Perfect SPA Awards

Już po raz 13. przyznano polskie Oskary SPA i Wellness podczas Gali Perfect SPA Awards 2023

Opublikowano: 21 marca 2023

20 marca 2023 r. w warszawskim Hotelu Marriott podczas Gali Perfect SPA Awards 2023 poznaliśmy najlepszych z najlepszych, laureatów polskich Oskarów SPA i Wellness. To wyjątkowe, wielkie święto branży SPA & Wellness.

Organizowany od kilkunastu lat konkurs Perfect SPA Awards jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce, wyróżniającą wiodące hotele i day SPA, a także wiodące na polskim rynku firmy i marki beauty, medical, SPA & Wellness.

Wśród zaproszonych gości pojawili się również sympatycy i promotorzy zdrowego stylu życia w tym m.in. Laura Breszka, Sławomir Doliniec, Anna Gzyra, Katarzyna Glinka, Anna Głogowska, Rafał Grabias, Eliza Gwiazda, Paulina Holtz, Kamila Kamińska, Dominika Łakomska, Lucyna Malec, Elżbieta Romanowska, Małgorzata Pieczyńska, Ewelina Ruckgaber, Łukasz Strzałka, Magdalena Wołłejko. Wydarzenie prowadził Conrado Moreno.

Rafał Szmytke

Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Uroczystej inauguracji gali dokonał Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Podkreślał on niezwykłe walory turystyczne naszego kraju oraz wysoki, światowy poziom usług w polskich hotelach typu SPA & Wellness. „Od kilku lat, w ramach konkursu, prezentujemy marki i firmy bez których rynek SPA&Wellness nie mógłby funkcjonować, a wizyta w hotelu ograniczałaby się do noclegu. To one sprawiają, że kiedy znajdziemy się w hotelu SPA lub odwiedzimy miejskie day SPA, wizyta ta przeradza się w wyjątkowe, zmysłowe doznania, które zostają z nami na długo. W tym roku zgłoszeń do tej części konkursu Perfect SPA Awards było wyjątkowo dużo. Wśród laureatów mamy wiele nowości, w tym produkty prawdziwie innowacyjne. Świadczy to o stałym, dynamicznym rozwoju branży i znaczącej roli jaką odgrywa ona w naszym codziennym życiu” powiedziała Katarzyna Sołtyk, prezes Wydawnictwa Semana, organizatora konkursu.

Na całym świecie obiekty SPA & Wellness rozbudowują ofertę typu medical, rehabilitacyjną oraz pakiety pomagające przywrócić równowagę ciała i psyche. Zmiany widać też na poziomie producentów i dostawców. Rozwój technologii, m.in. propozycje zabiegów bezdotykowych i wysiłki firm kosmetycznych, idą w kierunku maksymalizacji efektów zabiegowych, ale w połączeniu z wywoływaniem dobrych emocji, poczucia bezpieczeństwa i zaopiekowania.

Cieszę się, że w Polsce mamy tak dużo ciekawych miejsc, które mogą nam zapewnić potrzebną regenerację. Oczywiście wszystkie proponowane zabiegi są dopełnieniem tego, jak żyjemy na co dzień, w jaki sposób się odżywiany, wysypiamy i w jaki sposób korzystamy z aktywności na świeżym powietrzu – przyznała Małgorzata Pieczyńska.

W trwającym 8 miesięcy głosowaniu internetowym na portalu SPAeden.pl. zgłoszonych zostało 266 obiektów – hoteli i Day SPA. Wyłoniono blisko 90 finalistów, spośród których 11 osobowa Kapituła Konkursu oraz głosujący internauci (którzy oddali ponad 31 tys. głosów), wskazała 45 laureatów.

W kapitule konkursu znaleźli się: Agata Delmaczyńska, Aneta Muller, Ewa Kozak, Danuta Sibilska, Katarzyna Sołtyk, Małgorzata Śliwińska, Monika Wolny, Andrzej Chmielewski, Jacek Janowski, Jarosław Kret i Wieńczysław Zaczek.

Perfect SPA Awards

fot. Podlewski/AKPA

Laureaci konkursu Perfect SPA Awards 2023 w kategorii kosmetyki i urządzenia, wybrani przez ekspertów

Krokusowe Serum Odmładzające marki Berkovicz Tatra Cosmetics, Kanu Nature – Olejek do masażu Mango, Ultra Eye Contour marki IT Pharma, Powiew Świeżości marki Saint Malo, Olej-serum do ciała i włosów marki Santo Volcano SPA, Revitalash Advanced Sensitive, Meso Fill – Liftingujący krem na przebarwienia marki RVB LAB, zabieg Cyfolia Bio marki Phytomer, zabieg EYElift marki Utsukusy, Norden Cosmetics za wyjątkowy Rytuał Jedwab, Rytuał Rokitnikowe Love polskiej marki Fito Spa, zabieg Silicium Lift Firming Marine Threatment marki Thalgo, zabieg Sensitive marki Diego Dalla Palma, zabieg bodyshock marki Mesoestetic, Rytuał Green Filler Treatment marki Ella Bache.

