Menu
piercing

Kolczyk smiley – z nim zawsze Ci do twarzy!

W ostatnich latach piercing stał się bardzo popularny. Z tej metody ozdabiania ciała korzystają nie tylko młode kobiety, ale także coraz częściej nastolatki. Jednym z najpopularniejszych przekłuć jest kolczyk w wędzidełku. Nic więc dziwnego, że w sklepach można znaleźć bogatą ofertę biżuterii do piercingu smiley. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie?

Skąd wzięła się moda na piercing?

Nie da się ukryć, że piercing to aktualnie jeden z elementów współczesnej mody i kultury. Obecnie nikogo nie dziwi już fakt, że kilkuletnie dziewczynki od najmłodszych lat mają przekłute uszy. Większość kobiet na świecie nosi ozdobną biżuterię. Jednak od ponad kilkudziesięciu lat kolczyki są zakładane w dużo bardziej niestandardowych miejscach niż uszy. Jednym z powodów jest z pewnością chęć wyrażenia siebie, ale z drugiej strony, piercing jest aktualnie bardzo popularny. Więc dużo osób chce podążać za modą i być na czasie.

Piercing smiley – co warto o nim wiedzieć?

Na samym początku należy zaznaczyć, że piercing smiley to dość popularne przekłucie. Polega ono na przekłuciu wędzidełka górnej wargi. Warto jednak pamiętać o tym, że w naszej jamie ustnej znajdują się trzy wędzidełka i co najciekawsze, każde z tych miejsc może zostać ozdobione kolczykiem. Jednak poszczególne modele różnią się między sobą nazwami, wyróżniamy więc:

  • kolczyk smiley – ozdoba znajdująca się w wędzidełku górnej wargi – tuż nad zębami,
  • kolczyk frowney – biżuteria w wędzidełku dolnej wargi,
  • kolczyk tongue web – kolczyk umiejscowiony w wędzidełku pod językiem.

Należy zaznaczyć, że kolczyki smiley na Crazyneedles.pl są na pierwszy rzut niewidoczne. Tak naprawdę widać go dopiero wtedy, gdy osoba, która go nosi się uśmiechnie – stąd też pochodzi nazwa. Oczywiście ozdoba jest zauważalna także w trakcie mówienia.

Czy ten piercing jest problematyczny?

Osoby, które nie interesują się takimi ozdobami ciała, z pewnością twierdzą, że piercing smiley jest dość problematyczny. Okazuje się jednak, że mają błędne spostrzeżenia. Po pierwsze przekłucie nie należy do najtrudniejszych, a utrzymanie higieny w okolicach kolczyka nie jest trudne. Jedyną przeszkodą może być zbyt małe wędzidełko. W takiej sytuacji mogą pojawić się problemy z założeniem ozdoby. Absolutnym przeciwwskazaniem jest noszenie aparatu na zęby.

Pierwszy kolczyk smiley – jaki model wybrać?

Pierwszy piercing smiley może wiązać się z wieloma pytaniami. Tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Wystarczy zapoznać się kilkoma istotnymi kwestiami i się do nich zastosować. Jeśli chodzi o pierwszy model, to na pewno nie powinien być on duży i ciężki. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w delikatną ozdobę np. w kształcie banana. Zazwyczaj proces gojenia nie trwa zbyt długo, choć tak naprawdę wiele zależy od organizmu i od tego czy zwracamy większą uwagę na higienę w miejscu przekłucia. Gdy wszystko będzie już w porządku można pomyśleć o wymianie kolczyka na większy. Jednak należy pamiętać o tym, aby swój wybór skonsultować z kimś doświadczonym w tej kwestii. Profesjonalny piercer pomoże wybrać nie tylko odpowiednią grubość, ale także wielkość. Wtedy można już zastanowić się, który model ozdobi wędzidełko: sztanga, banan, podkówka czy kółeczko.

Piercing smiley sprawi, że Twój uśmiech i śmiech nabierze jeszcze większego charakteru. Każda chwila przepełniona radością będzie wyglądała jeszcze piękniej. Jeśli chcesz zarażać innych większym optymizmem, wybierz kolczyk smiley i ciesz się oryginalnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023