Jak zamawiać płytki przez internet?

Opublikowano: 8 lutego 2021

Czy kupowanie płytek przez Internet to dobry pomysł? Jakie obawy mają najczęściej klienci, jakie pytania padają najczęściej? Sprawdzamy, na co warto zwrócić uwagę, decydując się na taki zakup.

Trwająca pandemia sprawia, że handel w dużej części przeniósł się do świata online. Coraz więcej zakupów robimy przez Internet, mamy mniejsze opory przed płatnościami online. Jak zamawianie płytek i wyposażenia łazienkowego wygląda w praktyce? Czy wiąże się z dużym ryzykiem? Rozmawiamy ze specjalistami ze sklepu internetowego domni.pl, którzy na co dzień związani są z branżą wyposażenia łazienek.

Aranżacja nowoczesnej łazienki

Aranżacja nowoczesnej łazienki w modnych, szarych kolorach. Fot. Domni.pl

Czy zamawianie płytek przez Internet to dobry pomysł?

Płytki są dość trudnym do sprzedaży materiałem, ale widzimy, że coraz więcej osób przekonuje się do tej formy zakupu. W dzisiejszych, pandemicznych czasach, większość handlu przeniosła się do Internetu i w naturalny sposób dotyczy to także branży łazienkowej i płytek. Zamawianie materiałów przez Internet jest po prostu wygodne. Za pomocą kilku kliknięć, bez wychodzenia z domu możemy zrobić zakupy online, opłacić zamówienie, umówić dostawę na konkretny dzień. Materiały na remont przez Internet pozwolą wykonawcy w szybki sposób zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy do rozpoczęcia prac wykończeniowych, pozwalają zaoszczędzić nam czas. Podobnie jak z każdym innym towarem w przypadku płytek mamy prawo zwrotu, reklamacji, więc kupujący powinien czuć się bezpiecznie.  Jeśli obawiamy się płatności przez Internet, zawsze można wybrać „przesyłkę za pobraniem” i opłacić zamówienie w momencie otrzymania towaru.

Kwestią, która wzbudza najwięcej wątpliwości jest to, jak konkretna płytka zamawiana przez Internet będzie prezentować się w danym pomieszczeniu. Należy pamiętać, że postrzeganie koloru jest subiektywnym odczuciem. Na finalny odbiór koloru ma wpływ oświetlenie, wielkość pomieszczenia, kolor wyposażenia i wiele, wiele innych. Oczywiste jest , że nigdy obraz na monitorze komputera, czy ekranie telefonu nie zastąpi nam obejrzenia płytki na ekspozycji w salonie łazienkowym. Z pomocą przychodzą liczne projekty, inspiracje, opisy, dzięki którym możemy lepiej poznać dany materiał. Często klienci oglądają także płytki w salonach, ale finalnie decydują się na zakup płytek przez Internet, chociażby ze względu na korzystniejszą cenę.

Ile płytek zamówić?

Wszystko zależy od tego, jaki metraż ma łazienka, jaki wybraliśmy format i kształt płytki, czy pomieszczenie ma trudny układ wymagający wiele docinek. Istotny jest także sposób układania płytki – standardowo, z przesunięciem, we wzór karo, czy modną jodełkę. Powierzchnię płytek do zamówienia obliczamy licząc pole powierzchni. Do otrzymanej liczby metrów kwadratowych dodajemy zazwyczaj ok. 10 % zapasu. W przypadku prostokątnych, czy kwadratowych płytek układanych w klasyczny sposób taka ilość powinna wystarczyć. Małe łazienki, czy wnętrza z dużą ilością docinek wymagają doliczenia większej ilości zapasu, dlatego zawsze ostateczną ilość zamawianych płytek przez internet należy skonsultować z wykonawcą.

Nowoczesna łazienka z przyścienną wanną wolnostojącą. Fot. Domni.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce zakupu?

Zamawiając płytki przez internet, przyjrzyjmy się sposobom i kosztom dostawy, dostępności produktów. Ze względu na to, że płytki są dość trudnym materiałem do transportu, większość towaru z naszego centrum logistycznego wysyłana jest na paletach. Taki rodzaj wysyłki minimalizuje ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Wybrane produkty ze sklepu łazienkowego, np. baterie, akcesoria łazienkowe, czy pojedyncze sztuki mozaiki wysyłamy paczką, ale zawsze rodzaj dostawy dostosowywany jest do rodzaju zamawianego towaru. Istotną sprawą jest także dostępność produktów, warto korzystać z ofert sklepów, które podają rzeczywisty stan magazynowy. Zwróćmy także uwagę, czy płytki oferowane przez dany sklep są pierwszego gatunku. Często zdąża się tak, że różnice w cenie wynikają z różnic jakościowych.

Szare płytki

Szare płytki będą ciekawym tłem dla nowoczesnej formy ceramiki łazienkowej. Fot. Domni.pl

Gdzie kupić płytki przez internet?

Sklep internetowym domni.pl, jest jednym z największych dystrybutorów płytek ceramicznych w Polsce. Możemy tutaj zakupić wszystko, co niezbędne do wyposażenia łazienki, w ofercie sklepu znajdziemy także wiele płytek do kuchni, salonu, czy produktów przeznaczonych do stosowania na zewnątrz: płytek elewacyjnych i tarasowych. Poza zakupami na portalu znajdziemy mnóstwo inspiracji, poradników, bazę architektów, wszystko związane z tematyką aranżacji wnętrz. W sklepie znajdziemy tylko płytki pierwszego gatunku, na stronie internetowej pokazywane są stany rzeczywiste, dzięki sprawnym dostawom, towar zazwyczaj dostarczany jest w 48 godzin. Zakup płytek przez internet wymaga od klienta zaufania do sprzedawcy, dzielimy się naszą wiedzą techniczną, zawsze służymy pomocą i  robimy wszystko, żeby zakupy przebiegły w szybki i sprawny sposób.


Mozaika gresowa – poznaj jej specyfikę i najmodniejsze modele


 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...
tekstylia
Urządzanie własnego mieszkania w taki sposób, by stworzyć sw...
kołdra Ludwika
Wyb...
Materac lateksowy
Wybór materaca to bardzo istotna decyzja. Prawidłowa...
Jesienią 2023 roku ruszyła sprzedaż domów, które pow...