Gala VIP

Jubileuszowa 10 Gala VIP i znamienite grono laureatów

Opublikowano: 5 listopada 2022

14 października 2022 r. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 10. Gala VIP. Podczas uroczystości jak co roku redakcja „Magazynu VIP” nagrodziła wybitne osobowości świata kultury i show-biznesu oraz innych dziedzin życia publicznego, a także zasłużonych menedżerów, przedsiębiorców, którzy zbudowali solidne fundamenty pod sukces, i samorządowców, którzy cieszą się zaufaniem lokalnych społeczności ze względu na podejmowane decyzje służące rozwojowi gmin. Wśród laureatów nie zabrakło też skutecznie zarządzanych firm, marek, które podbijają rynek, oraz hoteli i innych miejsc wartych rekomendacji.

Gala VIP to coroczne spotkanie przedstawicieli różnych dziedzin, których łączy pasja, imponujący dorobek i uznanie dla wykonywanej przez nich pracy. Ten wyjątkowy wieczór jest także okazją do uhonorowania ich za osiągnięcia, talent, zaangażowanie i cechy, które czynią ich liderami i wzorami dla innych. Uroczystość stanowi unikalną formę podsumowania roku na wielu polach, ale także pretekst do szerszego spojrzenia na całokształt dokonań tych, którzy od lat konsekwentnie pracują na swój wizerunek i sukces.

Taka idea, która sprawdza się od 10 lat, wymaga szczególnej oprawy – równie wyjątkowej jak zapraszani goście i nagradzani laureaci. Dlatego też ceremonii wręczenia statuetek w eleganckich wnętrzach hotelu Sheraton towarzyszą liczne atrakcje, by wymienić występy wspaniałych artystów do muzyki na żywo i loterię wizytówkową z licznymi upominkami ufundowanymi przez partnerów gali.

Gala VIP 2022

Galę VIP poprowadziła z wrodzonym wdziękiem Monika Richardson. Gości powitał ze sceny gospodarz wieczoru – Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”, który akcentując jubileuszowy charakter wydarzenia, życzył wszystkim wielu wrażeń i wspaniałej zabawy. Ceremonię wręczenia nagród poprzedził występ zjawiskowej Grażyny Brodzińskiej, która wprowadziła gości w radosny nastrój, wykonując przebój „Bésame Mucho”. Po takim wstępie wieczór musiał być udany.

Ponieważ Gala VIP to przede wszystkim czas podsumowania minionego roku i poddania pod ocenę krajowej przedsiębiorczości, to właśnie ogłoszenie VIP-ów Biznesu 2022 rozpoczęło oficjalną część uroczystości. Ten prestiżowy tytuł wraz ze statuetką trafił do przedsiębiorców, którzy stworzyli doskonale prosperujące firmy bądź zarządzają takimi podmiotami, nadając im właściwy kierunek rozwoju i osiągając silną pozycję na rynku. Na redakcyjne wybory wpłynęły jednak nie tylko wyniki i wskaźniki rozwoju wyróżnionych firm, lecz także zasady, które doprowadziły laureatów w obecne miejsce – przede wszystkim rzetelność i wysoka kultura biznesowa. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych branż: od finansów i ubezpieczeń, przez budownictwo, logistykę i przemysł, po modę, sztukę, zdrowie i sektor beauty.

Po ludziach sukcesu w wielu dziedzinach gospodarki przyszła pora na nagrody dla tych, którzy dali się zauważyć w sferze kultury, w mediach i w sporcie. Statuetkami VIP 2022 nagrodzono znane i podziwiane osobowości, które swoją twórczością, talentem i rzetelnością zapracowały na sympatię, podziw i niesłabnącą popularność. Statuetki VIP powędrowały podczas gali w ręce znakomitych aktorów, których nikomu nie trzeba przedstawiać: Magdaleny Zawadzkiej, Grażyny Barszczewskiej, Damiana Damięckiego, Rafała Królikowskiego, Rafała Zawieruchy i Pawła Deląga. Nagrody przyznano również Aleksandrze Koniecznej i Janowi Englertowi, którzy niestety nie zdołali dołączyć do gości.

Redakcja „Magazynu VIP” nie zapomniała również o wielkich nazwiskach sceny muzycznej. Grono laureatów najlepiej potwierdza tezę, że muzyka łączy. Na scenie ramię w ramię stanęli bowiem przedstawiciele zupełnie różnych sfer świata dźwięków: wybitna sopranistka, nazywana Pierwszą Damą Polskiej Sceny Muzycznej – Grażyna Brodzińska, uznany kompozytor, pianista, dyrygent Włodzimierz Korcz, wykonująca wiele jego przebojów Alicja Majewska, która przez dekady czaruje publiczność swoimi piosenkami, oraz legenda muzyki rozrywkowej − Sławomir Łosowski, założyciel zespołu KOMBI, w którym jest klawiszowcem i kompozytorem.

Na scenie stanęło także dwóch wielkich sportowców. Za całokształt osiągnięć redakcja uhonorowała wielokrotnych mistrzów, którzy nawet po zakończeniu kariery są zaangażowani w szeroko rozumianą promocję sportu i organizację ważnych wydarzeń. Mowa o gromko oklaskiwanych podczas ceremonii  Czesławie Langu i Robercie Korzeniowskim.

Gala VIP 2022

Po nich przyszedł czas na gwiazdy dziennikarstwa. Pierwszą statuetkę odebrała Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka polityczna, przez lata związana z TVP, a od 2016 r. z wyborczą.pl. Drugą statuetkę otrzymał program „Szkło kontaktowe” TVN24, który od blisko 18 lat przyciąga przed ekrany rzesze widzów i angażuje ich w podsumowanie wydarzeń dnia, które co wieczór, ze swadą i humorem, prowadzą na żywo w studiu TVN24 redaktorzy i zaproszeni goście – satyrycy i osobowości świata kultury. Nagrodę odebrali Tomasz Sianecki, Wojciech Zimiński i Marek Przybylik.

To jednak nie koniec nagród przyznanych przez „Magazyn VIP”. Wśród laureatów znalazły się też przedsiębiorstwa, marki, hotele i rekomendacje. Statuetką „Firma VIP-a” nagrodzono podmioty, które od lat pracują na rozpoznawalność i uznanie w reprezentowanej branży, mogą poszczycić się imponującym portfolio i referencjami, a przy tym cały czas podążają ścieżką rozwoju. Na scenie stanęli także przedstawiciele znanych i lubianych, wyróżniających się na rynku marek, po które chętnie sięgają konsumenci. Tytuł „Rekomendacji VIP-a 2022” zdobył catering dietetyczny Healthy Food oraz Olejarnia Zagłoby, w której powstają wysokiej klasy oleje tłoczone na zimno oraz wyroby bazujące na produktach regionalnych.

Wyróżniono również wieloletnich samorządowców, którzy efektywnie zarządzają gminami, ciesząc się uznaniem mieszkańców, skutecznie przyciągając inwestorów i tworzą optymalne warunki dla turystów. Laureatami w tej kategorii zostali: Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława, Jerzy Kocój, burmistrz gminy Błażowa, i  Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec.

