Menu
biurko dla dziecka

Jakie biurko dla dziecka?

Gdy dziecko rośnie, stoliczek i krzesełko przestaje już wystarczać jako dotychczasowe miejsce do malowania czy rysowania. Kilkulatek, zwłaszcza ten idący już do szkoły, potrzebuje swojego pierwszego biurka. Mebel ten kupować należy zawsze z rozmysłem, ponieważ dziecko szkolne będzie spędzało przy nim dość dużo czasu. Jak więc wybrać tanie biurko dla dziecka i czy istnieją na rynku jakieś niestandardowe i ciekawe projekty?

Cechy biurka dla kilkulatka

Jeśli jeszcze nie wybraliśmy się na tzw. shopping w poszukiwaniu biurka dla dziecka, warto wejść do jego pokoju i dobrze przemyśleć to czy mamy miejsce na biurko i gdzie go ustawimy. To, w jakim miejscu będzie stało biurko jest niemniej ważne jak sam fakt, że będzie i solidne, i ładne. Zwykło się przyjmować za słuszne, iż biurko stać powinno jak najbliżej okna, a więc mieć jak największy dostęp do światła dziennego. Nauka czy czytanie lub malowanie przy dziennym świetle jest zdecydowanie najzdrowsze i najbardziej komfortowe. Dzienne światło nie męczy tak wzroku jak światło sztuczne, tak więc biurko warto ustawić przodem do okna. Jeśli nie mamy aż tyle miejsce, by biurko stało przodem, ustawmy je bokiem – lewym, jeśli dziecko jest praworęczne lub prawym, jeśli jest ono leworęczne. Biurko można spróbować ustawiać także według stron świata – optymalne warunki do pracy zapewni delikatne i lekko rozproszone światło północne lub wschodnie. Jeśli już mamy zaplanowane to, gdzie stanie biurko, możemy zacząć wybierać dany mebel.

Biurko dla dziecka powinno mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary. Jeśli kupujemy biurko w sklepie internetowym, można przejść się do sklepu stacjonarnego i „przymierzyć” ucznia do danych wymiarów realnego mebla. Koniecznym jest, by dziecko siedzące przy biurku miało wyprostowane plecy, mogło oprzeć swobodnie łokcie o biurko pod kątem prostym oraz by jego stopy w całości opierały się o podłogę. Dla kilkuletniego dziecka optymalną wysokością biurka będzie wysokość ok. 75 – 80 cm, szerokość blatu 100 – 125 cm i jego głębokość ok. 60 cm. Zależnie od tego, co chcemy ustawić na blacie, musi on być odpowiednio obszerny, zwłaszcza, gdy ma na nim stać komputer. Warto również zwrócić uwagę podczas zakupu na to, czy mebel wyposażony jest w funkcjonalne szuflady, półkę zewnętrzną oraz szafkę z regulowaną półką. W blacie biurka powinien być dostępny także przepust kablowy umożliwiający poprowadzenie kabli.

Biurko jak z bajki!

Poza tym, iż wybraliśmy już mebel odpowiadający dziecku wymiarami i funkcjonalny, nie można zapomnieć także o designie. To właśnie ciekawy wygląd biurka może sprawić, iż czytanie lektur lub nauka będą odpowiednio przyjemne. Jeśli urządzimy pokój dziecku tak, jak o tym marzy, zdecydowanie milej będzie mu w nim przebywać. Obecnie najlepsi producenci nie oklejają mebli naklejkami, a dzięki bezpiecznym wodnym farbom, które są poddawane odpowiedniemu utwardzeniu, tworzą na meblach najpiękniejsze i najciekawsze motywy. Dzięki temu w pokoju Twojej pociechy można ustawić mebel z wzorem kosmosu, soccera czy nawet motywami kowbojskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023