V).

Wysokiej jakości sprzęt od znanych i renomowanych producentów to gwarancja najlepszych efektów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa użytkowania. To, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą specjalistów wykonujących zabieg, daje gwarancję satysfakcji osobom poddającym się zabiegom.

Nie tylko estetyka, ale również zdrowie

W sprawdzonych klinikach medycyny estetycznej można skorzystać również z zabiegów, które pomagają odzyskać dobre samopoczucie i zdrowie. Dobrym przykładem jest flebologia, czyli dziedzina medycyny zajmująca się chirurgią naczyniową ze szczególnym uwzględnieniem tzw. żylaków. Terapia żylaków i pękających naczynek może być skuteczna – należy do tego celu jednak stosować przebadane metody i odpowiedni sprzęt.

Zespół specjalistów w centrum medycyny estetycznej powinien udzielać odpowiedzi na każde pytanie pacjenta i po rozpoznaniu jego potrzeb oraz kondycji zdrowotnej, dopasować taki plan terapeutyczny, który będzie odpowiadał efektom, jakie chce on uzyskać.

W większości klinik konsultacje przedzabiegowe są bezpłatne – ich celem jest sprawdzenie, jakie oczekiwania ma pacjent, zaproponowanie mu najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod oraz sprawdzenie potencjalnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, co jest kluczowe dla jego zdrowia i bezpieczeństwa.

Jak znaleźć odpowiednie centrum medycyny estetycznej?

Internet jest obecnie najlepszym źródłem wiedzy na temat różnorodnych placówek medycznych i klinik medycyny estetycznej. Pozwala zapoznać się z opiniami i recenzjami pacjentów, którzy uczęszczali do specjalistów z danego centrum, a nierzadko także sprawdzić konkretne efekty pracy lekarzy i kosmetologów.

Nie bez znaczenia jest również kontakt z samą placówką – w sprawdzonych, renomowanych miejscach zespół specjalistów chętnie dzieli się informacjami na swój temat i używanego sprzętu. Dodatkowo oferuje bezpłatne konsultacje przedzabiegowe mające na celu jak najlepsze przygotowanie się do zabiegu i okresu rekonwalescencji.

Biorąc pod uwagę wszystkie te zmienne, niekiedy warto zastanowić się nad wyjazdem do innego miasta, jeśli planujemy konkretny zabieg, gdy w naszej lokalizacji nie ma centrum spełniającego najwyższe standardy. W końcu zdrowie mamy tylko jedno, a zabiegi mające na celu poprawę naszego wyglądu zazwyczaj nie należą do najtańszych. Nie warto zatem oszczędzać, ani tym bardziej wydawać pieniędzy pochopnie – przemyślany wybór centrum medycyny estetycznej nie może być przeceniony.

Materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Tomasz Kasela
Gabinet Dr Kasela łączy medycynę, naukę i biznes w s...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
krem BB
Kremy BB to fantastyczne kosmetyki do wykonania lekkiego let...
Zmarszczki
Zmarszczka to zagłębienie w skórze, powstające pod w...