Menu
giełda kryptowalut

Jak zacząć inwestować na rynku kryptowalut?

Wielu inwestorów chce skorzystać na gorącym wzroście kryptowalut. Znane kryptowaluty, takie jak Bitcoin, ponownie zyskały na popularności, inne popularne waluty cyfrowe również się rozwijają. Doświadczeni traderzy zdają się wiedzieć wszystko o inwestowaniu w kryptowaluty. Co mają począć początkujący, którzy dopiero planują nauczyć się obsługi giełdy i tego, jak działają te tajemnicze cyfrowe waluty? Jak zacząć i na co uważać?

Nie inwestuj w ciemno

Tak jak w przypadku każdej inwestycji, zrozum dokładnie, w co inwestujesz. Poczytaj nieco na temat kryptowalut i rozszerz swoją wiedzę. Rodzajów cyfrowych monet są tysiące, a wszystkie funkcjonują inaczej. Co więcej, nieustannie powstają nowe kryptowaluty. Każdy przypadek inwestycyjny trzeba rozpatrywać osobno dla każdej transakcji. Dodatkowo warto zrozumieć, że kryptowaluty nie są poparte ani twardymi aktywami, ani przepływami pieniężnymi.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby od podstaw nauczyć się, jak działa giełda. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu oprogramowania Pattern Trader, które pomaga początkującym w analizie rynku i w pierwszych inwestycjach. Nie oznacza to jednak, że doświadczone osoby nie mogą korzystać z takiego programu. Wręcz przeciwnie. Doskonale sprawdzi się on w zautomatyzowaniu nudnych lub powtarzalnych czynności, które często zajmują długie godziny.

Nie patrz ślepo w przeszłość

Błędem, który popełnia wielu nowych inwestorów, jest rozpamiętywanie przeszłości. Owszem, Bitcoin był kiedyś wart niewiele, jednak teraz jest wart znacznie więcej. Warto więc zadać sobie pytanie, czy jego wzrost będzie kontynuowany w przyszłości. Pamiętajmy, że inwestorzy patrzą w przyszłość, a nie na to, co dane aktywa robiły w przeszłości. Handlowcy, którzy kupują dziś kryptowalutę, potrzebują jutrzejszych − nie wczorajszych − zysków. Zamiast więc patrzeć w przeszłość, lepiej zająć się analizą tego, co dopiero może nastąpić.

Rynek jest zmienny − pamiętaj o tym

Ceny kryptowalut są tak zmienne, jak tylko aktywa mogą być. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spadły w ciągu kilku sekund na podstawie bezpodstawnej plotki. Choć może to być gratka dla doświadczonych inwestorów, mogących szybko realizować transakcje lub mających ogromne pojęcie o rynku, dla nowych inwestorów, bez tych niezbędnych umiejętności lub zaawansowanych algorytmów, które kierują tymi transakcjami, jest to prawdziwe pole minowe.

kryptowaluty

Ryzyko jest nieuniknione

Jako początkujący inwestor musisz zrozumieć, jak możliwie najlepiej zarządzać ryzykiem i opracować proces, który będzie pomocny w ograniczeniu strat. A proces ten może być zupełnie inny w zależności od osoby. Warto, aby nowi traderzy rozważyli odłożenie pewnej sumy pieniędzy na handel, a następnie wykorzystali jedynie jej część. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie handlować, jeśli nie posiada się pieniędzy. Trzymanie funduszy w rezerwie jest niezwykle rozsądnym posunięciem, o którym zawsze należy pamiętać podczas inwestowania na giełdzie.

Pogódź się z tym, że możesz stracić

Unikaj wkładania pieniędzy, których potrzebujesz w aktywa spekulacyjne. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na ich utratę, to nie możesz też sobie pozwolić na włożenie ich w ryzykowne aktywa, takie jak kryptowaluty.

Niezależnie od tego, czy mowa o zaliczce na dom, czy o ważnym nadchodzącym zakupie, pieniądze, które będą ci potrzebne w ciągu najbliższych kilku lat, powinny być przechowywane na bezpiecznych kontach, aby były tam, kiedy będziesz ich potrzebować. Przede wszystkim nie można pozwolić sobie na to, aby stracić pieniądze niezbędne do życia. Jeśli jesteś początkujący i obawiasz się wejścia w świat kryptowalut, zapoznaj się z oprogramowaniem, które dzięki zaawansowanym algorytmom analizującym rynek pomoże w stawianiu pierwszych kroków i pozwoli uniknąć srogich rozczarowań i strat.

zewnętrzny materiał sponsorowany – redakcja nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje związane z tą ofertą 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023