Rosinski Packaging

Jeśli opakowanie, to funkcjonalne i ekologiczne

Opublikowano: 4 czerwca 2023

Ekologia jest dziś priorytetem odpowiedzialnych społeczeństw, przedsiębiorstw i organizacji. W działalności produkcyjnej nabiera szczególnego znaczenia. Zwłaszcza w przypadku branży opakowaniowej, której zwykle z góry nakleja się czarną łatkę, bo plastik jest zły. Czy na pewno?

Opakowania mają ogromne znaczenie zarówno ze względu na funkcjonalność i łatwość użytkowania, które doceniają konsumenci, jak i estetykę oraz atrakcyjny wygląd, które są istotne dla producenta wyrobu, który skrywa butelka, pudełko lub inny pojemnik. Ponieważ w skali globalnej produkuje się ogromne ilości odpadów, które stale rosną, niezwykle ważna jest też właściwa polityka zarządu i inwestycje mające na celu zrównoważoną produkcję.

Wzorem pod tym względem może być firma Rosinski Packaging, założona w 1981 r. w Bielsku-Białej. Ponad 40 lat doświadczenia w branży to potwierdzenie, że o wiedzę o przetwórstwie tworzyw sztucznych zespół firmy ma ogromną. Systematyczny rozwój, inwestycje w park maszynowy i nowe technologie oraz kolejne certyfikacje sprawiają, że firma szczyci się nie tylko kompleksową ofertą, lecz także imponującym potfolio i szerokim gronem klientów, wśród których są czołowe światowe marki, takie jak Henkel, Unilever, Revlon czy L’Oreal.

Z ekologią za pan brat

Szczególne znaczenie dla założeń i strategii rozwojowej firmy ma ekologiczny wymiar produkcji. To niezwykle ważne w czasach, gdy świat mierzy się ze skutkami zmian klimatycznych i postępującą degradacją środowiska. Właśnie z tego względu w 2018 r. marka Rosinski Packaging postawiła na zastosowanie surowców PCR, które stanowią ok. 20 proc. całej produkcji. Dzięki wdrożeniu produkcji opakowań PCR firma wpływa na ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, redukując ilość wytwarzanych odpadów. Tworzywo PCR pochodzi z odzysku – w 95 proc. składa się z odpadów pokonsumenckich, które uznaje się za największe zagrożenie dla postępującej degradacji naszego otoczenia.

Opakowania z PCR są trwałe i nie odbiegają funkcjonalnością od wyrobów z innych tworzyw, a przy tym – co najważniejsze – są przyjazne środowisku. Mogą być poddawane recyklingowi wielokrotnie, a tym samym ograniczają zużycie surowców nieodnawialnych poprzez stosowanie modelu gospodarki o zamkniętym obiegu i emisję dwutlenku węgla, zapobiegając efektowi cieplarnianemu. W wielu przypadkach opakowania z tworzyw sztucznych są koniecznością, stosunkowo niewiele wyrobów może być pakowanych w papier. Ważne, żeby tego typu opakowania były wytwarzane z szacunkiem dla planety, a więc z materiałów odzyskanych z odpadów, a same mogły być przetworzone ponownie.

Oczywiście nie wszystkie opakowania można wykonać z tego surowca – nie nadaje się on np. do pakowania artykułów spożywczych, ale w segmentach rynku, w których nie ma przeciwskazań do stosowania go, powinien być jak najszerzej wykorzystywany.

Od projektu po transport

W branży opakowaniowej bardzo ważna jest też kompleksowa oferta. Producent powinien być w stanie zagwarantować zleceniodawcy wyrób od projektu po dostawę. Rosinski Packaging właśnie tak podchodzi do współpracy z klientem.

Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywa opakowanie w zakupie określonego produktu spośród całej gamy asortymentu, zespół firmy wspiera klienta w stworzeniu opakowania, które będzie trwałe, ekologiczne, praktyczne i atrakcyjne wizualnie. Opakowania, które opuszczają fabrykę, są innowacyjne, ergonomiczne i przyjemne dla oka. Są efektem rozmów z klientem i prowadzonych badań rynku, dzięki czemu do rąk konsumentów trafia wyrób łatwo identyfikowany z daną marką.

Produkcja opakowań bez ryzyka

Każdy projekt opakowania przechodzi testy i analizy, a po nich zyskuje formę prototypu drukowanego w technologii 3D. Dzięki temu klient może przekonać się, jak będzie się prezentowało finalne opakowanie i sprawdzić jego funkcjonalność.

Taka procedura pozwala  ograniczyć ryzyko wad i niezadowolenia z produktu, a tym samym wyeliminować niepotrzebne koszty. O skali działalności Rosinski Packaging najlepiej świadczą liczby. Na efekty, które trafiają do sprzedaży, pracuje 500 pracowników, a corocznie firma wdraża co najmniej 50 nowych wzorów opakowań. Wiele z nich jest chroniona patentem.

Sprawdź ofertę firmy Rosinski Packaging – https://rosinski.com.pl/

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
systemy hydroponiczne
Automatyzacja w rolnictwie t...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
samolot na wodór
Jak pisze brytyjska telewizja BBC, firma działająca w branży...
Grzegorz Gruczek
W dobie rosnących kosztów energii inwestycje w OZE s...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...