Menu
komoda

Jak wygodnie urządzić pokój dla niemowlaka? Komoda w roli głównej

Niemowlę potrzebuje przede wszystkim wygodnego i bezpiecznego łóżeczka, ale reszta umeblowania ma znaczenie dla rodziców. Odpowiedni dobór mebli ułatwia opiekę nad dzieckiem. Gdy pociecha dopiero pojawiła się na świecie, najlepszym rozwiązaniem na schowanie i ułożenie jej rzeczy, stanowi komoda. Nie przytłacza wnętrza i jest wystarczająco pojemna, aby zmieścić w niej ubranka i akcesoria. Jak dopasować komodę do swoich potrzeb?

Indywidualne potrzeby a wybór komody

Meble do pokoju dziecięcego, niezależnie od wieku malucha, muszą charakteryzować się starannym wykończeniem, bezpieczeństwem użytkowania i przyjemną estetyką. Jasna kolorystyka oraz proste formy powodują, że meble dla niemowlaka harmonijnie komponują się z aranżacją wnętrza. W przypadku niemowlaka szafa nie jest funkcjonalnym rozwiązaniem. To mebel przydatny dla starszych dzieci. W pokoju urządzonym dla najmłodszych pociech musi się znaleźć komoda. Z łatwością pomieścisz w niej ubranka i wszelkiego rodzaju niezbędne akcesoria. Komodę dopasuj do swoich potrzeb. Jej wielkość jest zależna od metrażu i ustawności pokoju. Masz do wyboru modele z różną liczbą szuflad. W niektórych komodach oprócz szuflad są też półki ukryte za zamykanymi drzwiczkami. Dopasowując wybór komody do indywidualnych preferencji, ułatwiasz sobie szybkie wyjmowanie, chowanie oraz uporządkowanie dziecięcych rzeczy.

Czym powinna wyróżniać się komoda wysokiej jakości?

Przy zakupie komody dla niemowlaka należy przyjrzeć się jej jakości. Wszystkie meble dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów i starannie wykończone. Chociaż niemowlę nie korzysta wyłącznie z łóżeczka, to należy wziąć pod uwagę, że dziecko, które zacznie raczkować, podejmować pierwsze próby wstawania, a następnie będzie poruszać się już samodzielnie po pokoju, będzie miało bezpośrednią styczność m.in. z komodą. Z tego względu komoda dla niemowlaka musi być stabilna z idealnie gładką powierzchnią. Jej kanty nie mogą być ostre. Wejdź na stronę https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/komoda-dla-niemowlaka/, a przekonasz się, jak wspaniale prezentują się meble wykonane z naturalnych materiałów. Drewniane komody są zaprojektowane z największym kunsztem. Zostały pokryte bezpiecznymi farbami wodnymi, które sprzyjają środowisku. Aby upewnić się, że meble spełniają wymagane normy jakościowe, zawsze sprawdzaj, czy mają certyfikaty, które to potwierdzają.

Komoda z dodatkowym wyposażeniem

Meble do pokoju dziecięcego powinny spełniać kilka warunków. Bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka to najlepsze połączenie właściwości wyposażenia. Zastanów się, czy komoda na ubranka dla niemowlaka ma pełnić wyłącznie rolę mebla. Dostępne są bowiem komody dodatkowo wyposażone w przewijak. Przewijak stanowi udogodnienie dla rodziców podczas pielęgnacji dziecka. Jeżeli chcesz z niego korzystać, zastanów się, czy komoda z przewijakiem będzie komfortową opcją. Można go zdjąć, gdy nie będzie już potrzebny i mebel może służyć starszemu dziecku jeszcze przez długi czas.


Jak wybrać karuzelę do łóżeczka?


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023