męski styl

Jak znaleźć swój męski styl?

Opublikowano: 11 października 2021

Chcesz zdefiniować swój styl? Pierwsze wrażenie jest ważne zarówno w sytuacjach na gruncie profesjonalnym, jak również przy zawieraniu nowych znajomości i kontakcie z innym. Nie da się ukryć, że styl jest istotnym elementem budowania osobistego wizerunku, a spójnie skompletowany outfit stanowi w wielu sytuacjach naszą wizytówkę – w końcu “jak cię widzą, tak cię piszą”. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć swój męski styl, zachęcamy do dalszej lektury.

Jak znaleźć swój styl? Męski sposób na modę

Budowanie swojego stylu od podstaw może okazać się wyzwaniem, zwłaszcza dla tych panów, którzy do tej pory nie przywiązywali zbyt dużej wagi do zabawy modą. Dobrze dopasowany styl ubierania będzie przekładał się na lepsze samopoczucie, budowanie pewności siebie oraz będzie podkreślał atuty sylwetki. Od czego zacząć?

Zerwij z utartymi stereotypami

Powszechnie uważa się, że zainteresowanie modą i wyrażanie się poprzez strój jest niemęskie. Nic jednak bardziej mylnego. Nie ograniczaj myślenia stereotypami. Poprzez odpowiednio dobraną stylizację możesz wyrazić swoją osobowość, zainteresowania, a także wpłynąć na to jak prezentuje się Twoja sylwetka.

Określ swój styl

Najistotniejsze jest aby styl ubioru był dopasowany do naszych potrzeb, a zatem: do stylu życia i konkretnych preferencji. Aby wyglądać stylowo i atrakcyjnie nie trzeba koniecznie sięgać po garnitur (chociaż jest to element, który powinien pojawić się w szafie każdego mężczyzny).

W modzie wyróżnia się trzy podstawowe style: codzienny i niezobowiązujący (casual), półformalny (smart casual) oraz elegancki (formal). Na początek postaraj się doprecyzować który z nich jest Ci najbliższy lub w stronę którego chcesz rozwijać swój wizerunek.

Poszukaj inspiracji wśród swoich idoli

Dobór ubrań i budowanie osobistego stylu warto rozpocząć od poszukiwania inspiracji. Gdzie? Możesz wzorować się na ulubionych aktorach, sportowcach i osobowościach medialnych. Bardzo pomocne okaże się jeśli wśród Twoich typów pojawią się osoby o podobnym typie sylwetki.

Pozbądź się zbędnych rzeczy

Budowanie i odświeżanie stylu zdecydowanie ułatwia uporządkowanie szafy. Na początek warto pozbyć się rzeczy zniszczonych (lub oddać je do naprawy), w złym rozmiarze oraz wszystkiego czego nie lubisz nosić. To sposób na świeży początek i lepsze określenie tego, co warto dodać do garderoby przy następnych zakupach.

Zainteresuj się podstawowymi informacjami z zakresu mody

Znajomość elementarnych zagadnień okaże się pomocna przy wyborze wysokiej jakości materiałów oraz fasonów odpowiednich dla Twojej sylwetki. Ułatwi ona zakupy oraz zestawianie ze sobą poszczególnych elementów stroju. Dzięki temu unikniesz kosztownych modowych wpadek, a także poszerzysz swoje horyzonty w zakresie doboru, jak zwraca uwagę specjalista marki Szkoła Męskiego Stylu.

Zagubionym pomoże stylista męski

Jeśli nadal nie czujesz się pewnie w modowej rzeczywistości, rozwiązaniem mogą okazać się profesjonalne porady stylistyczne dla mężczyzn i współpraca ze stylistą. Z tego typu usług można skorzystać przed ważnymi uroczystościami (jak np. ślub) albo gdy planujemy gruntowną metamorfozę w naszej garderobie.

Stylista męski – od budowania stylu, do nienagannej prezencji w każdej sytuacji

Porady stylistyczne dla mężczyzn mogą okazać się bardzo przydatne – zarówno gdy mowa o budowaniu osobistego stylu, jak i w przypadku osób, których wizerunek musi być nienaganny niezależnie od sytuacji. Stylista męski może współpracować także z całymi firmami, dbając w ten sposób o spójny i profesjonalny wygląd reprezentujących ją pracowników.

Jeśli zależy Ci na metamorfozie i poprawie swojego wizerunku, współpraca ze stylistą umożliwi realizację tego celu bez konieczności zdawania się na metodę prób i błędów. Osoba profesjonalnie zajmująca się doradztwem z zakresu osobistego stylu będzie wiedziała jakie fasony, kroje i modele sprawdzą się najlepiej dla danej sylwetki. Stylista doradzi także z których elementów znajdujących się w Twojej szafie będzie można nadal korzystać, a których najlepiej będzie się pozbyć. Zainwestuj w porady stylisty – zyskaj pewność siebie i świetny wygląd.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
Damosfera
Damosfera to magazyn dla nowoczesnych kobiet, dla kt...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...