surfing

Jak znaleźć dobrą szkołę surfingu?

Opublikowano: 5 marca 2020

Surfing to sport, który może uprawiać niemalże każdy z nas. Jest to na tyle elastyczna dyscyplina, że doskonale nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie nauki surfowania, jednak często mamy problemy z wyborem odpowiedniej szkoły. Tego typu decyzję warto podjąć roztropnie, gdyż lekcje surfingu muszą odbywać się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Zapewni nam to nie tylko dużą dawkę wiedzy, ale także pełne bezpieczeństwo. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły surfingu?

Surfing — podstawy

Na początku naszej drogi w surfowaniu musimy wziąć pod lupę kilka najważniejszych zasad, które pomogą nam uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Przede wszystkim przed rozpoczęciem kursu niezbędne będzie wzmocnienie mięśni nóg i rąk. W tym celu wystarczy codziennie przez 1-2 tygodnie wykonywać rozciąganie i nietrudne ćwiczenia, dzięki którym unikniemy uciążliwych zakwasów. Dodatkowo nie możemy zapomnieć o rozgrzewce poprzedzającej surfowanie na desce. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza u osób, które nie prowadzą aktywnego trybu życia.

Nauka surfingu — jak znaleźć dobrą szkołę?

Profesjonalna szkoła surfingu w swojej ofercie posiada nie tylko kurs praktyczny, ale również szkolenie, podczas którego zostanie przekazana teoria. Zdobycie niezbędnych informacji przed postawieniem nogi na desce jest kluczowym elementem. Instruktor podczas kursu udzieli nam porad na temat działania i użytkowania sprzętu. Dodatkowo poznamy teorię z zakresu technik zdobywania fal i zasad bezpieczeństwa na wodzie. Tego typu zajęcia odbywają się w formie wykładów lub nauki na plaży. Jedną ze szkół oferujących kurs surfingu z teorią i praktyką jest Surf People.

Doświadczenie instruktorów

Każdemu, kto stawia swoje pierwsze kroki w sportach wodnych, zależy na pełnym bezpieczeństwie. Aby nauka surfingu przebiegała profesjonalnie i komfortowo, warto zwrócić uwagę na doświadczenie instruktorów. Informacje zarówno o ilości przeprowadzonych szkoleń, jak i opinie uczestników, bez problemu znajdziemy w sieci. Wybierając kurs w szkole polecanej przez inne osoby, zyskamy pewność, że trafimy w fachowe ręce.

Nie bez znaczenia pozostaje również poznanie kadry, w pierwszej kolejności przez internet. Dobra szkoła surfingu umieszcza na swojej stronie www zarówno zdjęcia, jak i informacje o instruktorach prowadzących szkolenia.

Lekcje surfingu w różnych zakątkach świata

Nauka surfingu nie musi ograniczać nas do spędzania urlopu w Polsce. Nie zawsze mamy ochotę zostawać na kolejne wakacje w kraju i coraz chętniej wybieramy wyjazdy zagraniczne. Dobra szkoła posiada zróżnicowaną ofertę usług, z której w zależności od potrzeb, możemy dobrać opcję najbardziej spełniającą nasze oczekiwania. Powinny znaleźć się w niej zarówno kursy zagraniczne, jak i lekcje surfingu w Polsce.

Nauka surfingu a bezpieczeństwo

Nie bez znaczenia pozostaje także podejście szkoły do zasad bezpieczeństwa podczas zajęć. Niezbędne jest więc w pełni sprawne wyposażenie, do którego wlicza się nie tylko sprzęt surfingowy, ale również kamizelki czy pontony. Profesjonalna szkoła surfingu jest odpowiednio przygotowana na sytuacje losowe.

Koszt kursu surfingu

Jednym z czynników, na który zwracamy uwagę przy wyborze kursu, jest jego cena. Warto pamiętać, że konkurencyjne koszty nie zawsze idą w parze z profesjonalizmem. Decydując się na skorzystanie z taniej oferty, musimy być szczególnie ostrożni. Wiele dobrych szkół surfingu wprowadza do swoich ofert specjalne zniżki np. darmowy nocleg dla uczestników.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Akademik
W dobie rosnących cen najmu mieszkań wielu studentów...
korepetycje online z chemii
Chemia, choć należy do przed...
Festiwal Biegowy
Powolnym krokiem zbliża si...
SMMASH
Wiele lat ćwiczeń, a wraz z nimi - litry potu wylanego na za...
Graj z Sercem
...