Ponadto wręczone zostały nagrody dla Hoteli VIP-a i Miejsc VIP-a. W tym roku było niezwykle różnorodnie. Uhonorowane obiekty reprezentują cały kraj: od morza, przez Białowieżę, po Bieszczady. Obok luksusowych, pięknie usytuowanych hoteli nagrodzono dwa inne wyjątkowe miejsca warte odwiedzenia. To restauracja Spichlerz Gliwice, stworzona w zrewitalizowanym, zabytkowym spichlerzu, serwująca tradycyjną, staropolską kuchnię, oraz Willa Lentza, która po renowacji odzyskała dawny blask i tętni życiem jako miejsce organizacji wielu wydarzeń kulturalnych.

Jak przystało na jubileusz, były także nagrody specjalne, przyznane na 10-lecie gali. Za nieoceniony wkład w rozwój nauki i edukacji na szczeblu szkolnictwa wyższego oraz ochrony zdrowia nagrodę zdobył prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Kolejna szczególna statuetka trafia do niezwykłego duetu w życiu i na gruncie działalności zawodowej oraz społecznej – zdobyli ją profesorowie Marzena i Paweł Zakrzewscy, niezwykle zasłużeni na gruncie popularyzacji edukacji domowej w Polsce. Tytułem „Dewelopera Roku 2022” uhonorowano EXCON SA, zaś specjalną statuetkę Firma 10-lecia otrzymała równolatka gali – spółka High Level Service, specjalizująca się w długoterminowym wynajmie samochodów, zwłaszcza marek premium.

Nagrodę dla firmy Holiday Boat Group wręczył na scenie Tymoteusz Pruchnik, fundator Instytutu Wodorowego. Laureatowi statuetkę zapewniła innowacyjna działalność i wysokiej jakości flota, która niedawno rozszerzyła się o pasażerski katamaran wodorowy.

Tak wspaniałe grono laureatów to gratka dla fotoreporterów, operatorów i dziennikarzy, którzy na gali nie próżnowali. Oprócz zdjęć i wywiadów goście mogli liczyć na wytworny bankiet i liczne atrakcje. We foyer można było nie tylko oddawać się rozmowom i nawiązywać nowe znajomości, lecz także próbować Nalewek Staropolskich Karola Majewskiego, podziwiać BMW x5 oraz rzeźby młodych artystów pochodzące z Fijewski Gallery. Wszyscy goście mogli ponadto wygrać wspaniałe upominki od partnerów gali, ufundowane w zabawie wizytówkowej.

Wisienką na torcie były występy znakomitych artystów. Poza Grażyną Brodzińską, która rozpoczęła wieczór, swoje przeboje zagrał zespół KOMBI. Energia muzyków od razu udzieliła się gościom. W znanych hitach zaprezentowała się także młoda utalentowana wokalistka Paulina Lewandowska. Taki zestaw sprawił, że parkiet zapełnił się błyskawicznie, a zabawa trwała do rana.

Laureaci 10 edycji Gali Magazynu VIP

VIP 2022

Jan Englert – jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, który już w wieku 14 lat zadebiutował w filmie i to jakim − „Kanale” Andrzeja Wajdy, ale także reżyser i pedagog. Jego dorobek jest tak imponujący, że długo można wymieniać role, które przyniosły mu uznanie. Znany m.in. z takich obrazów, jak „Dom”, „Noce i dnie”, Katyń”, „Lalka”, „Kiler”, „Wielka wsypa” czy „Komedia małżeńska”. W 1964 r. ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, w której po latach był profesorem, dziekanem i rektorem. Od 1997 roku w zespole Teatru Narodowego w Warszawie, a od 2003 r. jego dyrektor artystyczny. Na tej scenie zagrał dziesiątki ról, a także zrealizował wiele spektakli wielkich dramaturgów, od Moliera, przez Fredrę i Czechowa, po Witkiewicza i Levina. Wielokrotnie nagradzany za stworzone kreacje, wkład w rozwój Polskiego Radia  i Telewizji oraz za całokształt twórczości.

Grażyna Barszczewska

Grażyna Barszczewska

Grażyna Barszczewska – wszechstronna aktorka, znana z ról filmowych, teatralnych, seriali i słuchowisk radiowych. Absolwentka krakowskiej PWST. Przez wiele lat związana z Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia oraz scenami, m.in. Teatru Ludowego w Nowej Hucie i stołecznymi Teatrami: Polskim i Ateneum, gdzie wciąż można ją podziwiać w repertuarze dramatycznym. Popularność przyniosły jej role serialowe i filmowe, m.in. w „Karierze Nikodema Dyzmy”. Za swój bogaty dorobek była wielokrotnie nagradzana, m.in. odznaczeniami państwowymi, „Złotym mikrofonem” i prestiżową nagrodą Wielki Splendor za role radiowe. W 2019 roku ukazał się wywiad rzeka Grzegorza Ćwiertniewicza z aktorką pt. „Amantka z pieprzem”, którego lektura z pewnością pozwoli poznać Grażynę Barszczewską nieco bliżej.

Magdalena Zawadzka

Magdalena Zawadzka

Magdalena Zawadzka – znana i lubiana aktorka, ciesząca się niesłabnącą sympatią widzów. Na scenie zadebiutowała w Teatrze Dramatycznym, z którym związała się wówczas na kilkanaście lat, za dyrekcji niezapomnianego Gustawa Holoubka. Od 1973 roku była jego żoną. Przez 10 lat grała w Teatrze Polskim, a od 1992 roku jest aktorką Teatru Ateneum, na którego scenie można podziwiać jej talent w bieżącym repertuarze – spektaklach „Uciekinierki” i „Kwartet”. Na ekranie serca widzów podbiła jako Basia Wołodyjowska. Za swój imponujący dorobek zdobyła Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz nagrody: Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor, Ikona Polskiego Kina czy najnowszą Wielką Nagrodę Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Zamościu za wybitne kreacje aktorskie. Jest też zdobywczynią tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”.

Aleksandra Konieczna – aktorka teatralna i filmowa, reżyser, pedagog. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występowała m.in. na warszawskich scenach Teatru Współczesnego, Dramatycznego i Rozmaitości. Przez wiele lat cieszy się sympatią widzów serialu „Na Wspólnej”, ale największe uznanie i rozgłos przyniosły jej role filmowe – jest bowiem trzykrotną zdobywczynią prestiżowych Orłów za role w obsypanych nagrodami filmach: „Ostatnia rodzina”, „Jak pies z kotem” i „Boże ciało”. W swoich kreacjach pokazuje niezwykłe metamorfozy – wcieliła się m.in. w Zofię Beksińską, Hannę Bakułę i Igę Cembrzyńską. Ostatnio doceniona za rolę w filmie „Żeby nie było śladów”, opartym na sprawie śmierci Grzegorza Przemyka, w którym zagrała prokuratora. Od 2019 r. wykłada na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Damian Damięcki − popularny aktor teatralny i filmowy, wychowany w rodzinie artystów. Syn aktorów: Ireny Damięckiej-Górskiej i Dobiesława Damięckiego, ma również brata aktora Macieja Damięckiego. Artysta w 1964 r. ukończył Wydział Aktorski Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występował w stołecznych teatrach: Narodowym, Polskim i najdłużej – ponad 20 lat – we Współczesnym. Za swoje role zdobył m.in. nagrodę Opolskich Konfrontacji Teatralnych za rolę Józefa w „Żywocie Józefa” w Teatrze Polskim oraz Feliksa Warszawskiego za drugoplanową rolę męską w „Poruczniku z Inishmore” w Teatrze Współczesnym. Jego syn – Grzegorz Damięcki – występuje w Teatrze Ateneum. Żona Grażyna Brodzińska jest również gwiazdą scen − uznaną śpiewaczką operową, operetkową i musicalową.

