Nieruchomości premium

Kim jest inwestor kupujący nieruchomości premium?

Opublikowano: 30 grudnia 2020

Osoby poszukujące najlepszych nieruchomości w kraju różnią się od standardowych klientów deweloperów. Czego szukają, co jest dla nich ważne i jacy są najbogatsi inwestorzy?

Nieruchomości premium – nieustanne pragnienie unikalności, prestiżu i komfortu

Segment nieruchomości premium to osobliwa część rynku mieszkaniowego. Zaklasyfikowane do niego adresy łączą: najlepsza lokalizacja, niespotykany nigdzie indziej komfort wykończenia, prestiż,czy oryginalna architektura. Do segmentu luksusowych nieruchomości zalicza się wieżowce mieszkalne oferujące niesamowite panoramy, zrewitalizowane kamienice w centrach miast czy apartamentowce położone w otoczeniu terenów zielonych. Kto decyduje się na ich zakup?

Portret zamożnego inwestora

Poza grubo wypchanym portfelem, inwestorów decydujących się na zakup nieruchomości zakwalifikowanych do segmentu premium łączy wiele cech. O wiele chętniej realizują oni zakupy za gotówkę niż standardowi klienci deweloperów, mają jasno określone cele i oczekiwania względem nieruchomości, a także metodycznie i z pietyzmem weryfikują prawny i techniczny stan nabywanego lokalu. Zamożny klient w celu weryfikacji korzysta z usług prawników, adwokatów – dostępnych na przykład tutaj: https://umowadeweloperska.com/ud – dzięki temu minimalizuje ryzyko związane z kupnem mieszkania, domu lub innej nieruchomości.

Zamożny inwestor często jest o wiele bardziej świadomy rynku, po którym się porusza. Powszechny dostęp do informacji pozwala bogatym inwestorom dokładnie sprawdzać oferty deweloperów i biur sprzedaży i porównywać je z innymi potencjalnymi nieruchomościami. Najbogatsi inwestorzy szukają przede wszystkim komfortu i prestiżu, nie muszą zadowalać się warunkami, które zaspokoiłyby ich podstawowe potrzeby mieszkaniowe.

Dla zamożnego inwestora liczy się przede wszystkim dopasowanie lokalu do siebie i swojego stylu życia. Luksusowa inwestycja musi zapewnić inwestorowi coś więcej – coś, czego nie dostarczy mu żadna inna nieruchomość. Dlatego też na rynku premium niezmiennie poszukiwane są oferty gwarantujące unikalność i niezwykłość.

Mimo dużej rynkowej świadomości, inwestorzy z reguły decydują się na outsourcing poszukiwań nieruchomości. Zwykle korzystają z agencji i pośredników wyszukujących najlepsze adresy w kraju, które spełniają ściśle określone warunki i potrzeby inwestorów.

Co dla zamożnego inwestora liczy się najbardziej – komfort czy prestiż?

Inwestorzy indywidualni stawiają przede wszystkim na komfort nieruchomości, na którą się decydują. Wśród różnorodnych wymagań inwestorów to wygoda króluje nad prestiżem. Osoby decydujące się na lokale premium cenią sobie niezwykłe widoki, stylowe meble czy najwyższy standard wykończenia bardziej niż prestiż oferowany przez nieruchomość. Sam prestiż jest kwestią relatywną i zależną od środowiska, z którego pochodzi inwestor, dlatego też inwestorzy zwracają na niego uwagę dopiero po spełnieniu własnej potrzeby komfortu.

Choć rynek wtórny również znajduje się w zakresie zainteresowań bogatych inwestorów, to wciąż prym wiodą nieruchomości z rynku pierwotnego.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Xavier Thuizat
W branży lotniczej często powtarza się, że podróż to...
W świecie luksusowych akcesoriów i mebli do domu, iRest Maes...
odszkodowania od dewelopera
Zakup nieruchomości od dewelopera jest często jednym z najwa...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
inwestowanie na Cyprze Północnym
Dostarczenie atrakcyjnej oferty to dopiero początek...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...