klej do styropianu

Jaki wybrać klej do styropianu?

Opublikowano: 24 kwietnia 2022

Gruntowny remont lub budowa domu nie może się obejść bez styropianu. Ten praktyczny materiał wykorzystuje się przede wszystkim jako wewnętrzną i zewnętrzną izolację budynków, ponieważ pokryte nim ściany świetnie chronią przed zimnem i wilgocią. W takim przypadku konieczny jest jednak solidny montaż, dlatego kupując klej do styropianu warto dobrze przemyśleć wybór i zdecydować się na taki, który da najlepszy efekt.

Czym się kierować przy wyborze kleju do styropianu?

Najważniejszym parametrem, na jaki powinniśmy położyć nacisk wybierając klej do styropianu, jest oczywiście przyczepność. Izolacja wykonana przy użyciu styropianu będzie dobrze spełniać swoją rolę, tylko wtedy, gdy zostanie wykonana solidnie, dlatego klej musi zapewniać ekstremalnie mocną siłę łączenia. Dobrze byłoby też, gdyby wykazywał dużą odporność na działanie negatywnych czynników takich jak mróz czy deszcz, a jednocześnie był paroprzepuszczalny, co pozwoli ścianom „oddychać”. Kolejna ważna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to sposób, w jaki dany produkt reaguje na ogień. Dobry klej to klej niepalny. W przypadku pożaru nie podda się on tak łatwo płomieniom, ograniczając rozprzestrzenianie się ognia i minimalizując wyrządzone przez niego szkody. Klej do styropianu powinien być też prosty w obsłudze i posiadać wygodne, poręczne opakowanie, które ułatwi wykonywane przy jego użyciu prace.

Jaki klej do styropianu warto wypróbować?

Z wielu klejów dostępnych na rynku z czystym sumieniem możemy polecić jeden: Soudatherm Fasada marki Soudal. Belgijska, znana z solidności firma Soudal funkcjonuje na polskim rynku od wielu lat i posiada szeroką ofertę klejów o różnym przeznaczeniu, z których każdy cechuje się wysoką jakością, a co za tym idzie – również efektywnością i trwałością. Soudatherm Fasada nie jest wyjątkiem. To naprawdę mocny i wytrzymały klej do styropianu w aerozolu, który skutecznie łączy się z różnymi rodzajami podłoży budowlanych. Jest wodoodporny, a przy tym paroprzepuszczalny Można go stosować w każdych warunkach. Jest też oczywiście niepalny, co ma ogromne znaczenie ze względów bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...