Menu
żyrandole do pokoju

Jak znaleźć idealne żyrandole do pokoju dziennego?

Żyrandol to nie tylko źródło światła, ale także element wykończenia pokoju dziennego, który znacząco wpływa na jego odbiór. Kupowanie pierwszego lepszego modelu nie jest więc najlepszym pomysłem. Warto natomiast dokładnie sprawdzić, jakie rodzaje żyrandoli są dostępne na rynku, przeanalizować styl swojego salonu, a także zadbać o aspekty praktyczne. Jeśli wybór oświetlenia do pokoju jeszcze przed Tobą, przeczytaj ten artykuł. Przeprowadzimy Cię w nim przez wszystkie kroki, dzięki czemu będziesz mógł/mogła cieszyć się idealnym żyrandolem w swoim domu lub mieszkaniu.

Rodzaje żyrandoli do pokoju dziennego

W nowoczesnych pokojach dziennych znajdują się żyrandole o różnorodnych kształtach, kolorach oraz ilości źródeł światła. Jeśli chcesz mieć pewność, że podejmiesz dobrą decyzję, warto zorientować się, jaki masz wybór. Najbardziej popularne są lampy wiszące z trzema żarówkami. Mogą one przybrać formę kul, abażurów lub innych, mniej oczywistych kształtów. W sklepach znajdziesz je zarówno w minimalistycznej wersji, jak i nieco bardziej rozbudowanej, która świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach loftowych oraz glamour.

Drugi równie popularny wybór to lampy wiszące w formie tub lub pojedynczej kuli. Doskonale sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach, w których zbyt dekoracyjny żyrandol przytłoczyłby przestrzeń. Takie modele warto także umieścić w pokoju, w którym główne skrzypce gra minimalizm.

Co natomiast warto wybrać, jeśli w swoim pokoju chcesz mieć ozdobne żyrandole z prawdziwego zdarzenia? Wśród najbardziej ozdobnych form pozytywnie wyróżniają modele świecznikowe. Jak sama nazwa wskazuje, żarówki wyglądają jak świeczki, dzięki czemu sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo zjawiskowo. Warto także zwrócić uwagę na żyrandole z licznymi, eleganckimi abażurami. Łączą one klasykę minionych wieków oraz nutę nowoczesności, dzięki czemu świetnie sprawdzają się we współczesnych pokojach.

Wszystkie wyżej wymienione żyrandole do pokoju znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Lampy Juszczyk.

Żyrandol a styl pokoju

Sama świadomość istnienia wielu rodzajów żyrandoli nie wystarczy, choć jest już świetnym pierwszym krokiem. Teraz czas na dopasowanie odpowiedniego modelu do stylu, w jakim został urządzony Twój pokój. Jeśli jesteś właścicielem/ką salonu:

  • w stylu skandynawskim — postaw na żyrandol wykonany z naturalnych materiałów lub je imitujących; przykładowo może to być model z eleganckimi abażurami w kolorze lnu;
  • w stylu loftowym — postaw na prosty żyrandol o nowoczesnej konstrukcji; świetnie sprawdzi się wisząca lampa w kształcie metalowej kuli;
  • w stylu klasycznym — postaw na ozdobny żyrandol nawiązujący konstrukcją do minionych wieków; dobrym wyborem będzie ozdobny model świecznikowy;
  • w stylu glamour — postaw na luksusowy żyrandol, który idealnie wkomponuje się w otoczenie; przykładowo może to być nowoczesna złota lampa z białymi kulami;
  • w stylu modernistycznym — postaw na żyrandol o prostej, ale nieoczywistej konstrukcji; doskonałym przykładem jest wisząca lampa w formie kaskady;
  • w stylu minimalistycznym — postaw na żyrandol o możliwie najprostszej konstrukcji i kolorystyce; dobrym wyborem będzie model złożony z prostych drutów/rurek i maksymalnie dwóch źródeł światła.

Ile światła daje Twój żyrandol?

Wiesz już, jakie żyrandole są dostępne na rynku. Orientujesz się, które modele pasują do danych stylów aranżacyjnych. Czas przejść do kwestii funkcjonalnych. Aby rzeczywiście być maksymalnie zadowolonym ze swojego żyrandola, musi on nie tylko dobrze wyglądać, ale także dawać odpowiednią ilość światła.

Niewielkie żyrandole z jedną lub dwoma żarówkami poleca się do małych pokojów dziennych. Sprawdzają się one przede wszystkim w blokach, gdzie poszczególne pomieszczenia nie mają zbyt dużych rozmiarów. Wyjątkiem jest salon, w którym poza głównym źródłem światła, masz także zamiar umieścić dodatkowe żarówki, np. w formie kinkietów.

Pokaźnej wielkości żyrandole z trzema i większą liczbą żarówek doskonale sprawdzą się w dużych pokojach dziennych. Dzięki kilku źródłom światła będą w stanie oświetlić każdy zakamarek pomieszczenia. Jeśli salon ma więcej niż 50 m², wówczas warto zadbać o prawidłowe rozmieszczenie żarówek — zazwyczaj powinny one świecić w różnych kierunkach, aby objąć swoim zasięgiem całe pomieszczenie.

Posiadasz już niezbędną wiedzę, która pomoże Ci znaleźć idealny żyrandol do pokoju. Czas wybrać się na zakupy. Dokładnie obejrzyj co najmniej kilka modeli, a w razie potrzeby, zapytaj o pomoc sprzedawcę. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023