Rafał Królikowski

Rafał Królikowski

Rafał Królikowski − aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Już w spektaklu dyplomowym zdobył nagrodę jury i publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Początki kariery związał z warszawskim Teatrem Powszechnym, gdzie przez 15 lat występował u wybitnych reżyserów: Agnieszki Glińskiej, Krystyny Jandy, Władysława Kowalskiego, Anny Augustynowicz, Piotra Cieplaka. Za drugoplanową rolę w przedstawieniu „Kaleka z Inishmaan” otrzymał nagrodę im. Jacka Woszczerowicza na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych i nagrodę Feliksa Warszawskiego. Gościnnie grał na deskach wielu stołecznych teatrów. Na ekranie zadebiutował w filmie wojennym Andrzeja Wajdy „Pierścionek z orłem w koronie” i…w 1993 r. odebrał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W komedii „Pół serio” Koneckiego i Saramonowicza zagrał aż siedem ról, które przyniosły mu pozaregulaminową nagrodę na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Rafał Zawierucha

Rafał Zawierucha

Rafał Zawierucha – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, rocznik 2012. Występował na scenie, m.in. w Capitolu, Och-Teatrze, IMCE, oraz na małym i dużym ekranie. Wystąpił w takich filmach, jak „Bogowie”, „Miasto’44”, „Jak Strong”, „Obywatel”, aktualnie można oglądać go w filmach „Miłość na pierwszą stronę’ Marii Sadowskiej” i produkcji Netfliksa „Niewidzialna wojna”, gdzie u boku Anny Muchy wcielił się w Patryka Vegę. Rozgłos przyniósł mu hollywoodzki epizod w karierze i udział w obsypanym nagrodami filmie „Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino, w którym zagrał Romana Polańskiego. W telewizji występuje w serialach, a także prowadzi programy „Europa filmowa” i „Polska filmowa” w TVN Fabuła.

Paweł Deląg

Paweł Deląg

Paweł Deląg – aktor, absolwent krakowskiej PWST. W swoim dorobku ma role u uznanych reżyserów, m.in. Juliusza Machulskiego i Stevena Spielberga. Wystąpił w „Młodych wilkach”, „Kilerze”, „Liście Schindlera”, „Chłopaki nie płaczą”, „Wszystko albo nic”. Któż nie pamięta jego Marka Winicjusza w „Quo Vadis”? Publiczności znany też z ról serialowych, choćby „Tajemnica twierdzy szyfrów” czy „Na dobre i na złe”. Gra również na scenach teatralnych. Wśród osiągnięć laureata trzeba wymienić także doświadczenia reżyserskie – filmy „Zrodzeni do szabli” i „Pani Basia”.

Grażyna Brodzińska – sopranistka, ze względu na prezentowany najwyższy kunszt sztuki wokalnej słusznie nazywana Pierwszą Damą Polskiej Sceny Muzycznej. Od lat czaruje publiczność głosem i wdziękiem. W swoim repertuarze posiada zarówno utwory klasyczne oraz musicalowe, jak i światowe przeboje z różnych nurtów muzycznych. Jest również aktorką i tancerką. Zagrała główne role w operetkach, musicalach, przedstawieniach muzycznych, wcieliła się również w postać wybitnej pianistki Arlety w serialu „Barwy szczęścia”. Poza sceną wielbicielka prawdziwej włoskiej kawy, wiedeńskiego strudla i nalewki z pigwy. Osoba pełna pasji, zainteresowań, ciekawa świata i ludzi. Zawsze zadbana, elegancka. Po prostu kobieta z klasą.

Alicja Majewska

Alicja Majewska

Alicja Majewska − piosenkarka od 1974 r. czaruje publiczność, śpiewając piosenki wspaniałych autorów, w tym Wojciecha Młynarskiego. W jej bogatym repertuarze nie brakuje przebojów, które doskonale znamy i chętnie nucimy, by wymienić tylko: „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Być kobietą”. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem większości jej piosenek. Artystka nagrywa także pieśni sakralne i bierze udział w oratoriach. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wielokrotnie była nagradzana na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobyła także Grand Prix w Rostocku i w Hawanie.

Włodzimierz Korcz

Włodzimierz Korcz − uznany kompozytor, pianista, aranżer i dyrygent. Był redaktorem muzycznym Polskiego Radia w Łodzi, kierownikiem muzycznym dzisiejszego Teatru Rampa na Targówku, szefem muzycznym widowisk telewizyjnych, m.in. Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Współpracował z kabaretami: Pod Egidą, TEY, Olgi Lipińskiej, telewizyjnym Polskim Zoo, a także chórami. Najbardziej znany jest jednak jako kompozytor i pianista, współpracujący na stałe z Alicją Majewską. Tworzy muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Skomponował też pieśni do słów Karola Wojtyły, Pieśń Papieską – Zostań z nami, koncert kolędowy z udziałem znanych artystów polskiej sceny. Zdobył wiele nagród na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. W 2015 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Sławomir Łosowski

Sławomir Łosowski

Sławomir Łosowski − założyciel i lider KOMBI, klawiszowiec. Kompozytor hitów „Słodkiego, miłego życia” – uwzględnianego we wszystkich rankingach polskich przebojów wszechczasów, który w tym roku ma swoje 40-lecie, ale też: „Kochać Cię za późno”, „Przytul mnie”, „Za ciosem cios”, „Nietykalni – skamieniałe zło” oraz przebojowych instrumentali, choćby „Bez ograniczeń energii”, który przez 25 lat był muzyczną czołówką programu „5-10-15”. Sławomir Łosowski stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie KOMBI, oparte na wiodącej roli syntezatorów analogowych, modyfikowanych w celu uzyskania niepowtarzalnych barw. Jego ostrzyżona na zero postać, w białych okularach i spodniach w biało-czarne paski przy klawiszach, na stałe wpisała się w wizerunek KOMBI. Pozamuzyczną pasją Łosowskiego są czarno-białe rysunki, będące komentarzem do sytuacji i ludzi, prezentowane na wystawach, na scenicznych ubraniach muzyków zespołu oraz wykorzystywane jako oprawa graficzna płyt KOMBI.

Justyna Dobrosz-Oracz

Justyna Dobrosz-Oracz − dziennikarka polityczna, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową zaczynała w Teleexpressie. W latach 2010−2016 była główną reporterką Wiadomości TVP. Przez kilka lat prowadziła programy publicystyczne w Telewizji Polskiej, takie jak: „Z refleksem”, „Kwadrans po ósmej” i „Polityka przy kawie”. W 2016 roku związała się z „Gazetą Wyborczą”, gdzie jest redaktorką działu Kraj. Na wyborcza.pl można oglądać jej materiały wideo z Sejmu. Jej cykl wywiadów „I kto tu rządzi” nominowano do nagrody Best Stream Awards w kategorii publicystka. Jak sama mówi, jest uzależniona od polityki, a Sejm zna jak własną kieszeń.

