Menu
porady dla mężczyzn

Porady dla mężczyzn, którzy pragną nosić się w eleganckim stylu

Zacznijmy od tego, że na przestrzeni lat moda stale ewoluuje i zatacza koło. Poszczególne elementy, charakterystyczne dla danej epoki, mieszają się, tworząc co rusz nowy prąd. Sieciowe sklepy odzieżowe zalewane są co sezon czymś, co potencjalnie interesujące i „na czasie”. W przypadku mody męskiej jednak jest pewien stały wzorzec, sprawdzający się od lat – styl klasyczny. Sprawdź nasze porady dla mężczyzn!

Choć wiadomo, że nasza codzienna garderoba nie będzie przecież składać się ze smokingów i wytwornych garniturów, można umiejętnie dobrać dodatki, sprawiając, że bez względu na okoliczności, emanować będziemy elegancją i klasą. Oto kilka porad, czym wzbogacić nasze szuflady.

Zanim przywołamy kilka konkretów zaznaczmy jeden, dosyć istotny detal. Stylizują się w sposób klasyczny, warto zadbać o odpowiedni dobór materiału oraz koloru elementów garderoby, w tym dodatków. Wybierajmy galanterię skórzaną. Jest to materiał połyskliwy, bardzo dystyngowany, przywodzący na myśl coś kosztownego i wyszukanego. Przy okazji mamy też gwarancję jakości – skóra jest materiałem raczej trwałym, wdzięcznym w pielęgnacji i szeroko dostępnym.

Drugim ważnym aspektem jest kolor.

Styl klasyczny lubi czerń, biel i odcienie szarości. Jeśli nie chcesz przesadzić z formalnością, możesz przełamać to odcieniami brązu i beżu. Pamiętaj, że balans w takich stylizacjach to podstawa. Panowie ze sklepu Gentle-Man.pl przypominają, że jeśli fason garderoby lub dodatki są mocno oficjalne, zawsze możesz nadać im odrobinę lekkości bardziej casualowymi barwami. Radzimy jednak nie eksperymentować z jaskrawością lub kolorami z przeciwległych stron palety – może wyjść zwyczajnie śmiesznie.

porady dla mężczyzn

Codzienny styl, na przykład w pracy lub podczas wieczornego wyjścia do centrum miasta, warto wzbogacić o galanterię skórzaną. Naszym ulubionym dodatkiem jest oczywiście męski portfel – to pierwsza wizytówka, jaką często możemy się pochwalić w towarzystwie. Alternatywą do niego może być kompaktowych rozmiarów etui do telefonu, w którym z powodzeniem zmieścimy kartę płatniczą i podstawowe dokumenty.

Status „must have” w naszej opinii posiada także pasek do spodni.

W kompozycji z taliowaną koszulą i spodniami w kant to właśnie skórzany pasek do spodni z elegancką klamrą kradnie całą uwagę. Miejsce na podium przypada jeszcze skórzanym rękawicom. W okresie zimowym jest to dodatek bardzo praktyczny, w połączeniu z płaszczem i skórzanym obuwiem, dodają one elegancji i powagi. Jest to dodatek godny prawdziwego dżentelmena.

porady dla mężczyzn

Fot. Stylowe torby marki Brodrene do kupienia na Gentle-Man.pl

Poza podium, a jednak nie bez znaczenia, pozostaje wciąż skórzana torba męska lub saszetka. Dodatek ten, jeszcze kilka dekad temu posiadał status przybornika każdego mężczyzny. Znajdowały się w nim dokumenty, grzebień, bawełniana chusteczka i inne drobne przedmioty, niezbędne w codziennym użytkowaniu. Dziś moda na torby i saszetki wraca, ponadto dołączyły do nich skórzane kosmetyczki. Jest to dodatek bardzo praktyczny w trakcie urlopu lub wyjazdu służbowego. Ekwipunek eleganckiego mężczyzny zgrabnie uzupełnia także parasol – dodatek równie funkcjonalny w czasie deszczu, co w porze suchej – bez żadnej żenady może posłużyć nam przecież jako podpora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023