Jak zorganizować zagraniczny wyjazd

Jak zorganizować udany zagraniczny wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną?

Opublikowano: 25 listopada 2021

Wakacje w grupie mogą być fantastycznie spędzonym czasem! Znajomi lub rodzina razem w jednym miejscu, w jednym momencie – to w dzisiejszym zabieganym świecie rzadkość i trudne do zorganizowania przedsięwzięcie. Przygotowanie wspólnego wyjazdu dla wielu osób może być nieco skomplikowane, więc proponujemy Ci krótki poradnik, który pomoże uniknąć wszelkich nieporozumień oraz szybko uporać się z wyzwaniami.

Dziel i rządź

Zlecenie przygotowania całego wyjazdu jednej osobie nie jest dobrym pomysłem. Warto rozłożyć ciężar organizacji na całą grupę – podzielić zadania takie jak: rezerwacja hotelu, zakup biletów, ułożenie planu zwiedzania czy wybór ubezpieczenia na wyjazd. Uwzględnienie indywidualnych preferencji uczestników podróży zapewni najlepsze możliwe efekty. Jeśli więc masz w swojej grupie smakosza, pozwól mu wybrać restauracje, które odwiedzicie podczas wakacji. Jeśli jeden z towarzyszy to entuzjasta motoryzacji, zaproponuj mu zorganizowanie wynajmu samochodu. Podzielenie tego typu zadań na kilka osób przyspieszy cały proces.

Zaplanuj atrakcje

Etap planowania jest zwykle najtrudniejszy, ponieważ prawdopodobnie każdy uczestnik wyjazdu będzie chciał zrobić coś innego. Pamiętaj jednak, że macie ograniczoną liczbę dni urlopu, więc ostateczną decyzję należy podjąć przed wyjazdem. Wybory powinny być dokonywane w sposób demokratyczny, niech każda osoba zasugeruje oraz opisze maksymalnie trzy aktywności, które chciałaby podjąć podczas wakacji. Następnie wspólnie zagłosujcie i wybierzcie atrakcje, z których większość chciałaby skorzystać.

Rozwiąż problem rozliczenia

Po podjęciu ważnych decyzji czeka Was pewnie etap rezerwacji hotelu lub biletów na samolot. Możesz, tak jak wspominaliśmy, delegować to zadanie jednemu z uczestników, ale świetnym pomysłem będzie także „rezerwacyjny wieczór”. Umów np. wypad na pizzę ze znajomymi, podczas którego załatwicie wszystkie sprawy z opłatami za noclegi i samolot. Kiedy będziecie wszyscy razem, znacznie ułatwi to ustalenie odpowiednich terminów. Możecie rozliczyć się od razu, dzięki czemu nikt nie będzie upominał się o zaległą płatność.

Wykup ubezpieczenie na wyjazd

Dobre ubezpieczenie pozwoli wszystkim uczestnikom podróży beztrosko cieszyć się odpoczynkiem. Nie musisz jednak wybierać indywidualnych polis dla każdego znajomego czy członka rodziny z osobna. Zaoszczędzicie mnóstwo czasu, a często także i pieniędzy, jeśli zdecydujecie się na grupowe ubezpieczenie na wyjazd (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl). Podstawowe pakiety tego typu polis obejmują m.in.: zwrot kosztów leczenia, transportu i ratownictwa, NNW oraz assistance. Są zazwyczaj przeznaczone dla grup liczących minimum 10 osób.

Ustal budżet

Każdy uczestnik wyjazdu grupowego prawdopodobnie ma inne możliwości finansowe. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkich będzie stać na to samo. Jeśli tego nie zrobisz, niektórzy członkowie mogą czuć się niezręcznie, odmawiając np. kolacji na mieście w renomowanej restauracji. Ustalcie limity, związane z tym ile możecie zapłacić za poszczególne atrakcje, posiłki czy miejsca noclegowe.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
Jak zgłosić kolizję do ubezpieczyciela
W sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych, zarówno w po...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...