Tytuł Kosmetycznej Marki Wellnes otrzymała marka VAGHEGGI.

Kosmetyczną Marką Roku została marka Comfort Zone.

Wśród urządzeń uznanie kapituły zdobyły: urządzenie GENEO, którego dystrybutorem jest firma ITP, MLW Welnamis marki Gharieni Group, Sonora Sound Tube, Wanna termalna SPA – Lava Friends 10.  Leżanka Infrared NIRE zdobyła statuetkę Innowacji Roku.

W 13. edycji konkursu Perfect SPA Awards największym zainteresowaniem internautów cieszyły się hotele SPA w górach. Być może dlatego, że to właśnie tam w ciągu ostatnich lat powstało najwięcej nowych, niezwykle ciekawych obiektów.

Głosowanie internetowe – wybór gości

 • Hotel Bania i SPA Sielsko Anielsko – Najlepszy Hotel SPA w górach
 • Hotel Warszawianka w Jachrance – Najlepszy hotel SPA na Mazowszu
 • Hotel Barczyzna Medical SPA – Najlepszy Hotel w Wielkopolsce
 • Dotyk Natury Day SPA w Hajnówce – Najlepsze Day SPA w Polsce
 • Saisei Harmonia Zmysłów w Łodzi – Najlepsze Day SPA w Łodzi
 • Thai Organic Szczecin – Najlepszy Salon Masażu w Szczecinie

Głosowanie kapituły – wybór ekspertów

 • Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce – Najlepszy Resort SPA
 • Tremonti Ski & Bike Resort w Karpaczu – Najlepszy ApartHortel & SPA
 • Hotel Buczyński Medical & SPA w Świeradowie-Zdroju – Najlepszy Hotel Medical SPA
 • Malinowy Dwór Hotel Medical SPA w Świeradowie-Zdroju – Najlepszy Uzdrowiskowy Hotel SPA
 • Hotel & Medi-SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju – Najlepszy Anti-aging Hotel SPA
 • Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel w Niemczy – Najlepszy Historyczny Hotel SPA
 • Pałac Żelechów SPA & Wellness w Żelechowie – Najlepszy Pałacowy Hotel SPA
 • Manor House SPA – Pałac Odrowążów w Chlewiskach – Najlepszy Hotel SPA dla dorosłych
 • Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdroju – Najlepszy Hotel SPA dla rodzin
 • Hotel Narvil Conference & SPA w Serocku – Najlepszy Biznesowy Hotel SPA
 • H15 Luxury Palace w Krakowie – Najlpeszy Butikowy Hotel SPA
 • Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu – Najlepszy Hotel Wellness
 • Belmonte Hotel Krynica-Zdrój – Najlepszy Holistyczny Hotel SPA
 • Hotel Bonifaccio SPA & Sport Resort w Sochocinie- Najlepszy Hotel Sport & SPA
 • Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem – Najlepszy Hotel Ski&SPA
 • Złoty Groń Resort & SPA w Istebnej – Najlepszy Natura&Spa Hotel
 • Binkowski Resort w Kielcach – Najlepszy Hotel SPA& Aquapark
 • Elements Hotel & Spa w Świeradowie-Zdroju – Najlepszy Nowy Hotel SPA
 • Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie – Najlepsze City SPA

W tegorocznej edycji konkursu Perfect SPA Awards dla obiektów SPA & Wellness zwyciężył hotel Manor House SPA w mazowieckich Chlewiskach. Numer 1 wśród polskich hoteli SPA otrzymał tytuł Best SPA Hotel 2023 w głosowaniu internetowym i eksperckim. Laureat najważniejszej nagrody w polskiej branży SPA otwiera Ranking 100 Best SPA Hotels in Poland. Manor House SPA wygrał również w kategorii Najlepszy Hotel SPA dla dorosłych. Znalazł się też na podium Najlepszych Hoteli SPA na Mazowszu. Nagrodę dla Najlepszego Hotelu SPA w Polsce odebrali twórcy kompleksu Manor House SPA Grażyna Wrona i Jerzy Przemysław Wrona.

