Nowoczesne biura

Jak zaprojektować biuro dla firmy IT?

Opublikowano: 4 czerwca 2020

Sektor IT to branża specyficzna. To w takich firmach powstają obecnie innowacje, które zmieniają nie tylko samą branżę, ale i całe otoczenie człowieka. To tam pojawiają się pomysły, które dokonują rewolucji w świecie. Tym samym należy założyć, że są to firmy wyjątkowe i tak samo wyjątkowi są ludzie w nich pracujący. Tak jak nowatorskie są produkty, które opuszczają te firmy, tak nowatorskie są często biura i pracownie takich firm.

Często to właśnie firmy z sektora IT wyznaczają trendy w podejściu do aranżacji powierzchni biurowych. Najczęściej źródłem inspirujących pomysłów są Stany Zjednoczone. To najwięksi giganci opracowują sposoby takiej aranżacji swoich biur, które pozytywnie wpływają na efekty pracy załóg. Trendy w projektowaniu biur IT szybko rozprzestrzeniają się na całym świecie. Nie omijają też Polski i dlatego chcąc zaprojektować funkcjonalne biuro dla firmy IT, należy brać pod uwagę najnowsze trendy.

Nowoczesne biura dla branży IT

Branża taka jak IT to miejsce, gdzie wymyśla i kreuje się nowoczesne produkty, w tym wiele dotychczas nieistniejących, czyli zupełnie nowatorskich. I takie same muszą być biura dla tej branży. Muszą to być biura zaprojektowane w nowoczesny sposób, aby ich funkcjonalność i wygląd korelowały z tym, co w takich miejscach powstaje. Oczywiste jest, że ultranowoczesne musi być wyposażenie takiego biura. Sprzęt komputerowy i rozwiązania teleinformatyczne muszą być z najwyższej półki. Informatycy, programiści, projektanci, graficy muszą mieć odpowiednie i komfortowe warunki do pracy, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność pracy.

Biuro dla pracowników, nie pracownik dla biura

Branża informatyczna jest specyficzna jeszcze z kilku innych powodów, w których istotę stanowią sami ludzie. Rynek IT jest rynkiem pracownika, więc często to właśnie on jest na lepszej pozycji przy podejmowaniu pracy. Szykując biuro dla firmy IT, trzeba więc wysłuchać oczekiwań pracownika nie tylko pod kątem zarobków. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy mogą przebierać w ofertach pracy, więc ważna jest dla nich przestrzeń do pracy, ale też i dodatkowe udogodnienia. Trzeba też pamiętać, że informatyka to zajęcie twórcze. Wymaga nierzadko skupienia i ciszy. Należy to wziąć pod uwagę, jak również pamiętać, że różni ludzie to różne charaktery i upodobania.

Biuro dla firmy IT to nie tylko biurko i komputer

Oczywiście, biuro jest po to, aby w nim pracować, ale równie ważne są inne obszary, poza biurkiem z komputerem. Dziś standardem jest, że biura zaprojektowane w nowoczesny sposób to biura, które mają różne strefy. Należą do nich tzw. chillout roomy, fun roomy itp. To miejsca, gdzie można odetchnąć po ciężkiej pracy. Poza indywidualnymi stanowiskami, biuro dla firmy IT musi mieć tzw. workbenche, czyi miejsca do spotkań w celu odbycia spotkań roboczych, rozmów czy burzy mózgów.

Biura zaprojektowane w nowoczesny sposób – warto się inspirować

Wśród już istniejących biur jest wiele świetnych projektów, które mogą posłużyć za inspirację. Takie biura są również w Polsce. Dobrym przykładem przemyślanego biura dla firmy IT jest biuro firmy Codewise z Krakowa. Zostało ono wyposażone we wszelkie obecnie wymagane udogodnienia zarówno w strefie roboczej jak i relaksacyjnej. Zastosowano rozwiązania nowoczesne, a przy tym nieszablonowe, ponieważ tak musi być w przypadku firm, które również oferują nowoczesne i nieszablonowe produkty czy usługi.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
systemem ERP
Wśród rozwiązań informatycznych, jakie wdraża duża g...
Graj z Sercem
...
wizytówka Google
Z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje w siec...
artykuły spożywcze do firmy
Zaopatrzenie firmy w artykuły spożywcze ma istotny wpływ na...
testowanie oprogramowania QA
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad karierą w testowan...