nosidełko dla niemowlaka

Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać?

Opublikowano: 30 marca 2021

Nie ulega wątpliwości, że opieka nad dzieckiem to trudne zadanie, które nieraz sprawia problem. Maluszek wymaga poświęcenia mu 100% swojej uwagi, a dodatkowo nierzadko zdarza się, że niemal stale chciałby być noszony na rękach. Z myślą o komforcie rodziców i spokoju niemowlęcia powstało nosidło dla dziecka, które pozwala mieć go zawsze blisko siebie i zyskać wolne ręce jednocześnie.

Nosidełko dla dziecka to rozwiązanie, które w szybkim tempie podbiło serca tysięcy użytkowników na całym świecie. Niemowlę jest w nim bezpiecznie otulone i może przebywać bardzo blisko swojego rodzica, natomiast on ma wolne ręce, dzięki czemu może zająć się prostymi obowiązkami domowymi. Należy jednak zdawać sobie sprawę, część produktów tego rodzaju dostępnych obecnie na rynku nie spełnia podstawowych norm w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ nie uwzględniają etapów rozwoju dziecka. Bardzo ważne jest, by znać potrzeby maluszka i dokonywać świadomych zakupów.

nosidełko dla niemowlaka

Jakie nosidło dla dziecka wybrać?

Dobre nosidło dla niemowlaka jest nie tylko ładne, ale przede wszystkim bezpieczne dla dziecka i wygodne dla obojga. Dlatego podczas zakupów należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, które mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju maluszka. Co warto wziąć pod uwagę?

Najważniejsze jest to, by wybrane nosidło dla dziecka było starannie zaprojektowane, z uwzględnieniem zaleceń specjalistów. Nóżki niemowlęcia muszą układać się w tzw. żabkę, co pozwala na ochronę bioder przed zniekształceniami. Najlepiej jest wybierać modele, które zatwierdził Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego (IHDI), jak m.in. nosidełko dla dziecka od marki BeSafe.

Zanim wybierzesz nosidełko dla dziecka zwróć również uwagę, z jakich materiałów zostało wykonane. Istotne jest, by były elastyczne, co pozwoli dopasować się do naturalnej krzywizny kręgosłupa twojego maluszka. Jednocześnie sprawdź, czy to materiał pochłaniający wilgoć, by w jego wnętrzu nie dochodziło do rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów i zarówno rodzic, jak i dziecko, zawsze czuli się świeżo i komfortowo.

Bezpieczeństwo dziecko wymaga również tego, by nosidełko dla niemowlaka było wyposażone w osłonę przeciwsłoneczną z UPF50. W ten sposób nie tylko jest chronione przed słońcem, ale także ma wsparcie dla małej główki. Sprawdź także, czy można ją odpiąć lub złożyć – to ważne zwłaszcza wtedy, gdy nosidełko dla dziecka daje możliwość noszenia go również z buzią skierowaną w stronę świata.

Z punktu widzenia wygody rodzica ogromnie ważne są również regulowane pasy ramienne. To ważne także dla komfortu dziecka, by nosidełko dla niemowlaka zapewniało mu odpowiednią ilość miejsca na główkę.

Pamiętaj także, że wybierając nosidełko do noszenia dziecka przodem do świata (w późniejszych miesiącach życia), musisz zwrócić uwagę na obecność specjalnie zaprojektowanej poduszki. Jej zadaniem jest równomierne rozłożenie jego ciężaru. Wcześniej wspomniane nosidło BeSafe zostało wyposażone w opatentowaną przez producenta technologię Airgonomics. Dzięki niej zapewnia ergonomiczną pozycję ciała, umożliwiając prawidłowy rozwój bioder maluszka.

nosidełko dla niemowlaka

Najlepsze nosidło dla niemowlaka

Kupując nosidło dla niemowlaka, musisz pamiętać, że powinno zapewniać wygodę oraz prawidłową postawę ciała. Polecamy stawiać na sprawdzone rozwiązania pochodzące od doświadczonych producentów. Marka BeSafe posiada tysiące zaufanych klientów na całym świecie, a na co dzień zajmuje się przede wszystkim tworzeniem nowoczesnych fotelików samochodowych. Ich nowe, regulowane nosidełko BeSafe Haven wyróżnia się inteligentnymi funkcjami, dzięki którym jest w pełni wygodne dla rodzica. Jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, cechuje go intuicyjna obsługa i zapewnia komfort dziecku.

nosidełko dla niemowlaka


Jak wybrać karuzelę do łóżeczka?


 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
smoczek do butelki
Smoczek do butelki to nieodłączny element w...
Konto bankowe dla dziecka
Ekonomiści ubolewają nad brakiem przedsiębiorczości...
przerost migdałków
Przerost migdałków u dzieci jest powszechną dolegliwością, k...
wózek Anex
Anex stara się zrobić wszystko, aby rodzicielstwo było tak k...