Telefonia VoIP

Jakie urządzenie wybrać do obsługi telefonii VoIP?

Opublikowano: 10 września 2018

Telefonia VoIP to nowoczesna usługa, która pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń za pomocą łącza internetowego. Oferuje korzystne ceny, wygodę użytkowania oraz…

Telefonia VoIP to nowoczesna usługa, która pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń za pomocą łącza internetowego. Oferuje korzystne ceny, wygodę użytkowania oraz znacznie większą funkcjonalność od tradycyjnej telefonii komórkowej i stacjonarnej. Decydując się na jej zainstalowanie w firmie każdy użytkownik musi wybrać urządzenia, na których będzie korzystał z jej funkcjonalności.

Telefonia VoIP a łącze internetowe w firmie

Zanim wyjaśnimy, za pomocą jakich urządzeń możemy korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez telefonię VoIP, należy powiedzieć, jaki Internet jest nam potrzebny do jej obsługi. Wbrew bowiem pozorom, nie każde łącze internetowe dobrze sprawdzi się w przypadku nowoczesnej telefonii internetowej.

Telefonia VoIP swoje działanie opiera na Internecie. Wszystkie urządzenia, na których będziemy korzystali z jej funkcjonalności są więc podłączane bezpośrednio do sieci internetowej, która dostępna jest w firmie. Aby telefonia VoIP działała jak należy i oferowała najwyższą jakość połączeń musimy więc dysponować szybkim oraz stabilnym łączem internetowym.

Sam dostęp do Internetu powinien być także nielimitowany, gdyż korzystając z telefonii internetowej będziemy zużywali dostępny nam pakiet danych. Zanim zdecydujemy się więc na zainstalowanie telefonii VoIP warto sprawdzić szybkość naszego łącza, a jeśli posiadamy limitowany Internet, wymienić go na ofertę bez limitów danych.

Telefonia VoIP na komputerze, tablecie oraz smartfonie

Telefonia VoIP to znacznie bardziej opłacalna alternatywa dla telefonii komórkowej i stacjonarnej tym bardziej, że do jej podłączenia oraz obsługi nie musimy kupować dedykowanego sprzętu. Telefonia internetowa może być bowiem z powodzeniem obsługiwana za pomocą urządzeń już dostępnych w naszej firmie. Należą do nich komputer stacjonarny, laptop, tablet, a także smartfony.

Aby korzystać z telefonii internetowej musimy jedynie wybrać swojego operatora, opłacić odpowiadający nam pakiet oraz zainstalować na urządzeniach aplikację do obsługi telefonii VoIP, którą bezpłatnie udostępnia każdy operator. Po jej odpowiedniej konfiguracji telefonia VoIP będzie gotowa do pracy i będziemy mogli zacząć wygodnie wykonywać oraz odbierać połączenia za pośrednictwem Internetu.

Warto także wiedzieć, że korzystając z telefonii internetowej nie zawieramy z operatorem umowy terminowej na wybraną usługę. W praktyce oznacza to, że możemy z niej zrezygnować w każdej chwili przestając po prostu płacić. To wygoda oraz pewność, że zawsze korzystamy z najlepszej dostępnej na rynku usługi.

Telefonia VoIP na telefonie internetowym

Oprócz komputera, tabletu oraz smartfonów, telefonia VoIP w Dzinga.com może być także obsługiwana za pomocą telefonu internetowego. Jest to specjalne urządzenie dedykowane telefonii VoIP. Jego wybór jest polecany zwłaszcza dla użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do korzystania w firmie z telefonów stacjonarnych – telefon VoIP z wyglądu, sposobu działania oraz obsługi przypomina bowiem zwykły aparat telefoniczny. Zamiast łączyć się z infrastrukturą operatora stacjonarnego jest jednak podłączany bezpośrednio pod łącze internetowe, co daje mu taką samą funkcjonalność i wysoką jakość połączeń, jaką oferują inne urządzenia telefonii VoIP.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Internet mobilny bez limitu
W epoce intensywnego rozwoju technologii cyfrowych i ciągłeg...
Samsung
W dzisiejszych czasach, posiadanie smartfonu wydaje się być...
Jak zarabiać na Amazonie
Z dobrodziejstw Amazona korzysta wiele firm na całym świecie...
Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung przyzwyczaił nas do dość regularnych premier swoich...
Anna Staszyńska
Smartfon musi świetnie wyglądać, mieć mocną specyfik...