Szkło Kontaktowe

„Szkło Kontaktowe” TVN24 – program, który zachwycił widzów pionierską formułą, oddającą im głos. To właśnie widzowie współtworzą program, dzwoniąc do studia i komentując bieżące wydarzenia, wysyłając SMS-y wyświetlane podczas emisji, podsyłając maile z tematami, będącymi pretekstem do rozmowy. Prowadzący i goście w studiu – dziennikarze, satyrycy, osobowości świata kultury – luźno gawędzą o tym, co wydarzyło się w polityce, mistrzowsko puentując wpadki dnia, z wprawą posługując się ironią, a niekiedy pozostawiając miejsce na niedopowiedzenie. Jest zabawnie, choć czasem to śmiech przez łzy. Twórcom i prowadzącym należą się gratulacje, że od 2005 r. ze swadą rozprawiają się z absurdami codzienności, przyciągając wieczorem przed ekrany rzesze fanów tej formy podsumowania dnia – z humorem i snajperską celnością.

Czesław Lang

Czesław Lang

Czesław Lang – osobowość, której nie trzeba przedstawiać: kolarz szosowy i torowy, wielce zasłużony dla polskiego sportu. Zdobywca dwóch medali na Szosowych Mistrzostwach Świata w 1977 i 1979 roku oraz srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne. Animator polskiego kolarstwa, po zakończeniu kariery sportowej zaangażowany w organizację wyścigu Tour de Pologne, który stał się prestiżowym wydarzeniem światowej rangi. Za wybitne osiągnięcia sportowe oraz sukcesy sportowe i promocję kolarstwa na świecie został odznaczony wieloma nagrodami m.in. Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaką honorową „Bene Merito”.

Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski − lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego. Po zakończonej w 2004 roku karierze sportowej został kierownikiem redakcji sportowej TVP1, gdzie w 2008 r. W 2008 roku odpowiadał za projekt Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i uruchomienie przy ich okazji pierwszego kanału TVP HD. Rok później TVP Sport uzyskał status wyłącznego nadawcy Euro 2012 i strategicznego partnera UEFA w Polsce. Było to piękne zwieńczenie pracy nad rozwojem TVP Sport. Od 2020 rozpoczął własną działalność biznesową jako mówca i szkoleniowiec. Równolegle angażuje się w liczne projekty społeczne na rzecz promocji sportu i aktywizacji młodzieży.

VIP Biznesu 2022

Jacek Rutkowski

Jacek Rutkowski

 

Jacek Rutkowski − prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. Laureat umiejętnie zarządza przedsiębiorstwem wielobranżowym z oddziałami w całym kraju. Prowadzi firmę specjalizującą się w hurtowej i detalicznej sprzedaży materiałów budowlanych, której największym atutem jest szeroki asortyment w połączeniu z profesjonalnym doradztwem. Działalność gospodarczą Jacek Rutkowski godzi z aktywnością społecznika, angażując się w wiele inicjatyw jako prezes Fundacji Pomagajmy Razem. Jest zdobywcą wielu nagród biznesowych i tytułów świadczących o rzetelności i skuteczności rynkowej.

Tadeusz Wrześniak – prezes zarządu BTBB Sp. z o.o., właściciel Hut Szkła w Ładnej k. Tarnowa, uhonorowany za wzorowe zarządzanie przedsiębiorstwem oraz stworzenie marki Glassworks, której wyroby ze szkła ręcznie formowanego cieszą się światowym uznaniem. Dzięki unikalnemu wzornictwu, ale również osobistemu wkładowi Tadeusza Wrześniaka w ich promocję, produkty z jego zakładów zyskały międzynarodowe uznanie. Mijają dekady zawirowań gospodarczo-ekonomicznych, a jego „szklany biznes” wciąż trwa i dociera na międzynarodowe salony. Przywiązanie do jakości, pasja i otwartość na zmiany rynkowe oraz dostosowanie oferty do oczekiwań konsumentów pozwoliły zbudować firmę na solidnych fundamentach oraz renomowaną markę, która jest wizytówką Polski na światowych rynkach.

Józef Dąbek

W imieniu Józefa Dąbka statuetkę odebrał Amadeusz Dąbek

 

Józef Dąbek − prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA, od wielu lat związany z górnictwem skalnym. W zarządzaniu spółką umiejętnie wykorzystuje posiadaną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. O skuteczności jego działań i decyzji świadczy silna pozycja firmy, która zajmuje ważne miejsce na mapie gospodarczej regionu świętokrzyskiego. W odpowiedzi na potrzeby klientów laureat stworzył optymalną ofertę, obejmującą kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy oraz prestiżowy marmur, który zdobi wiele reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej. Obrana strategia rozwoju, uwzględniająca dywersyfikację usług, doskonale się sprawdza, co potwierdza stabilna pozycja spółki i jej renoma w branży.

Zbigniew Gaca-Richter − prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”, która systematycznie rozwija działalność deweloperską. Laureat przez ponad 15 lat pracował w MON, gdzie zajmował się technicznym utrzymaniem budynków i infrastruktury na lotniskach wojskowych oraz gospodarką mieszkaniową na terenie garnizonów. Wiele lat przepracował w spółdzielniach mieszkaniowych. Bogate doświadczenie na rynku nieruchomości w połączeniu z wykształceniem wyższym techniczno-ekonomicznym znajduje odzwierciedlenie w skutecznym zarządzaniu spółdzielnią. Prezes SM „Lazurowa” systematycznie pomnaża jej majątek, realizując kolejne inwestycje mieszkaniowe, jednocześnie dbając o zasoby, warunki mieszkaniowe na starczych osiedlach i wyniki ekonomiczne.

Marcin Woźniak

Marcin Woźniak

Marcin Woźniak − właściciel firmy Woźniak Transport. Dzięki konsekwencji od 1999 roku laureatowi udało się rozwinąć specjalizację – profesjonalne usługi transportowe dla dużych producentów betonu towarowego i prefarbykatów betonowych, równolegle rozszerzając ofertę z zakresu logistyki. Siłą firmy jest nie tylko doświadczenie i profesjonalne zaplecze techniczne − zaufanie do marki budują również takie czynniki, jak elastyczne podejście do klienta, a więc otwartość na nieoczywiste rozwiązania i dostosowane do indywidualnych potrzeb. O skuteczności obranej strategii rozwoju świadczą zdobywane wyróżnienia branżowe i biznesowe.

Marek Malinowski

Marek Malinowski

Marek Malinowski − prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o., doceniony za najwyższą jakość świadczonych usług budowlanych, której efektem jest liczne grono zadowolonych klientów Pod jego kierunkiem firma pozyskuje kolejne zlecenia, z których terminowo się wywiązuje, a przy tym nie unika trudnych inwestycji, co przekłada się na wysokie noty w branży deweloperskiej. Kreatywne rozwiązania dostosowane do oczekiwań i wysokich wymagań zleceniodawców są w firmie standardem. Obrana strategia zarządzania, przestrzeganie norm i poszanowanie zasad etyki sprawiają, że firma cieszy się uznaniem i trwa na rynku wbrew niesprzyjającym okolicznościom.

