Wojskowe Zakłady Łączności

Kolejowe Zakłady Łączności świętują jubileusz 165-lecia

Opublikowano: 3 czerwca 2017

Kolejowe Zakłady Łączności to firma ze 165-letnim doświadczeniem, wywodzącym się z branży kolejowej. Od 1852 r. tworzone są w nich systemowe rozwiązania dla kolei. W latach 70. Firma rozszerzyła działalność o niezwiązany z branżą kolejową segment rynku i od tego czasu wciąż go rozwija.

Kolejowe Zakłady Łączności to firma, w której powstają autorskie rozwiązania mechaniczne, elektroniczne i programistyczne, dzięki czemu jest ona w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Przynależność do silnej i stabilnej Grupy PKP Informatyka gwarantuje zaś najlepsze praktyki realizacji i prowadzenia projektów oraz wsparcie w obrębie zaawansowanych systemów transportowych.

Za nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i wdrożenie ich do produkcji spółka otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Wśród ostatnio otrzymanych znalazły się: tytuł „Diament Forbesa”, srebro EcoVadis 2016 oraz nagroda Teraz Polska w jubileuszowej XXV edycji tego prestiżowego konkursu. Firma szczyci się również specjalistycznymi certyfikatami jakości i bezpieczeństwa IRIS oraz ISO 27001. Ma ponadto szereg produktów, które może określić mianem flagowych.

Wojskowe Zakłady Łączności

Nowość w ofercie

Nowa stacja ładowania ecoMOTO jest urządzeniem, które służy do ładowania samochodów elektrycznych oraz rowerów typu e-bike. Eksperci od motoryzacji uważają, że powszechnie używane samochody z napędem elektrycznym to już nie wizja szalonego naukowca, ale niedaleka przyszłość. Stacja jest ergonomiczna, prosta w obsłudze i niezbędna, gdy jeździmy samochodem hybrydowym lub elektrycznym. Urządzenie jest ponadto zaopatrzone w ekran dotykowy, za pomocą którego właściciel pojazdu dokonuje wyboru ilości energii elektrycznej i płaci kartą. Słupki z Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy mogą być wykorzystywane w każdym miejscu w mieście, gdzie jest doprowadzona sieć elektryczna.

System informacji pasażerskiej

Komunikacja publiczna to działalność, która bez wyposażenia w dobre systemy informacji pasażerskiej nie będzie funkcjonować prawidłowo. Dzięki rozwiązaniom KZŁ przewoźnicy, operatorzy czy samorządy, a także inni gestorzy danych mogą dotrzeć z informacją do swoich klientów. Bydgoskie zakłady dysponują najnowocześniejszymi technologiami w dziedzinie emisji i dystrybucji informacji wizualnej i dźwiękowej.

 

Systemy pokładowe

KZŁ Bydgoszcz oferuje kompletne systemy nagłośnienia, monitoringu, interkomy, informację pasażerską oraz systemy emisji reklam. Każde z oferowanych rozwiązań jest przygotowane pod kątem instalacji w konkretnym taborze. Firma oferuje mobilne rozwiązania w oparciu o łączność IP i analogową. Systemy te współpracują z innymi nadrzędnymi systemami kontroli i mogą być instalowane zarówno w nowym, jak i używanym taborze.

Systemy poboru opłat

Automatyczny pobór opłat i sprzedaż biletów to już element składowy prawie każdego systemu sprzedaży. KZŁ Bydgoszcz jako najstarszy i największy polski producent automatów biletowych przygotował mnóstwo innowacyjnych rozwiązań w zakresie kompletnych systemów biletowych. Automaty biletowe serii LOCOMAT to cała rodzina wielofunkcyjnych urządzenia, które umożliwiają zwiększenie przepływu klientów i usprawnienie wydawania biletów. Biletomaty KZŁ Bydgoszcz współpracują z modułami cenowymi przewoźników i bazą danych, dzięki czemu podróżny może zakupić bilet na konkretny przejazd z uwzględnieniem wszystkich ustawowych zniżek. Urządzenia KZŁ z powodzeniem funkcjonują również w użytkowaniu komercyjnym jako automaty barowe w kantynach i barach bistro, obsługując dziesiątki milionów klientów rocznie.

Systemy parkingowe

Kolejowe Zakłady Łączności oferują najbardziej zaawansowane technologicznie systemy parkingowe. Wykorzystując najnowsze rozwiązania elektroniczne, z wielką precyzją stworzono w nich urządzenia, które służą do poboru opłat parkingowych. W ofercie firmy znaleźć można systemy dla parkingów zamkniętych oraz parkomaty. Aby sprostać potrzebom oraz wymaganiom klientów, pracownicy firmy zaprojektowali pełną gamę modeli parkomatów. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest możliwość wprowadzania szybkich aktualizacji i modernizacji, sprawiających, że urządzenia te są na najwyższym poziomie technologicznym przez cały okres użytkowania. Mimo zastosowanej zaawansowanej elektroniki, parkomaty mają prosty i bardzo zrozumiały interfejs, który pozwala na intuicyjny zakup biletu parkingowego. Zadbano także o ekologię, wyposażając parkomaty w solarny system zasilania, co również minimalizuje koszty utrzymania. Dla parkingów zamkniętych przygotowano w pełni funkcjonalny system, który obsługuje kierowców również w zakresie informacji o dostępności wolnych miejsc parkingowych.

Wojskowe Zakłady Łączności

Inteligentne Systemy Transportowe

KZŁ Sp. z o.o. dostarczają rozwiązania z zakresu inteligentnych systemów transportowych i smart city. Przykładowo KOMTIS to szereg wspólnie współpracujących ze sobą nowoczesnych podsystemów, zaprojektowanych w celu usprawnienia funkcjonowania komunikacji miejskiej. Wdrożenie systemu w mieście przyspiesza przejazd pojazdów komunikacji publicznej, usprawnia przekaz informacji pasażerskiej, podnosi komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz dostarcza wielu cennych danych dla operatora. W skład systemu wchodzi m.in. system dynamicznej informacji pasażerskiej, system naprowadzania na wolne miejsca parkingowe, system identyfikacji pojazdów czy system nadawania priorytetów.

Fot. Wojskowe Zakłady Łączności

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
pozycjonowanie
Marketing to nieodłączny aspekt przy prowadzeniu każdej firm...
Zależy nam, żeby Air Fair przebiegło bezpiecznie, bo o atrak...
Mamy doświadczenie, potencjał badawczy i kadrę, która może s...
woda
Jaki wpływ na miasto ma zmiana klimatu? Czy deszcz musi być...
Jesteśmy spółką prawa handlowego, więc wszelkie środki p...