– Bardzo dziękujemy za tę nagrodę. Na rynku hotelarskim jesteśmy już 24 lata, konsekwentnie rozwijając się, inwestując w nowe rozwiązania i kreując trendy w branży. Nasz hotel to jedna z najstarszych posiadłości na ziemiach polskich, zabytkowy park, XVI-wieczny Pałac Odrowążów, XIX-wieczna Stajnia Platera, a dziś cztero- i pięciogwiazdkowy hotel z nowoczesną strefą Wellness & SPA. Nie bylibyśmy w tym miejscu bez naszych pracowników, którzy bardzo nam pomogli w osiągnięciu sukcesu. Wiele osób z naszego zespołu pracuje z nami po 20 lat, jesteśmy więc jedną rodziną. Dziękujemy im za wspólną drogę. – mówił na Gali Jerzy Przemysław Wrona, Wice-Prezes Spółki Manor House.

Manor House SPA jest pierwszym hotelem w Polsce, który zdecydował się wprowadzić koncept child-free zone już w 2014 r. (hotel jest otwarty dla Gości powyżej 12. roku życia). Jest także jedynym hotelem w Polsce z międzynarodowym certyfikatem ECARF „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”. Ponadto jest przyjazny weganom, wiele razy nagradzanym „symbolami Vivy” za ofertę dla wegan. Wśród wyróżników tego wyjątkowego pod wieloma względami miejsca są m.in.: autorski program odmładzający „Alchemia Zdrowia”, który pobudza naturalną umiejętność organizmu do autoregeneracji, energetyczne terapie w Gabinetach Bioodnowy i Komnacie Biowitalności, rytuały zdrowia w Witalnej Wiosce SPA, seanse w Chacie Solnej, Ogród Medytacji w zabytkowym parku, Muzeum Rzeźb Bogów i Bożków Słowiańskich, Komnata Wing Makers, ożywiona woda Grandera w całym kompleksie, bezchlorowy basen, sesje saunowe w kompleksie Łaźni Rzymskich. Biowitalne SPA specjalizuje się zabiegach opartych na działaniu wibracji i wody, w tym w leczniczych w kąpielach, np. ofuro w wysokich wannach czy muzykoterapii: kamertony, muzyka solfeżowa, koncerty na gongi tybetańskie oraz koncerty w basenie z misami, kamertonami i mantrowaniem.

– Chciałam dodać, że będziemy Was cały czas zaskakiwać. Właśnie zaczynamy budowę nowego skrzydła hotelowego w formie domów kopułowych. Tego jeszcze nie było, ale niezmiennie jesteśmy wierni swojej filozofii, stawiamy na energie, nowe możliwości, inspiracje dla innych puentowała Grażyna Wrona, Prezes Spółki Manor House.

Galę prowadził Conrado Moreno, a statuetki wręczały gwiazdy stawiające na zdrowy styl życia i harmonię.

„Wellness jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele trendów, które obserwowaliśmy w czasach pandemii, takich jak dbanie o odporność, zdrowie i relacje oraz powrót do natury i uzdrowisk, nadal obowiązuje. Ale pojawiają się też nowe, na pierwszy plan wysuwa się zrównoważony rozwój i ekologia. I to już nie tylko moda, lecz wizerunkowa konieczność. Według badań Gallupa (2021), aż 94% konsumentów deklaruje, że woli korzystać z usług i produktów firm dbających o środowisko. W tym roku do konkursu zgłoszono 260 obiektów, a internauci oddali ponad 31 tysięcy głosów. Największym zaskoczeniem była dla mnie nagroda dla Dotyk Natury Day SPA w niewielkiej Hajnówce, jako Najlepszego Day SPA w Polsce, co pokazuje, jak ważne jest budowanie relacji z gośćmi. Ilość głosów oddana przez internautów jest dowodem na to, jak bardzo lubią to miejsce”  podsumowała tegoroczną edycję Katarzyna Sołtyk, pomysłodawczyni i organizatorka projektu Perfect SPA Awards, promotorka wellness.

Głównym partnerem Gali była Polska Organizacja turystyczna. Wśród partnerów diamentowych znaleźli się ITP, Nova Group i Mesoestetic. Partnerami złotymi wydarzenia byli Phytomer, Hotel Marriott Warszawa i Comfort Zone. W gronie partnerów srebrnych znaleźli się Thalgo, Profitroom i Berkowicz Tatra Cosmetics.

Patronami medialnymi 13. edycji gali Perfect SPA Awards byli portal Ohme.pl, Radio Kolor, portal Zatoka Piękna, Beauty Forum, telewizja ATV, portal ZatrzymajMłodość.pl, WaszaTurystyka, Świat Hoteli i VIP Magazyn.

Organizatorem konkursu jest portal SPAeden.pl oraz SPAbiznes.


zdjęcia AKPA

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
Festivalove
8 grudnia 2023 roku w przestrzeni koncertowej warszawskiej P...
Szczawnica
Szczawnica to malownicze miasto uzdrowiskowe położon...
Waldemar Piórek
Zadano mi kiedyś pytanie, dlaczego konkurs WIKTORIA...