Dłonie są wizytówką każdego człowieka, dlatego powinno się je codziennie pielęgnować. W dzisiejszych czasach nie wystarczy używać nawet najlepszego kremu do rąk – a na tym, niestety, większość osób poprzestaje. Zadbane męskie dłonie dodają pewności siebie i charakteru. W jaki sposób sprawić, aby prezentowały się perfekcyjnie?
Panowie zmagają się z takimi problemami jak: łamliwość paznokci, pofałdowanie płytki paznokciowej, rozdwajające się paznokcie, suche i szorstkie dłonie, odstające i przesuszone skórki. Paznokcie męskich dłoni, bardziej niż kobiecych, narażone są na działanie czynników zewnętrznych związanych z pracą fizyczną, a także z kontaktem ze żrącą chemią czy też zwykłym brakiem pielęgnacji. Obecnie manicure męski staje się coraz bardziej popularny i nie wzbudza kontrowersji, jak miało to miejsce jeszcze do niedawna. Zadbane męskie dłonie to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy w trakcie służbowych spotkań czy romantycznych kolacji. Dlatego warto od czasu do czasu oddać je w ręce specjalistów.
Najważniejszym krokiem w trakcie pielęgnacji męskich dłoni, które często bywają przesuszone i z bliznami, jest ich regularne kremowanie. Zapewnia to skórze elastyczność skórze i nienaganny wygląd rąk. Krem dobrej jakości nie będzie sklejał skóry, szybko się wchłonie i będzie chronił ręce przed zimnem, wiatrem i suchym powietrzem. Na tym jednak nie koniec zabiegów.
W trakcie pielęgnacji należy również zwrócić uwagę na paznokcie i na skórki wokół nich. Można skorzystać ze specjalnych oliwek do pielęgnacji. Są one sprzedawane w wygodnym opakowaniu z aplikatorem, co znacznie ułatwia kurację. Skórki po niej powinny stać się wygładzone, a paznokcie nabierać widocznego blasku. Dopiero gdy dłonie są już odpowiednio zadbane i nawilżone, można przystąpić do fachowego manicure. Może być on wykonany na dwa sposoby: klasyczny albo po japońsku.
Manicure męski klasyczny rozpoczyna się od obcięcia paznokci. Służą do tego specjalne nożyczki do paznokci lub do skórek. Następnie spiłowuje się je starannie, nadając pożądany kształt. Potem ręce wkładamy do aromatycznej kąpieli w ciepłej wodzie z dodatkiem pachnącego mydełka. Dzięki temu skórki będą miękkie i łatwiej będzie je wyciąć lub odsunąć – do czego używa się specjalnego radełka. Przyjęło się zasadę, że wycina się tylko te, które nieestetycznie odstają, a resztę zostaje odsunięta.
Kolejnym krokiem jest usuwanie przebarwień z dłoni i paznokci. Występują one przeważnie na dłoniach palaczy. Używa się do tego specjalnych kosmetyków w płynie. Ostatni etap to polerowanie paznokci. Może się ono odbyć albo za pomocą polerki albo przy użyciu specjalnej odżywki – decyzja pozostaje w gestii manicurzystki. Odżywka nadaje matowe wykończenie paznokciom i zabezpiecza ich płytkę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Manicure japoński jest skierowany do mężczyzn, którzy mają zniszczoną i osłabioną płytkę paznokciową. Zabieg ten nadaje mocny i zdrowy wygląd paznokci oraz wzmacnia ich strukturę. Polega na delikatnym opiłowaniu paznokci, przez co nadaje się im pożądany kształt. Następnie usuwa się skórki, aby nadać dłoniom estetyczny wygląd. Potem w ręce wcieramy odżywczą pastę, a po niej pyłek pszczeli. Połączone jest to z lekkim, delikatnym i bardzo przyjemnym masażem.
Manicure męski dobrze jest powtarzać raz w miesiącu. Zabieg nie trwa długo, zajmuje około 30 minut. A kiedy to robić? Zazwyczaj mężczyźni wykonują manicure tylko na wielkie wyjścia lub ważne spotkania. Niestety, ciągle jeszcze panuje ogólne przekonanie, że pielęgnacja dłoni i paznokci to domena kobiet.
Nic bardziej mylnego, ponieważ zadbany mężczyzna to nie tylko ładna sylwetka i wyrzeźbione mięśnie czy markowe ubrania. To przede wszystkim dłonie, z którymi ma się kontakt na samym początku znajomości, przy pierwszym kontakcie. Zadbane paznokcie mogą mieć kluczowy wpływ na to, jak wypadanie się w oczach osób, na których zdaniu nam zależy.
E Tur
Dodaj komentarz