ciąża

Jak znieść upały, gdy jestem w ciąży?

Opublikowano: 15 lipca 2021

Wiele osób wyczekuje lata, jednak kiedy letnie miesiące nadchodzą, okazuje się, że wysokie temperatury są naprawdę trudne do zniesienia. Dodatkowo niektóre osoby zadają sobie pytanie: jak znieść upały, gdy jestem w ciąży? Stan ten bywa uciążliwy nawet bez ekstremalnych warunków, dlatego warto wiedzieć, jak pomóc sobie w sytuacjach, gdy z nieba leje się żar.

Klimatyzacja nie zawsze taka dobra

Mimo że przebywanie w schłodzonych pomieszczeniach może się wydawać rajem, to trzeba uważać na zbyt niskie temperatury. Różnica pomiędzy zewnętrzem a klimatyzowanym pokoje powinna wynosić maksymalnie 7 stopni. Większe wahanie temperatur może spowodować nieprzyjemne skutki, takie jak nagłe przegrzanie po wyjściu.

Oprócz tego w sztucznie schłodzonym miejscu zazwyczaj nie nosi się cieplejszych ubrań. Przebywanie w nim w letnich sukienkach czy szortach może się skończyć zapaleniem górnych dróg oddechowych, a nawet anginą. Każdej tego typu infekcji należy w ciąży unikać.

Nie rezygnuj z aktywności, ale zmień jej formę

Osoby aktywne mogą obawiać się, że ciąża wykluczy możliwość treningu, zwłaszcza w najcieplejszych miesiącach. Jest to błędne założenie. Noszenie dziecka nie musi całkowicie wykluczyć treningów, ale trzeba je dostosować do swojego stanu oraz samopoczucia. W przypadku ćwiczeń na zewnątrz warto zaplanować je wtedy, kiedy temperatury nie są wysokie, na przykład wcześnie rano bądź wieczorem.

W domu dobrze jest zaś zainstalować wiatrak, który będzie równomiernie schładzał cały pokój. Trzeba też pamiętać, by nie doprowadzić się do skrajnego wyczerpania, tylko postawić na nieco lżejszą formę ćwiczeń, na przykład łagodną jogę, rozciąganie lub inny trening w tym stylu

Zaopatrz się w odpowiednią odzież

Lato to okres zwiewnych sukienek, krótkich spodenek i luźnych koszulek. Osoby w ciąży powinny szczególnie zadbać o dobre dobranie ubrań, ponieważ te złej jakości mogą wzmagać potliwość bądź przyspieszać przegrzewanie się.

Dobrze jest zdecydować się na produkty wykonane ze lnu oraz lekkiej bawełny. Te naturalne surowce dobrze odprowadzają pot, a także naturalnie są dosyć cienkie. Będą idealnie nadawać się na każdy ciepły miesiąc. Dobrze też pamiętać o tym, by nie nosić żadnych obcisłych rzeczy – skarpetek, spodni czy bransolet.

Zadbaj o odpowiednie nawadnianie się

Dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości wody powinno się odbywać przez cały rok i niezależnie od stanu zdrowia. Latem, a także w przypadku osób ciężarnych jest to jednak szczególnie istotne, ponieważ wzmożona potliwość znacznie zwiększa ryzyko odwodnienia.

Dobrze jest zatem zawsze mieć przy sobie butelkę średnio zmineralizowanej wody, a w domu można urozmaicać ją herbatkami owocowymi i ziołowymi, bądź odżywczymi i odświeżającymi naturalnymi sokami.

Mamy nadzieję, że taki problem, jak upały a ciąża nie jest już dla Ciebie tajemnicą. Stosując się do naszych rad na pewno będzie Ci łatwiej w tym trudnym czasie.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
smoczek do butelki
Smoczek do butelki to nieodłączny element w...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
wpadki biznesowe
Unikaj kulturowych gaf w biznesie międzynarodowym. P...