Menu
Jeep Gladiator

Jeep Gladiator wkracza na rynek europejski

Nowy Jeep Gladiator właśnie debiutuje na rynku europejskim. Po długiej nieobecności pickupów, producent powrócił do wygodnej terenówki. Czy duże gabaryty i przedłużona konstrukcja zawładnie rynkiem? 

Rok 2021 należy do Jeepa

Rok 2020 nie należał do udanych. Jednak początek roku 2021 to kolejne wyzwania oraz czas debiutu nowego Jeepa Gladiatora, który wzorowany jest na kultowym już Wranglerze. Pasjonaci motoryzacji z pewnością będą zachwyceni osiągami i możliwościami nowego modelu, który cechuje się znaczną długością oraz skrzynią ładunkową o długości 153 cm, co daje niesamowitą przestronność i funkcjonalność.

W Europie auto dostępne jest w dwóch wersjach wyposażenia. Producent zadbał również o prawdziwy kąsek dla miłośników edycji specjalnych, które dostępne są w ograniczonych egzemplarzach. Nie mniej  jednak we wszystkich wersjach pod maską znajduje się nowy 3,0-litrowy silnik MultiJet V6, który wykazuje się niezwykłą mocą, bo aż 264 KM. Moment obrotowy to 600 Nm, co wywołuje niesamowity dreszczyk emocji.

Jeep Gladiator

Jeep Gladiator – paleta barw i ponad 200 akcesoriów

Producent oferuje dziewięć barw nadwozia, a każdy z nich to wyrazista kolorystyka, która prezentuje prawdziwy charakter i siłę maszyny. Czerń, czerwień , srebro, biel, niebieski, granat, szarość, zieleń oraz tajemniczo brzmiący „snazzberry”. Całość uzupełnia składany dach, który dostępny jest w wersji twardej i miękkiej w kolorze czarnym lub w kolorze wybranego nadwozia. Model Sport ponadto posiada 17-calowe koła, a Overland oraz Launch Edition 18-calowe.

Specjalnie na potrzeby nowego Jeepa firma Mopar przygotowała ekskluzywne akcesoria, które dedykowane są specjalnie dla Gladiatora. Tutaj na szczególną uwagę zasługują rolety bagażnika, podniesione zawieszenie, światła off-roadowe, progi ochronne i wiele innych ciekawych rozwiązań. To projekty, które wyróżniają model na rynku i czynią auto specyficznym i niepowtarzalnym.

Jeep Gladiator

Jeep Gladiator – tradycja w połączeniu z nowoczesnością

Styliści zadbali o niepowtarzalny design i stylowe rozwiązania. To auto, które wyróżnia się na tle pickupów. Legendarny już siedmioszczelinowy grill pozostał, jednak z niewielką modyfikacją, która wpłynęła na aerodynamikę samochodu. Został on bowiem delikatnie cofnięty, co jak podkreślają znawcy motoryzacji ma znaczenie podczas jazdy i opływu powietrza.

Wspomniana skrzynia ładunkowa to pojemność i funkcjonalność. Odpowiednie oświetlenie oraz zewnętrzne źródło zasilania to trwałość i nowe rozwiązania, które dotychczas nie były wykorzystywane w poprzednich pickupach. Ponadto producenci zadbali o niebanalne rozwiązania, które ucieszą pasjonatów jazdy pod gołym niebem. To liczne konfiguracje szyby i dachu, które zabezpieczają zarówno podróżujących jak i ładunek podczas jazdy bez zadaszenia o każdej porze roku.

Na uwagę zasługuje również wnętrze auta. Liczne schowki to tylko jedno z nielicznych udogodnień. Wszystkie elementy łatwo się czyści, co ma istotne znaczenie podczas eksploatacji Jeepa. Gladiator posiada dodatkowo system multimedialny Uconnect czwartej generacji, który wzbogacony jest o siedmio- lub ponad ośmiocalowy ekran dotykowy. Nowy model to również nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przednia kamera umieszczona za środkową szczeliną grilla ułatwia codzienne podróżowanie w każdych warunkach, poprawiając funkcjonalność i bezpieczeństwo. A że off-road, system posiada niesamowitą umiejętność samoczyszczenia. Inteligentne rozwiązania zatem na dobre zawitały w motoryzacji.

Jeep Gladiator

Silnik – potęga zgodna z normą Euro 6-D Final

Nie sposób nie wspomnieć o silniku, który dopracowany jest w każdym szczególe. 3,0-litrowy MultiJet V6 generuje moc 264 KM z olbrzymim momentem obrotowym. Zaawansowana turbosprężarka z łożyskiem o niskim współczynniku tarcia została tak opracowana, by zwiększyć osiągi przy niskich obrotach. Skrzynia? Oczywiście! I to jaka! Ośmiostopniowa automatyczna sprawdza się zarówno na trudnych terenach, jak i na gładkich trasach, jak choćby na autostradzie. Producent jednak zadbał również o zadowolenie pasjonatów benzyny. Gladiator dostępny jest bowiem z 3,6-litrową jednostką benzynową Pentastar V6, jednak to już poza rynkiem europejskim.

Bezpieczeństwo i ochrona

W odpowiedzi na zapotrzebowania współczesnego świata, producent zadbał o nowe rozwiązania, które mają zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i kierowcy. Reflektory full LED i kwadratowe tylne światła, kamera cofania, system parkowania i liczne czujniki to dodatkowe udogodnienia. Ponadto system stabilizacji toru jazdy, który dodatkowo przeciwdziała przewróceniu się pojazdu. Producent oferuje również dodatkowe elementy wyposażenia, jak wykrywanie pojazdów w martwym polu, wykrywanie obiektów na drodze podczas cofania, przednia kamera terenowa, system ostrzegający przed najechaniem na poprzedzający pojazd, tempomat adaptacyjny, automatyczne światła drogowe oraz autonomiczne hamowanie awaryjne. To już na specjalne zamówienie dla wymagających klientów, którzy kochają wszelkie udogodnienia wpływające na ochronę i bezpieczeństwo.

Jeep Gladiator to sprawdzone i niezawodne rozwiązania znane od dziesiątków lat, które wzbogacono o innowacyjne rozwiązania. To nie tylko kolejny „podrasowany” model, ale auto, które wykazuje się niezwykła funkcjonalnością i osiągami.

AutoVIPek

Jedna odpowiedź do “Jeep Gladiator wkracza na rynek europejski”

  1. AUTOMANIAK pisze:

    To włoski czy amerykański samochód?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021