Jak zaprojektować wizytówkę

Jak zaprojektować wizytówkę? 8 świetnych porad

Opublikowano: 22 lutego 2022

Przemyślana i dobrze zaprojektowana wizytówka jest świetnym narzędziem marketingowym. Sprawia, że nie tylko budujesz pozytywny wizerunek profesjonalisty, ale przede wszystkim zachęca potencjalnego klienta do wykonania działania. Stworzenie takiej wizytówki nie jest jednak proste. Poznaj 8 świetnych porad, dzięki którym uda Ci się to zrobić.

Wybierz szablon, który będzie dopasowany do charakteru marki

Wizytówka bardzo wiele mówi o Tobie, Twojej firmie i jej kulturze organizacyjnej. Spraw więc, aby klienci już w pierwszym kontakcie z marką wiedzieli, z kim mają do czynienia. Przykładowo jeśli jesteś prawnikiem oferującym wysokiej jakości usługi prawne to postaw na prosty design i stonowane kolory. W głowie odbiorcy natychmiast pojawi się obraz profesjonalisty.

Wybierz rozmiar i kształt

Wizytówka nie musi być prostokątnym kawałkiem papieru. Najlepsze drukarnie internetowe jak JKB Print (adres strony https://www.jkbprint.pl/) oferują klientom również bardziej zaawansowane rozmiary i kształty. Obecnie ogromną popularnością cieszą się składane wizytówki, które wyglądają bardzo elegancko, a jednocześnie oferują więcej możliwości dla projektantów.

Przekaż tylko najważniejsze informacje

Imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail, adres strony internetowej i nazwa firmy – zazwyczaj tyle informacji wystarczy, aby klient miał wszystkie niezbędne do kontaktu dane. Nie ma konieczności umieszczania na wizytówce wszystkich informacji o firmie – może to tylko zirytować odbiorcę.

Pokaż swoje logo

Niestety wielu odbiorców nie czyta zawartości wizytówek. Pokaż im więc logo, najlepiej w dużym rozmiarze. Są duże szanse, że dzięki temu zapamiętają nazwę firmy, co ułatwi nawiązanie współpracy w przyszłości.

Ułóż elementy

Nie gromadź wszystkich informacji w jednym miejscu wizytówki – zbyt wiele elementów obok siebie może zaburzyć czytelność. Pamiętaj, że do dyspozycji masz dwie strony. Rozmieść elementy równomiernie, tak aby łatwo było można je przeczytać.

Dodaj coś specjalnego

Może to być kod rabatowy lub promocja. Doskonale sprawdzają się również haftowane inicjały. Ciekawą propozycja jest kod QR. Możliwości jest naprawdę sporo. Skorzystaj z jednej z nich, aby uczynić wizytówkę wyjątkową.

Wezwanie do działania

Wizytówka jest narzędziem marketingowym. Nie zapominaj więc o wezwaniu do działania (z ang. call to action). Wystarczy krótkie: zadzwoń lub napisz maila. Z badań wynika, że już taka krótka podpowiedź przynosi ogromne korzyści, wpływając na podświadomość odbiorcy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Edyta Oleszczuk-Romańska
Edyta Oleszczuk-Romańska z Kancelarii Prawnej Chałas...
Koszulki JHK
Koszulki JHK mogą być jednym z najcenniejszych narzędzi wize...
oprogramowanie na zamówienie
Wybór odpowiedniej firmy do zlecenia oprogramowania na zamów...
SEO PR
Konkurencja o uwagę użytkowników internetu jest coraz większ...
Allegro Ads
Allegro, jakie znamy dzisiaj, jest serwisem, który w praktyc...