Hewlett-Packard

Jaki tusz do drukarki HP? Oryginał czy zamiennik?

Opublikowano: 26 marca 2021

Hewlett-Packard jest marką o ugruntowanej pozycji na rynku drukarek. Jej sprzęt sprawdza się zarówno w biurach, jak i domach. Dużą popularnością cieszą się wielofunkcyjne urządzenia atramentowe ze względu na niewygórowaną cenę, kompaktowe wymiary i możliwości, jakie oferują. Czy do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych HP trzeba stosować wyłącznie oryginalny tusz?

Właściwości oryginalnych tuszów Hewlett-Packard

Hewlett-Packard jest dobrze znanym i cenionym dostawcą drukarek. Drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne HP odnoszą sukcesy, ponieważ spełniają oczekiwania użytkowników. Ich obsługa jest intuicyjna, dzięki czemu każdy jest w stanie poradzić sobie z instalacją drukarki i może z niej korzystać bez problemu. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to dobór odpowiedniego tuszu. Wystarczy znać model drukarki, aby znaleźć pasujący tusz. Na przykład oryginalny tusz HP 304 pasuje do takich wersji urządzeń jak: HP DeskJet 3720, HP DeskJet 3723, HP DeskJet 2630, HP Envy 5030 i kilku innych. Korzystanie z oryginalnego tuszu zapobiega awarii drukarki. Zapewnia jej prawidłowe działanie. Możesz mieć też pewność co do wydajności tuszu. Oryginalny tusz do drukarki HP 304 to gwarancja najwyższej jakości. Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z zamienników.

Oryginał a zamiennik – czym się różnią?

Oryginalne tusze są produkowane przez samych producentów drukarek. Natomiast zamienniki produkują niezależni producenci, dlatego nie wszystkie są oczekiwanej jakości. Nie należy jednak z nich rezygnować, ponieważ niektórzy producenci wyspecjalizowali się w tworzeniu tuszów zamiennych doskonałej jakości, które sprawdzają się tak samo dobrze jak oryginały. Warto korzystać z produktów firm, które działają na rynku już kilka lat i mają duże grono zadowolonych klientów. Oryginalny HP 304 tusz czarny i jego zamiennik można kupić na stronie https://www.drukuj24.pl/wklad-atramentowy-hp-304-n9k06ae-black-oryginalny.html. Skład oryginalnych tuszów i zamienników różni się nieco, ale w przypadku tuszów czarnych efekt wydruku jest identyczny. Niekiedy więcej różnic można zaobserwować w przypadku tuszów kolorowych. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że tusz spełni Twoje oczekiwania, zdecyduj się na oryginał. Pamiętaj jednak, że zamiennik może być tak doskonały, że na wydruku nie dostrzeżesz żadnej różnicy, a na dodatek zapłacisz za niego mniej.

Porównanie kosztów zakupu oryginalnego tuszu i zamiennika

Oryginalny tusz HP 304 czarny ma pojemność 4 ml. Stosując go, wydrukujesz 120 stron w cenie 53,28 zł. Mankamentem tuszów oryginalnych jest to, że zwykle są oferowane w jednej pojemności. Tylko czasem można dostać wersję XL, której pojemność i tak może być zdecydowanie mniejsza od zamiennika. Producenci zamienników proponują natomiast tusze w różnych wariantach pojemnościowych, a im większa pojemność, tym większa oszczędność pieniędzy. Możesz kupić HP 304 tusz czarny w wersji oryginalnej lub sięgnąć po zamiennik marki Drekker w wersji XL, którego pojemność wynosi 20 ml. Oznacza to możliwość wydrukowania aż 1090 stron przy pomocy jednego wkładu. Zamiennik kosztuje 79,99 zł. Oznacza to, że jedna strona wydruku przy pomocy tuszu oryginalnego kosztuje 44,4 gr, a w przypadku zamiennika tylko 7,34 gr.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
materiały reklamowe
Ulotki, katalogi ofertowe, a nawet wielkogabarytowe banery ー...
recykling tonerów
Drukarki laserowe są obecne praktycznie w każdej firmie i do...
Jak wydać książkę w modelu subsydiowanym
Opublikowanie książki może być trudnym zadaniem, zwłaszcza d...
Jak zaprojektować wizytówkę
Przemyślana i dobrze zaprojektowana wizytówka jest świetnym...
kalendarze
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a Ty obmyślasz spos...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...