Konto dla młodych

Konto dla młodych: które najlepsze? Sprawdź ranking kont dla młodych

Opublikowano: 18 października 2022

Konto osobiste to produkt bankowy, który jest bardzo potrzebny dla młodych osób. Takie konto powinno spełniać szereg wymagań typu brak opłat za konto i dostęp do bankowości internetowej. Nie każde konto bankowe będzie idealne dla młodzieży. Założenie konta powinno odbywać się bez zbędnych komplikacji. Młode osoby chcą też mieć konto oszczędnościowe. Dowiedz się, które konto bankowe wypada najlepiej. Pomoże Ci w tym ranking kont dla młodych.

 1. Dlaczego konto bankowe jest potrzebne młodym osobom?
 2. Konto dla młodych — które wybrać?

Rachunek bankowy dla młodych to produkt, który powinien być oferowany przez wszystkie banki. Prowadzenie konta młodzieżowego przez bank nie zawsze uwzględnia podstawowe potrzeby młodego człowieka. Dlatego najlepiej jest sprawdzić ranking kont dla młodych. Od razu można zobaczyć, które konto młodzieżowe prezentuje się najkorzystniej.

Dlaczego konto bankowe jest potrzebne młodym osobom?

Posiadanie konta bankowego nie jest jakimś szczególnym życzeniem osób niepełnoletnich. Rodzice powinni swoim pociechom umożliwić otwarcie konta. Konto młodzieżowe pozwala na zarządzanie swoimi pieniędzmi i oszczędzanie.

Dzieci i młodzież najczęściej otrzymuje pieniądze od rodziców i od dalszej rodziny w formie prezentu. Niektórzy rodzice dają swoim dzieciom kieszonkowe co miesiąc, a przekazywanie niewielkich kwot na rachunek bankowy jest wygodniejsze niż posługiwanie się gotówką.

Są rodzice, którzy decydują się na założenie konta bankowego dla młodych, by przekazywać im na przykład 500+. Pociechy mogą te pieniądze odkładać na większy cel lub mogą nimi swobodnie dysponować.

Wybierając konto dla młodych, warto wiedzieć, że płacenie kartą debetową jest bezpieczniejsze niż gotówką. Dziecko lub młoda osoba nie zgubi pieniędzy. Nawet jeśli zginie karta płatnicza, to zawsze można ją zablokować.

Posiadanie konta młodzieżowego daje więc sporo korzyści. Poza tym rodzice zawsze mogą sprawdzić, w jakich sklepach dzieci robią zakupy. Taka kontrola nie zawsze jest potrzebna, gdyż rodzice zazwyczaj ufają swoim dzieciom i wiedzą, że pierwsze konto po prostu stanowi formę edukacji finansowej, co przyda się w dorosłym życiu.

Konto dla młodych — które wybrać?

Najlepsze konto dla młodych to takie, które:

 • zezwala na płatności mobilne
 • oferuje darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce
 • miesięczna opłata za konto wynosi 0 zł
 • wypłaty gotówki i posiadanie karty płatniczej nie generują żadnych kosztów
 • dodatkiem jest wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe
 • ma aplikację mobilną
 • ma opcję pozwalającą na założenie konta online
 • gwarantuje darmowe przelewy do innego banku
 • daje możliwość korzystania z wpłatomatów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
Bitcoin
Liczba krajów rozwijających się przyjmujących Bitcoi...