Katarzyna Burkowska-Mazurek


Katarzyna Burkowska-Mazurek – prezes zarządu Biura Usług Księgowych Optima. Od 20 lat prowadzi rachunkowość małych i średnich firm oraz fundacji i stowarzyszeń. Kompetencje, rzetelność i zaangażowanie w realizację zleceń to priorytety laureatki, która swoją pracę wykonuje z pasją i takiej samej postawy oczekuje od zespołu. Jej klienci mogą liczyć na najwyższą jakość, fachową wiedzę i dyspozycyjność pracowników oraz indywidualne podejście. Prowadząc firmę w tym duchu, w trudnym dla biznesu okresie pandemii biuro Katarzyny Burkowskiej-Mazurek nie próżnowało. Pani prezes nie szczędziła czasu i wysiłku, aby wesprzeć poszkodowanych przedsiębiorców i pomóc im przebrnąć przez formalności związane z obsługą Tarczy Antykryzysowej. Za godną naśladowania postawę i bezinteresowną pomoc niesioną firmom w czasie pandemii zdobyła wyróżnienie w konkursie PFR „Solidarni zwyciężymy”.

Jadwiga Szermach

Jadwiga Szermach – prezes zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o., z wykształcenia ekonomista. Wieloletni specjalista i menedżer w branży finansowo- ubezpieczeniowej. Przez 28 lat pracy w korporacji przeszła przez wszystkie stopnie kariery − od referenta do prezesa zarządu „Polisa-Życie Ubezpieczenia”. 4lata temu „rzuciła wszystko i wyjechała w Bieszczady”. Tam została prezesem zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej. Spółki, która od 3 lat rozwija się dynamicznie w zakresie zagospodarowania odpadów, uzdatniania i dostarczania wody mieszkańcom czy odbioru nieczystości, jak również w obszarach transportu czy usługi remontowo-budowlanych, osiągając przy tym znakomite wyniki finansowe.

Jakub Fijewski

Jakub Fijewski − właściciel firmy Artutito Jakub Fijewski, doceniony za niezwykłe osiągnięcia w promocji sztuk plastycznych w Polsce i na świecie. Stworzył galerię sztuki, która w ciągu zaledwie 4 lat stała się jedną z najważniejszych prywatnych instytucji kultury w Polsce. Dzięki wydarzeniom kulturalnym organizowanym w takich miejscach, jak Złota 44, Hala Koszyki, Elektrownia Powiśle, Villa Poranek, jego galerię każdego roku odwiedza blisko 14 tysięcy kolekcjonerów. Fijewski Gallery prowadzi działania w Warszawie, Konstancinie, Zurychu i Miami. Laureat awangardowo podchodzi do zespolenia ze sobą zjawisk artystycznych powstałych w Polsce powojennej z osiągnięciami twórczymi powstałymi na emigracji. Jego galeria posiada w ofercie prace Michała Jackowskiego, Joanny Sierko-Filipowskiej, Natalii LL, Daniela del Rosal Garcii, Magdaleny Abakanowicz, Bolesława Ryzińskiego i wielu innych artystów.

Anna Kolisz

Anna Kolisz

Anna Kolisz − prezes zarządu, dyrektor zarządzający ANKOL Sp. z o.o. Od lat stoi na czele rodzinnego przedsiębiorstwa, którym obecnie zarządza wspólnie z synem, Erykiem, i synową Karoliną. Firma, którą założyła w 1991 r. z mężem Czesławem, działa w branży lotniczej, mając na koncie liczne sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym. Marka ANKOL, czerpiąca nazwę od inicjałów Anny Kolisz, z powodzeniem podąża za zmianami rynkowymi i innowacjami, co w połączeniu z jakością wyrobów i usług składa się na renomę i silną pozycję w branży. Pani prezes to wyróżniająca się osobowość świata biznesu –zdeterminowana w dążeniu do wyznaczanych celów, ale również zaangażowana w inicjatywy prospołeczne i promujące przedsiębiorczość w kobiecym wydaniu. Jej postawa i konsekwencja przyniosły efekty w postaci licznych nagród.

Magdalena Nowak

Magdalena Nowak − prezes zarządu Wealth Management Services Sp. z o.o. Absolwentka MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Ukończyła też studia podyplomowe „Negocjacje i mediacje” na SWPS. Jest mediatorem, ławnikiem, a także doradcą sukcesyjnym w Partnerskich Klubach Biznesu. Doświadczenie w zakresie finansów, zarządzania, marketingu oraz ubezpieczeń pozwala jej z powodzeniem obsługiwać zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Znakiem rozpoznawczym Magdaleny Nowak są specjalizacje w zakresie: sukcesji, roszczeń bankowych i odszkodowawczych, pomocy frankowiczom, walce z komornikami. Aby jak najskuteczniej pomagać klientom, współpracuje z wybranymi kancelariami, które specjalizują się w innych dziedzinach.

Bartosz Osiadło i Tomasz Toroń

Bartosz Osiadło i Tomasz Toroń

Bartosz Osiadło i Tomasz Toroń − partnerzy zarządzający w Broker Consulting Partners Polska Sp. z o.o. – kancelarii brokerskiej świadczącej usługi dla sektora MŚP i klientów korporacyjnych. Dzięki jasnej filozofii i sprecyzowanej wizji rozwoju broker posiada biura w Katowicach, Brzesku i Londynie. Specjalizacja w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji oraz sprawdzony zespół kompetentnych brokerów to fundament sukcesu firmy, której menedżerowie stawia na indywidualne podejście do każdej sprawy i szczegółową analizę ryzyk. To gwarantuje klientom bezpieczeństwo, a firmie − uznanie i silną pozycję w branży.

Cezary Szczerbiński

Cezary Szczerbiński − dyrektor zarządzający THALGO Poland Sp. z o.o. Od 30 lat związany z branżą kosmetyczną. Odpowiada za tworzenie i realizację strategii sprzedażowych dla marki Thalgo oraz Ella Bache. Umiejętnie wykorzystuje pojawiające się szanse na rozwój i umocnienie firmy Thalgo Poland na polskim rynku. Z pasją i zaangażowaniem szuka nowatorskich rozwiązań w zakresie sprzedaży oraz pozyskiwania nowych partnerów biznesowych. Twierdzi, że „sukces to ludzie” i szczyty można zdobywać tylko ze świetnym, zaangażowanym, lojalnym zespołem, a taki właśnie jest Dream Team Thalgo.

Dorota Gudaniec

Dorota Gudaniec – aktywna bizneswoman, założycielka Max Hemp Sp. z o.o., Centrum Terapeutycznego Max Hemp oraz fundatorka Fundacji Krok Po Kroku, ale przede wszystkim dzielna mama Maxa, która w walce o zdrowie swojego dziecka potajemnie podawała mu napar z konopii. Tym samym uratowała mu życie, choć lekarze nie dawali nadziei. Jej odwaga i determinacja sprawiły, że okrzyknięto ją „matką medycznej marihuany w Polsce”. Dziś, prowadząc firmę rodzinną, współpracującą z lekarzami, naukowcami i ośrodkami badawczymi, pomaga innym osiągać to, co niemożliwe, gdy tradycyjna medycyna rozkłada ręce. Odkrywa przed nimi lecznicze właściwości CBD oraz ścieżki terapii z zakresu medycyny komplementarnej.

