Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych – czy warto z niego korzystać?

Opublikowano: 1 marca 2019

Konieczność ubezpieczenia samochodu to coroczny obowiązek każdego kierowcy. Niestety wiąże się on z potrzebą wygospodarowania często znacznej sumy pieniędzy. Możemy jednak łatwo sprawdzić, czy inne firmy ubezpieczeniowe nie oferują tańszych polis. To właśnie główna zaleta kalkulatora ubezpieczeń.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC/AC?

Kalkulator ubezpieczeń to proste narzędzie, które znajdziemy na wielu internetowych stronach. Zasada jego działania nie jest skomplikowana – porównywarka przygotowuje zestawienie ofert na podstawie taryf obowiązujących w poszczególnych firmach, a także danych wprowadzonych do formularza przez potencjalnego klienta. Intuicyjna obsługa tego narzędzia powoduje, że może z niego skorzystać każda osoba mająca na wybranym urządzeniu dostęp do internetu.

Wypełnienie formularza w internecie zajmuje zaledwie chwilę – w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych powinniśmy jednak przygotować się na to, że będziemy musieli podać dane swoje oraz ubezpieczanego pojazdu. Na tym etapie nie jest to jednak w żaden sposób zobowiązujące i służy jedynie temu, by porównywarka mogła przedstawić nam spersonalizowaną ofertę.

Co sprawdzimy w kalkulatorze ubezpieczeń online?

Takie narzędzia znacznie ułatwiają wybór najlepszego dla nas ubezpieczenia komunikacyjnego. Przede wszystkim przedstawiają konkretne ceny polis, więc jeśli interesuje nas najtańsze ubezpieczenie OC online lub niedrogi pakiet OC/AC, kalkulator pomoże nam szybko je znaleźć. Mamy też pewność, że przedstawiona kwota jest ostateczna i nie zostanie powiększona o dodatkowe opłaty, gdy zdecydujemy się na zakup danej polisy.

Z kalkulatora możemy skorzystać bez względu na to, jaki rodzaj polisy nas interesuje. Sprawdzimy tu zarówno ceny OC i AC, jak i dodatkowych pakietów Assistance lub NNW. Co więcej, dzięki czytelnemu zestawieniu będziemy mogli łatwo porównać poszczególne oferty nie tylko pod względem wysokości składki, ale również zakresu ochrony, jaki oferują. Dostęp do szczegółowych danych (a często także do OWU, czyli Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) pozwala wybrać ofertę tego towarzystwa, które zapewnia nam oczekiwany zakres ochrony w najlepszej cenie.

Kalkulator OC/AC to nie tylko gwarancja niskiej ceny

Jedną z najważniejszych zalet kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych jest możliwość porównania cen w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy kupujemy tylko OC – wybór tej polisy może być podyktowany wyłącznie ceną, ponieważ jej zakres reguluje ustawa i w każdej firmie ubezpieczeniowej jest taki sam.

Czytelne zestawienie ofert dostępnych na rynku, jakie przedstawia porównywarka, pozwala nam oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Dzięki narzędziu możemy poznać ofertę wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu, bez potrzeby sprawdzania jej w każdej firmie osobno. Nie musimy też tracić czasu na dojazdy i spotkania z doradcami, nawet jeśli już wybierzemy polisę dla siebie – jej zakup możemy zwykle dokończyć bezpośrednio w porównywarce.

Jeśli więc nie chcemy przepłacać za ubezpieczenie komunikacyjne, zależy nam na czasie i na wygodzie, kalkulator OC i AC to zdecydowanie narzędzie godne polecenia.

 

Udostępnij ten post:  • Michał pisze:

    Internetowe porównywarki wymagają wpisywania dużej ilości informacji lepiej używać aplikacji na telefon np Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu a różnica w składce to czasem ponad 100%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jak zgłosić kolizję do ubezpieczyciela
W sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych, zarówno w po...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Wypadek w Austrii
Wyjazd za granicę na wypoczy...
turystyka
Wyjazdy bywają stresujące, zwłaszcza gdy wiążą się z daleką...
autocasco
Chociaż ubezpieczeni...