Menu
Zenon Żyburtowicz

Harmony of the Seas – Karaiby widziane z pokładu kolosa

Jest największym statkiem pasażerskim na świecie. Zbudowany w 2016 r. we Francji Harmony of the Seas ma ponad 360 m długości, 66 m szerokości i 72 m wysokości, czyli tyle co 20-piętrowy wieżowiec. Może nim podróżować 6,3 tys. pasażerów, dla których pracuje 2,1 tys. członków załogi.

Na tym pływającym monstrum są: teatr na 1,4 tys. miejsc, w którym wystawiane są popularne przedstawienia z Broadwayu, lodowisko, kilka basenów, największa na świecie zjeżdżalnia, symulatory do surfingu, boisko do kosza i pole golfowe. Na Królewskiej Promenadzie w alei handlowej, do złudzenia przypominającej tego typu miejsca w Paryżu czy Londynie, skrzy się od brylantów w sklepach jubilerskich, zapraszają bary, puby i restauracje. Tych ostatnich jest na statku 40, a w nich jedni z najlepszych kucharzy świata.

Ciekawostką jest kuchnia molekularna oraz bar z drinkami, w którym gości obsługują roboty. I to już chyba wystarczy. Jeśli komuś za mało wrażeń, to może podczas postojów statku w portach przenieść się na plażę albo zwiedzać wyspy.

Tekst i zdjęcia Zenon Żyburtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020