Sławomir Jaworski

Sławomir Jaworski – prezes zarządu Alfa Group Sp. z o.o., należącej do grona rynkowych liderów w zakresie ochrony. Dzięki wieloletniej obecności na rynku i profesjonalizmowi firma cieszy się zaufaniem klientów i partnerów biznesowych. Sławomir Jaworski dokłada wszelkich starań, aby oferta Alfa Group w pełni odpowiadała potrzebom klientów i współczesnym wyzwaniom w zakresie ochrony mienia. Służą temu nowe technologie, chętnie wdrażane w spółce w formie zintegrowanych systemów, które zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ograniczając rolę ochrony fizycznej. Oferowane rozwiązania są skuteczne, a przy tym nie rujnują budżetu klienta, co daje firmie rynkową przewagę. Rosnąca rozpoznawalność marki przysparza jej wciąż nowych klientów, wśród których znalazły się tak potężne marki, jak Zepter, Drosed, Volvo czy Jaguar.

Dorota Kuźnicka

Dorota Kuźnicka − projektantka, właścicielka marki DK by Dorota Kuźnicka oraz Atelier DK w Bydgoszczy, przy którym od niedawna działa autorska pracownia krawiecka. Wyjątkowe kreacje Doroty Kuźnickiej są szyte na miarę i spełniają marzenia każdej pani, niezależnie od figury. Kolekcje, będące esencją kobiecości i hołdem dla wygody, są prezentowane na polskich i światowych wybiegach – ostatnio podbijały wybieg w Mediolanie. Laureatka tworzy z myślą o niezależnych, wymagających kobietach, które chcą się czuć pięknie i komfortowo, zarówno na co dzień, jak i w wieczorowych stylizacjach. Logo DK sygnuje także buty, torebki i akcesoria, które powstają w pracowni galanterii skórzanej w Elblągu, będącej kolejnym dowodem na rozwój marki.

Andrzej Wojtyła

prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła − rektor Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, lekarz pediatra, polityk. Był ministrem zdrowia i opieki społecznej, wiceministrem zdrowia, głównym inspektorem sanitarnym, posłem, senatorem, dyrektorem Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. W 2018 r. został rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, następnie przekształconej dzięki jego staraniom w Akademię Kaliską, która ma uprawienia do doktoryzowania w trzech dyscyplinach: nauk o bezpieczeństwie, nauk o zdrowiu oraz nauk o zarządzaniu i jakości, co daje możliwość utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego. Rektor prężnie rozwija uczelnię i systematycznie uruchamia nowe kierunki studiów, w tym lekarskie. Dba także o dobre relacje z biznesem, realizując wspólne projekty, konferencje i Targi Pracy. Jest otwarty na innowacje, granty i projekty naukowe. Jego wkład w rozwój nauki, dydaktyki i ochrony zdrowia jest nie do przecenienia.

Prof. Marzena i Paweł Zakrzewscy − propagatorzy edukacji domowej, twórcy międzynarodowych klubów edukacji spersonalizowanej i demokratycznej, założyciele Instytutu Wolności, a prywatnie rodzice dwanaściorga dzieci. Dzięki zaangażowaniu i determinacji, mimo wielu przeszkód i nieprzychylnych działań, z jakimi się spotkali, doprowadzili do zmian prawnych w systemie edukacji, nazywanych od ich nazwiska Ustawą Zakrzewskich. Tym samym dokonali niemożliwego, dwukrotnie – w 2009 i 2021 roku – jednocząc parlamentarzystów różnych opcji politycznych, którzy zgodnie poparli postulowane zmiany legislacyjne, sprzyjające wolności wyboru. Zgodnie twierdzą, że różnorodność form nauczania sprzyja efektywności edukacji. Marzena i Paweł Zakrzewscy są również aktywni na gruncie działalności non profit, pomagając w dostępie do edukacji dzieciom w Afryce czy Ameryce Południowej. Za swój wkład w rozwój edukacji domowej docenieni m.in. Orłami Wprost, Orderem św. Stanisława, Wielkim Krzyżem Koronnym, statuetką Ambasadora Edukacji.

Samorządowiec Roku 2022

Krzysztof Harmaciński

Krzysztof Harmaciński − wójt gminy Iława, pełniący tę funkcję od 6 kadencji, co dowodzi zaufania mieszkańców i uznania dla jego pracy oraz zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. Jego doświadczenie w pracy samorządowca oraz efektywność podejmowanych działań, w tym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, pozwalają na realizację potrzebnych inwestycji samorządowych. W swojej pracy i inicjowanych projektach laureat uwzględnia nie tylko potrzeby mieszkańców, lecz także turystów, którzy doceniają tworzone w gminie warunki do wypoczynku, oraz inwestorów zewnętrznych, którzy mogą liczyć na wsparcie samorządu w rozwijaniu biznesu.

 Arkadiusz Dobek

Arkadiusz Dobek − wójt gminy Biskupiec. Z wykształcenia mgr inż. leśnictwa, przez 18 lat związany z Lasami Państwowymi. Od 2014 r. oddany włodarz, aktywnie działający na rzecz lokalnej wspólnoty. Stojąc na czele samorządu, dba o zadowolenie mieszkańców z oferowanych warunków do życia oraz o atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną gminy. Służy temu otwarta polityka władz lokalnych, konsekwencja w budowaniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi oraz zaangażowanie w systematyczną poprawę infrastruktury. W działaniach na rzecz gminy wójt podejmuje również starania, aby jej atutem i wizytówką był bogaty kalendarz wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych, w tym cykliczne imprezy, takie jak Festiwal Smaków, Dożynki Gminne czy Półmaraton.

Jerzy Kocój

Jerzy Kocój

Jerzy Kocój – burmistrz gminy Błażowa. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, co znajduje odzwierciedlenie w jego publikacjach o tematyce weterynaryjnej, ale od 2014 r. poświęca się sprawom lokalnym Błażowej i jej mieszkańców, którzy w 2018 r. wybrali go na burmistrza na II kadencję. Laureat od wielu lat czynnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym gminy. Wcześniej dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Błażowej. Szczególnie bliska jest mu sfera − jest m.in. inicjatorem rozgrywek w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Błażowej oraz Rodzinnego Rajdu Rowerowego. O jego lokalnym patriotyzmie świadczy członkostwo w Towarzystwie Miłośników Ziemi Błażowskiej.

Firma VIP-a 2022

Nalewki Staropolskie Karol Majewski i Wspólnicy

Statuetkę odebrał Karol Majewski właściciel firmy

Karol Majewski

Nalewki Staropolskie Karol Majewski i Wspólnicy − firma rodzinna, która w 2004 r., jako pierwsza w Polsce, uzyskała wszystkie zezwolenia na domowy wyrób nalewek w składzie podatkowym. Nalewki mistrza Karola Majewskiego powstają w domowy sposób, na bazie tradycyjnych receptur. Ich atutem są naturalne aromaty, barwy i smaki owoców z wiejskich sadów, ekologicznych upraw i leśnych polan.

Nalewki Staropolskie są pozycjonowane na rynku jako ekskluzywny produkt niszowy, reprezentujący najwyższą jakość. Ich kolekcja wciąż poszerza się o nowe, nietuzinkowe smaki – obok nalewki wiśniowej, śliwkowej czy porzeczkowej można spróbować wyjątkowych trunków z tarniny, derenia, czeremchy, na pędach sosny. W 2013 r. produkty włączono do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Wielokrotnie doceniano je za walory smakowe, ale również wyjątkowe opakowania.

