Menu

Kopalnia Morawica – dobra marka

Kopalnia Wapienia „Morawica” SA położona jest w województwie świętokrzyskim. Przez prawie 50 lat funkcjonowania na rynku zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie klientów, o czym świadczy jej rozbudowane portfolio.

Szybki rozwój Kopalni Wapienia „Morawica” i zmiany, jakie w niej zachodziły, sprawiły, że w czerwcu 2001 r. przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. Pomimo różnorodnych trendów i zmian na rynku gospodarczym, ma ustabilizowaną i satysfakcjonującą pozycję. Ogromna w tym zasługa strategicznych odbiorców firmy, którzy reprezentują różne gałęzie przemysłu. Dzięki nim produkcja systematycznie wzrasta. Wiąże się to również z modernizacją i uzbrajaniem zakładu w nowoczesne maszyny i urządzenia, przez co udaje się obniżać koszty produkcji.

Zarząd kopalni zawsze ukierunkowuje działania na nowe, przyszłościowe rozwiązania technologiczne oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników.

Józef Dąbek – prezes zarządu KW „Morawica” – od wielu lat jest związany z górnictwem skalnym. Dzięki umiejętnie wykorzystanej wiedzy i doświadczeniu oraz otwartości na zmiany rynkowe i potrzeby klientów stworzył silną firmę o dużym znaczeniu dla regionu świętokrzyskiego.

Kamień z morawickiej kopalni ma szerokie zastosowanie.

Wytwarza się z niego wiele wyrobów, takich jak kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy i marmury. Głównymi odbiorcami kamienia wapiennego są przedsiębiorstwa przemysłu hutniczego, cukrowniczego i energetycznego. Kruszywa drogowe i budowlane służą do produkcji betonów w budownictwie, budowy placów i fundamentów oraz jako stabilizator pod drogi.

Inną gałęzią produkcji jest grupa nawozów rolniczych, które są naturalnym źródłem węglanu wapnia pochodzenia osadowego.

Odrębnym segmentem działalności kopalni jest obróbka i sprzedaż marmuru.

O sukcesie Kopalni Wapienia „Morawica” świadczą nagrody, które ma ona na swoim koncie. Wśród nich można wymienić m.in.: Złoty Kowal, Złota Firma Regionu Staropolskiego, Diamentowa Odznaka dla najlepszej firmy  gminy Morawica, Skrzydła, Euro Firma, Lider Regionu, Najpopularniejszy Produkt Świętokrzyski, Pracodawca Przyjazny Pracownikom – wyróżnienie prezydenta RP, Diament Świętokrzyski, Gazele Biznesu, Platynowa Kielnia z Diamentem, Świętokrzyskie Perły i wiele innych.

Jedna odpowiedź do “Kopalnia Morawica – dobra marka”

  1. Mich66 pisze:

    Gdzie można kupić? Interesuje mnie 200 parapetów do pałacu na Dolnym Śląsku. Jak najbardziej naturalny wzór – chętnie z przebarwieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023