gabinet fizjoterapii

Jak założyć gabinet fizjoterapii?

Opublikowano: 21 lipca 2020

Gabinet fizjoterapii jest miejscem, o którym marzy niejeden młody student fizjoterapii. Własny biznes, działający na indywidualnych zasadach jest marzeniem wielu. Warto wiedzieć jakie kryteria spełnić, by móc starać się o założenie własnego biznesu. Oprócz odpowiednich studiów, lokum, warunków, gabinet musi zostać wyposażony w odpowiedni sprzęt do rehabilitacji. Na zakupy tego typu rzeczy warto wybrać sklep fizjoterapeutyczny, który będzie gwarancją posiadania profesjonalnego sprzętu.

Kto może otworzyć miejsce do rehabilitacji?

Tak naprawdę otworzyć taki gabinet może każdy. Nie każdy natomiast może wykonywać zabiegi fizjoterapeutyczne. Takie działania będą należeć do fizjoterapeuty. Zawód fizjoterapeuty może wykonywać osoba, która posiada pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz właściwy stan zdrowia, który umożliwia na wykonywanie takiej pracy. To osoba, która posiada kwalifikacje potwierdzone dyplomem, świadectwem lub innym dokumentem. Nie może posiadać żadnego wyroku za umyślne przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajowości. Ostatnim warunkiem jest znajomość języka polskiego w odpowiednim stopniu.

Forma działalności gospodarczej

Wybór formy działalności gospodarczej zależy od tego czy planujemy działanie na szerszą skalę czy raczej na bardziej kameralną. Liczba osób zatrudnionych jest także wyznacznikiem jaką działalność otworzyć. W Polsce można rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę jawną, komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjną. Jeśli jesteśmy tylko sami i planujemy samodzielnie działać najlepiej na początek zdecydować się na jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy dokonać rejestru w Urzędzie Gminy czy Miasta, po czym zostaje nasza działalność wpisana do CEIDG, otrzymujemy numer NIP oraz REGON.

gabinet fizjoterapii

Współcześnie na otwarcie tego typu firmy można otrzymać dotację z Urzędu Pracy, warto więc prześledzić wszystkie informacje na ten temat, zanim podejmie się decyzję o założeniu działalności. Istotnym faktem jest to, że aby otrzymać dotację bezzwrotną najpierw należy otrzymać ją, a następnie podjąć kroki związane z rejestracją firmy. O taką dotację mogą się ubiegać jedynie osoby bezrobotne. Wystarczy posiadać status osoby bezrobotnej przynajmniej miesiąc przed złożeniem wniosku o dotacje. Następnym warunkiem jest to, że taka osoba nie może przez rok czasu wcześniej prowadzić żadnej działalności gospodarczej.

Gdzie zakupić sprzęt do rehabilitacji? – Sklep fizjoterapeutyczny

Fizjoterapeuta swoją pracę może wykonywać dzięki odpowiednim sprzętom, które są zgodne z wymaganiami zawartymi w ustawie o wyrobach medycznych. Najlepiej wybrać sklep fizjoterapeutyczny Astar do zakupu tego typu sprzętów. W takich miejscach najczęściej znajdują się produkty, które posiadają właściwe Certyfikaty oraz zostały zgłoszone do Prezesa Urzędu Regulacji Leków i Wyrobów Medycznych. Dzięki temu ma się gwarancję, iż sklep został odpowiednio zgłoszony i dopuszczony do obrotu. Nie można pracować na sprzęcie własnego wyrobu, który nie został dopuszczony do użytku na terenie Unii Europejskiej.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...