SPS Construction Sp. z o.o. − firma wyspecjalizowana w pracach budowlanych jako generalny wykonawca. Wykwalifikowana kadra techniczna posiadająca wieloletnią praktykę w budownictwie zapewnia najwyższą jakość wykonywanych robót. Efektywne zarządzanie organizacją przekłada się na systematyczny rozwój przedsiębiorstwa, uznanie w branży i dużą liczbę zleceń. Firma ma w portfolio wiele nieruchomości mieszkaniowych, biurowych i handlowych reprezentujących atrakcyjny design i wysoki standard, ale znana jest też z zaangażowania w projekty sportowe i kulturalne w roli sponsora. Poziom realizacji firmy potwierdzają liczne wyróżnienia.

Torkol Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo, dla którego zespołu budownictwo kolejowe i inżynieryjne nie ma tajemnic. Firma specjalizuje się w pracach z zakresu budowy i remontów linii kolejowych i obiektów infrastruktury kolejowej, a także stacji, skarp i nasypów kolejowych oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowych. Dzięki wąskiej specjalizacji i profesjonalizmowi firma cieszy się uznaniem wielu podmiotów z branży − w swoim portfolio ma liczne realizacje, dzięki którym operatorzy mogą zachować ciągłość działań i oferować usługi na wysokim poziomie, a pasażerom bezpiecznie podróżować pociągami.

Currenda Sp. z o.o.

Statuetkę odebrał Sebastian Szczepański Prezes Zarządu Currenda Sp. z o.o.

 

Currenda Sp. z o.o. – największy dostawca systemów informatycznych dla kancelarii komorniczych i sądów, wspierających cyfryzację wymiaru sprawiedliwości. Firma od ponad 20 lat tworzy autorskie aplikacje i programy, bazując na znajomości prawa i innowacyjnych technologii. Jej główną misją jest dostarczanie rozwiązań opartych o prawo i nowe technologie, w tym wykorzystujące sztuczną inteligencję. Swoją działalność realizuje także w oparciu o naukę. W tym celu utworzyła Centrum Badawczo-Rozwojowe Currenda Lab, które inicjuje badania oraz prace rozwojowe w zakresie innowacyjnych produktów i usług w obszarze IT, ICT.

Holiday Boat Group – firma z siedzibą w Augustowie, założona przez Daniela Wałamaniuka, pochodzącego z rodziny ze stoczniowymi tradycjami. Autorskie podejście do żeglugi zaowocowało biznesem, którego filarem są katamarany o przeznaczeniu turystycznym oraz mieszkalnym. Firma dokłada wszelkich starań, aby spełniały one normy bezpieczeństwa i zapewniały pasażerom komfortowe warunki. Oprócz rejsów pasażerskich firma oferuje wynajem katamaranów na imprezy okolicznościowe. W ub.r. miała miejsce premiera pierwszego śródlądowego pasażerskiego katamaranu wodorowego, opracowanego przez Centrum Naukowo-Badawcze Holiday, który zasilił flotę firmy.

Deweloper Roku 2022

EXCON S.A. – marka deweloperska należąca do Grupy Expres-Konkurent Excon,  odpowiedzialnej za wyjątkowe małopolskie inwestycje. Każda z nich posiada szereg udogodnień spełniających oczekiwania wymagających klientów. Najnowsza inwestycja dewelopera  Excon – illumina – doskonale wpisuje się w proekologiczną postawę zarządu i zaangażowanie spółki na rzecz ochrony środowiska. Obok paneli fotowoltaicznych i stacji do ładowania samochodów elektrycznych powstanie w jej ramach ECOmural, będący wkładem spółki w zmniejszanie śladu węglowego. Wszystkie inwestycje EXON SA to świetna lokalizacja, przyjazne do życia otoczenie i komfortowe warunki mieszkaniowe.

Firma 10-lecia

High Level Service Sp. z o.o.

Statuetkę odebrała Izabela Jaruszewska – właścicielka firmy

 

High Level Service Sp. z o.o. − firma, która w tym roku obchodzi 10-lecie. Spółka została założona przez osoby związane z branżą usług typu concierge oraz motoryzacją, co znalazło odzwierciedlenie w modelu biznesowym i misji firmy. Jej klienci mogą liczyć na usługi szyte na miarę oraz najwyższe standardy obsługi. Firma dostarcza wymarzone samochody bez konieczności podejmowania wieloletnich zobowiązań. Wychodząc od marek premium, firma stopniowo rozszerzała ofertę aut, aby dotrzeć do większego grona odbiorców ceniących komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania zawsze nowego samochodu.

Lider Budownictwa Przemysłowego 2022

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Techbud-Toruń Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Techbud-Toruń Sp. z o.o. − polska spółka działająca od 2004 r., wyspecjalizowana w robotach budowlano-montażowych i remontowych konstrukcji stalowych oraz instalacji technologicznych i rurociągów przemysłowych. Zespół wysoko wykwalifikowanych monterów, spawaczy i projektantów odpowiada za najwyższą jakość wykonania nawet najbardziej skomplikowanych prac, a takich zleceń firma nie unika. Atutem firmy jest zastosowanie najnowszych technologii i stała modernizacja zaplecza technicznego z myślą o dostosowaniu się do wymogów rynku i oczekiwań klientów. Efektem jest imponujące portfolio obsługiwanych przedsiębiorstw w całym kraju.

Ambasador Polskiego Budownictwa 2022

Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. k. – spółka, od lat skutecznie zarządzana przez właściciela, prezesa zarządu Bogdana Hadałę, prężnie działa na rynku budownictwa kubaturowego, a to w oparciu o własne zaplecze logistyczne oraz profesjonalny zespół. Spółkę Expres-Konkurent wyróżniają: wysoki poziom wykonania projektów, zgodność ze standardami i zasadami bezpieczeństwa oraz terminowa realizacja inwestycji. Portfolio, obejmujące szeroką gamę inwestycji, których wspólnym mianownikiem jest jakość, oraz lista posiadanych certyfikatów i wyróżnień czynią firmę wizytówką branży oraz krajowej przedsiębiorczości.

Hotel VIP-a 2022

Hotel Białowieski*** Conference Wellness & SPA

Statuetkę odebrała Justyna Pietuch, kierownik marketingu Hotelu Białowieski*** Conference Wellness & SPA

Justyna Pietuch

Hotel Białowieski – to 200 miejsc noclegowych w nowoczesnych pokojach z widokiem na Puszczę Białowieską i ogrody hotelowe. Do dyspozycji gości poza atrakcjami okolicy i naturalnym pięknem Białowieży jest Strefa Wellness & Spa, dająca wytchnienie po pieszych i rowerowych wycieczkach. To największy kompleks basenowy w Białowieży, obejmujący jacuzzi, strefę saun, seanse w łaźni parowej oraz wodne atrakcje dla dzieci. Dopełnieniem relaksu są zabiegi, masaże, egzotyczne rytuały na ciało oraz wyjątkowa sauna i bania piwna. W Hotelu Białowieskim można też skosztować piwa z własnego Browaru „Przełom”. Do tego poleca się kresowa kuchnia Podlasia serwowana w restauracji słynącej z kartaczy, kiszki ziemniaczanej i dań kuchni myśliwskiej.

Hotel Royal Baltic 4* Luxury Boutique

Hotel Royal Baltic 4* Luxury Boutique – miejsce stworzone w malowniczej lokalizacji blisko plaży, w otoczeniu lasu sosnowego, w którym każdy zazna prawdziwego relaksu. Oferta obejmuje strefę spa & wellness oraz znakomite menu, bazujące na kuchni polskiej i regionalnej, z wykorzystaniem bałtyckich ryb i lokalnych produktów, oraz kuchni śródziemnomorskiej, po której często sięgają zwolennicy zdrowego odżywiania. Zróżnicowane pakiety pobytowe i specjalne – biznesowe, dla dwojga, day spa, sezonowe – sprawią, że każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie.

Hotele w Bieszczadach

Hotele w Bieszczadach – sieć bieszczadzkich hoteli oferujących luksusowy wypoczynek w malowniczym otoczeniu natury. Hotele należące do grupy: Caryńska Resort & SPA i White Sails Solina to całoroczne propozycje dla wymagających, będące potwierdzeniem, że Bieszczady to nie tylko magiczne wędrówki po połoninach, lecz także wymarzony wypoczynek poza szlakiem. Wyjątkowe widoki z apartamentów i komfortowe warunki wypoczynku uzupełnia bogata oferta spa i usługi BieszczadyMED z doskonałym wyposażeniem medycznym i profesjonalną kadrą z dzieciny fizjoterapii.

Hotel SKAL****

 

Hotel SKAL

Hotel SKAL**** − czterogwiazdkowy, niedawno rozbudowany, obiekt, pięknie usytuowany w Ustroniu Morskim, zaledwie 150 m od morza i plaży, w sąsiedztwie parku i ścieżek rowerowych. Jego niewątpliwym atutem jest bogate zaplecze spa ze strefą saun, słoneczną łąką i salą fitness oraz komorą normobaryczną i wachlarzem zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Hotel SKAL**** stanowi doskonały wybór dla wymagających gości, którzy oczekują udanego wypoczynku w spokojnym otoczeniu, niezależnie od pory roku. Zróżnicowane pakiety tematyczne pozwalają wybrać optymalny wariant pobytu w jednym ze 110 komfortowo wyposażonych pokoi.

Miejsce VIP-a 2022

Spichlerz Gliwice

Statuetkę odebrała właścicielka restauracji

Spichlerz Gliwice

Spichlerz Gliwice – restauracja stworzona w historycznym, zabytkowym spichlerzu sprzed wieków, zrewitalizowanym i dostosowanym do nowych funkcji. Nowy punkt na mapie gastronomicznej Gliwic to miejsce godne polecenia na kameralne spotkanie, rodzinne przyjęcie okolicznościowe lub biznesowe.

Aż 3 sale magicznego lokalu, łączącego ducha historii z najwyższymi współczesnymi standardami, oferują dużą, stylową przestrzeń, oraz menu pełne autentycznych polskich smaków. Dania serwowane w oparciu o tradycyjne receptury i wyroby z własnej wędzarni, są przygotowywane w specjalnie zaprojektowanym grillu opalanym drewnem, tak jak nakazuje tradycja. W miejscu z tajemniczą historią sięgającą średniowiecza smakują jeszcze bardziej wyjątkowo.

Rekomendacja VIP-a 2022

Willa Lentza – wyjątkowa instytucja kultury, której działalność zainaugurowano w czerwcu ub.r. w zabytkowej willi, która na przestrzeni lat zmieniała właścicieli i funkcje jak rękawiczki. Była fabrykancką rezydencją, wojskowymi koszarami i kwaterą Wermachtu, tymczasową siedzibą administracji kościelnej, a także „Pałacem Młodzieży”, służącym wychowaniu w duchu socjalizmu. Ponad rok temu zabytkowa willa, ilustrująca burzliwe losy Szczecina, odzyskała dawny blask, a wraz z renowacją tchnięto w nią nowego ducha. Dziś tętni życiem i zachęca do obcowania z historią oraz sztuką przez duże S. Bogaty kalendarz kulturalny sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – od wystaw, przez koncerty, m.in. jazzowe i klasyczne, po wydarzenia specjalne, choćby „Śniadania w ogrodzie”. Zrewitalizowana Willa Lentza przyciąga spragnionych kultury i organizatorów ważnych wydarzeń cyklicznych, choćby Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum”.

Olejarnia Zagłoby

Statuetkę odebrał Mariusz Roszkowski właściciel firmy

Olejarnia Zagłoby – miejsce kojarzące się z naturalnymi wyrobami o właściwościach prozdrowotnych. Znakiem rozpoznawczym firmy jest szeroka gama najwyższej jakości olejów tłoczonych na zimno metodą tradycyjną. To m.in. olej lniany czy rzepakowy, ale również mniej popularne wyroby, np. olej makowy, rydzowy, olej z orzecha włoskiego lub z ostropestu. Ofertę uzupełniają miody i pyłki pszczele, soki i syropy, przetwory bazujące na produktach regionalnych, a także kosmetyki, takie jak olejki, masła i peelingi do ciała oraz sole do kąpieli, wzbogacone o naturalne składniki wykorzystywane w aromaterapii i ziołolecznictwie, takie jak lawenda, wiesiołek czy geranium.

Healthy Food – marka od ponad 7 lat zajmuje się produkcją cateringu dietetycznego. Codziennie dostarcza tysiące zdrowych posiłków dla swoich klientów w całej Polsce. Jej główną misją jest rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród Polaków oraz poprawa zdrowia psychicznego dzięki zbilansowanej diecie. Healthy Food wyróżnia zróżnicowana oferta diet specjalistycznych, nad którymi czuwa kilkunastu dietetyków, dbających o najwyższą jakość posiłków. Dodatkowo dieta pudełkowa jest przygotowywana w 100% z naturalnych produktów, bez polepszaczy smaku i sztucznych barwników.

Marka VIP-a 2022

Muszynianka − rozpoznawalna marka ciesząca się uznaniem konsumentów, która zbudowała renomę na ofercie odpowiadającej ich zróżnicowanym oczekiwaniom. Przykładem jest portfolio produktów rozbudowane o dział Premium – wodę Muszynianka Zdrój w eleganckiej szklanej butelce, dostępnej w wersji niskonasyconej i średnionasyconej CO2, w dwóch objętościach: 0,3 i 0,7 l. Takie rozwiązanie stanowi idealne dopełnienie oprawy eleganckich przyjęć, a zarazem wnosi do domu odrobinę luksusu na co dzień.

THALGO − ceniona marka kosmetyków, stworzona przez francuskiego farmaceutę André Boucleta. O jej wyjątkowości stanowi zastosowanie właściwości alg morskich. Dzięki opatentowanemu procesowi mikronizacji alg bez mielenia firma stworzyła bogatą gamę produktów wykorzystujących wszystkie składniki czynne zawarte w ich wnętrzu, z łatwością wchłaniane przez skórę. Terapeutyczny wpływ kosmetyków Thalgo na skórę zyskał odzwierciedlenie w licznym gronie stałych klientek na całym świecie, które obdarzyły markę zaufaniem.

Partnerzy Gali magazynu VIP

10 Gala VIP

Tagi:

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Anna Seniuk
Ostatnio dużo się dzieje w moim życiu zawodowym i cz...
Gala VIP 2023
20 października 2023 roku odbyła się XI Gala VIP, or...
Marcin Jurzysta
Wszedłem do polityki głównie po to, żeby skuteczniej...
W piątkowy wieczór 15 października, jak co roku od 9...
Techbud
PW TECHBUD to marka znana i szanowana w branży. Daje...